Maija Tīruma: "Veselīgs dzīvesveids ir aktīvs dzīvesveids"

Maija Tīruma: "Veselīgs dzīvesveids ir aktīvs dzīvesveids"

Sporta līdzjutējiem Maijas Tīrumas vārds nav svešs jau kopš 2002.gada, kad viņa kā pavisam jauna meitene debitēja Ziemas Olimpiskajās spēlēs Soltleiksitijā, bet tiem, kuri Maiju vēl nepazīst, iesakām pavērot kamaniņbraukšanas sacensības ar mūsējo piedalīšanos.

Šogad Maija startējusi īpaši atzīstami: Eiropas čempiontituls komandu stafetē, bronza šajā pašā disciplīnā pasaulē, 3.vieta arī vienā no Pasaules kausa posmiem Siguldā un 8.vieta kopvērtējumā. Portāls irlaiks.lv vēlējās uzzināt, ko veselīgs dzīvesveids nozīmē vienai no Latvijas labākajām kamaniņu braucējām..

- Vai Jūs cenšaties dzīvot veselīgi? Ja jā, tad kā tieši to darāt?

- Es ļoti cenšos dzīvot veselīgi, jo vēlos būt forša vecmāmiņa saviem mazbērniem :) Kā es to daru? Saglabāju dzīvesprieku! Esmu arī aktīva dzīvesveida piekritēja. Cenšos arī uzturā lietot veselīgu pārtiku, neapmeklēju ātrās ēdināšanas iestādes un nepērku pusfabrikātus. Ļoti patīk pašai gatavot!

- Kāds, Jūsuprāt, ir veselīgs dzīvesveids?

- Manuprāt, veselīgs dzīvesveids ir aktīvs dzīvesveids. Ir jāprot baudīt dzīvi! Ja dzīve pati par sevi sagādā prieku un ir tā, ka gribas visiem atzīties mīlestībā, jo viss ir forši, tad tā ir īsta dzīve. Dzīve ir jādzīvo pa īstam, un tad to var saukt par veselīgu!

- Teicāt, ka esat aktīva dzīvesveida piekritēja, sakiet, vai esat iecienījusi arī kādu konkrētu aktīvās atpūtas veidu?

-     Nekas īpaši konkrēts uzreiz prātā nenāk. Aktīvās atpūtas veidi mainās atkarībā no gadalaikiem un laika apstākļiem. Staigāt, braukt ar riteni, peldēt, ceļot.. Iespēju ir miljoniem, galvenais ir vēlēšanās! Šovasar mans mērķis ir apgūt golfa spēlēšanu, iespējams, tas kļūs par vienu no maniem hobijiem.

- Kā Jūs uzskatāt – no kā pavisam noteikti būtu jāatsakās, lai dzīvotu veselīgi?

- No kā jāatsakās? Tikai un vienīgi no tā, kas var ļoti spēcīgi ietekmēt veselību, piemēram, narkotikas. Arī no pārlieku lielām pārmērībām lietojot alkoholu un pārtiku!

- Kā notiek Jūsu gatavošanās sacensībām? Kādi treniņi, vai darāt ko īpašu?

- Nekā tāda īpaša man nav, ko es noteikti darītu pirms katrām sacensībām. Es vairāk cenšos ieklausīties savā iekšējā balsī (man liekas, man tāda ir :) Ja tā saka: "Maija, šodien tā mierīgi!", tad es pasēžu, palasu kādu grāmatu. Šobrīd man topā ir Paulu Koelju un Osho. Citreiz mana "balss" liek iet pastaigāties vai paskriet, bet patiesībā viss ir atkarīgs no tā, cikos sākas sacensības.. Dažreiz laika pietiek vien pabrokastošanai.

- Ko Jūs ieteiktu darīt cilvēkam, kurš vēlas uzsākt kādus pasākumus savas fiziskās formas uzturēšanai?

-  Noteikti ieteiktu daudz staigāt kājām, un, ja ir tādas iespējas, braukt staigāt tur, kur kalni. Man ļoti patīk Alpi. Lai arī mana fiziskā sagatavotība ir laba, bieži vien staigāšana pa kalniem paņem visus spēkus! Un, protams, kalnu skati! Tā ir kā pievienotā vērtība tam visam - prieks gan miesai, gan garam. Staigāt var visi – jauns vai vecs, tievs vai ne tik tievs, trenēts vai netrenēts. Vienīgais, kas nepieciešams – labi apavi!

- Kas, Jūsuprāt, ir laba atpūta – tāda, ko tik tiešām Jūs varētu nosaukt par ideālu?

- Par labu atpūtu es saucu to, no kā var gūt prieku. Dažkārt tā ir tāda visu valstu sportistu kopā sanākšana kādā iepriekš norunātā vietā, citreiz vienīgā vēlēšanās ir pasēdēt karstā vannā!

- Vai ir kāda vieta, uz kurieni atpūsties Jūs varētu ieteiktu aizbraukt jebkuram, piemēram, nedēļas nogalē vai atvaļinājumā?

- Ja runājam par Latviju, tad pati vēl daudz ko neesmu paguvusi apskatīt, bet no redzētajām pilsētām noteikti ieteiktu Siguldu un Ventspili. Ja finanses atļauj, un mūsdienās tas vairs nav nekas neiespējams, jo ir pieejamas aviobiļetes par ļoti zemām cenām, ieteiktu nedēļas nogalēs aizlidot uz kādu no Eiropas pilsētām. Pati esmu ieplānojusi šogad apskatīt Bergenu, Londonu un Vīni. Tā kā nedēļas nogaļu ir daudz un pēc dabas neesmu mājās sēdētāja, varbūt šīm trim pilsētām pievienosies vēl kāda!

Arī portāls IrLaiks.lv pievienojas Maijas vēlējumam izmantot lēto aviosabiedrību piedāvātās iespējas un apskatīt skaistākās Eiropas pilsētas!

Komentāri (11)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Laure
Labdien, Es rakstu, lai informētu jūs, ka mēs piedāvājam personas aizdevumiem ar 2% procentu likmi. Mēs jums var sniegt aizdevumus, lai iegādātos traktoru vai zemē, tā jūs varat darīt, lauksaimniecība, zivsaimniecība vai cita lietas, ko jūs vēlaties darīt. Sazinieties ar mums tieši pa pastu: sduplens@gmail.com Whatsapp : +33 7 56 88 17 68 Ar laba vēlējumiem
26.03.2019. plkst. 18:41
radine
Informatīvais paziņojums: Credit sadalījums Ieguldījums radinea12@gmail.com WhatsApp: +22997842279 Lai pārvarētu vairākas problēmas, kas grozās goshawks kredīta piedāvājumus starp indivīdiem visā pasaulē, kredīta struktūru vietā dara pieejamu visiem cilvēkiem labiem tikumiem ticami un kredītiem, kas var ļaut tai izpildīt savas vajadzības . Tātad, lai iegūtu vairāk informācijas, lūdzu, sazinieties ar mūsu kredītu struktūra pa e-pastu: radinea12@gmail.com WhatsApp: +22997842279 PS: Ņemiet vērā, ka darījums notiek Francijā un Beļģijā Sveicieni
02.08.2017. plkst. 01:35
MELISSA
Sveiki šeit   Šajā jomā finanšu, investīciju un aizdevumu starp privātpersonām specializējas, es piedāvāt savus pakalpojumus, lai visām personām, ar labu raksturu, un pirmām kārtām jāspēj izpildīt savas saistības. Es kāpt šādās jomās: komercdarbības, automašīnu, un citi Dažādi, uzņēmējdarbības, lauksaimniecības, medicīnas, hipotēku un nekustamā īpašuma jomā. Par jebkādu papildu informāciju, sazinieties ar mani  E-MAIL: servicesecours25@gmail.com               servicesecours25@gmail.com
31.05.2017. plkst. 13:53
MELISSA
Mēs piedāvājam aizdevumus uz jebkuru nopietnu un godīgs cilvēks spēj atmaksāt. Ja jums ir kādi ietekme ar banku, finanšu grūtības, projekta būvniecības vai citu, vairāk jāuztraucas. Mēs piešķirt aizdevumus, sākot no 2000 līdz EURO 1,000,000 eiro ar atmaksas plānu, saskaņā ar mācību iespēju. Mēs lūdzam Jūs sazināties ar mums īpašuma vajadzībām. Te ir mūsu E-pasts: servicesecours25@gmail.com Mēs esam pieejami jūsu pieprasījuma.
31.05.2017. plkst. 13:53
MELISSA
Sveicināti uzņēmējs vai globāla bankas vai privātpersona, Šveices, Kanādas, Beļģijas, Francijas, Itālijas utt ..... jums ir nepieciešams finansējums, lai nostiprinātu savu parādu, vai finansējums, lai jūsu uzņēmumu, lai sniegtu labajā pusē veidā. pēc tam noved pie mums, un jūs atradīsiet risinājumu jūsu finanšu problēmas. Mēs esam Jūsu rīcībā, lai jūsu privāto aizdevumu pieteikumus no 2000 € līdz € 20 miljoniem vai vairāk, lai ikvienam, kas spēj maksāt 2% procenti ilgā periodā, kas norādīts; nav nopietni cilvēki (koris). Mēs varam atbildēt uz jūsu pieprasījumu 72 stundu laikā vēlākais pēc saņemšana no jūsu kredīta pieteikumu. Lūdzu, sazinieties ar mani pa  E-pasts: servicesecours25@gmail.com               servicesecours25@gmail.com
31.05.2017. plkst. 13:53

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies


Translate

Šodien

2019. gada 11. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Visefektīvākais līdzeklis, lai pamostos, ir nevis kofeīns, bet āboli

Pasākumi

Rejs Hortons atbild uz Jūsu jautājumiem

www.IrLaiks.lv sadarbībā ar koncertaģentūru Top Concert no 31. oktobra līdz 5. novembrim piedāvāja nebijušu iespēju - ikviens no Jums varēja uzdot savus jautājumus pasaules mēroga...