Žaklīna Cinovska: Nav svarīgi, ko tu dari, svarīgi ir - ar ko tu to dari!

Žaklīna Cinovska: Nav svarīgi, ko tu dari, svarīgi ir - ar ko tu to dari!

Pirmā iepazīšanās ar Žaklīnu lielajam vairumam, iespējams, bija tieši viņas vadītais raidījums „Horoskopi”, kuru viņa vienmēr prata padarīt interesantu un skaistu ar savu smaidu un sarunām. Šobrīd viņa jau ir izmēģinājusi roku dažnedažādos projektos, viens, no kuriem, piemēram, bija skatītāju iemīļotais seriāls „Prāts vai instinkts” , ko viņa veidoja kopā ar Elitu Veidemani.

 

Režisore un producente Žaklīna Cinovska vienmēr šķitusi kā veselīga dzīvesveida iemiesojums – vienmēr smaidīga un labi izskatās. Par to varēja pārliecināties arī populārajā TV šovā „Dejo ar zvaigzni”, kurā viņa šopavasar piedalījās . Irlaiks.lv nolēma šo priekšstatu pārbaudīt, iztaujājot Žaklīnu par veselīgu dzīvesveidu un atpūtu – tēmām, kuras svarīgas gandrīz ikvienam cilvēkam.

 

Daudzreiz iztirzāts un aprunāts ir veselīgais dzīvesveids, taču , kas īsti tas tāds ir? Īsi un konkrēti to neviens pateikt nav varējis, tāpēc mūsu izpratne par to ir šķietami daudzveidīga. Producente ir pārliecināta, ka veselīgs dzīvesveids iet soli solī ar to, kas cilvēkam notiek galvā – ja cilvēks no rītiem skrien nevis tāpēc, ka grib, bet tāpēc, ka vajag, tas ir pretstatā ar iekšējām sajūtām. Žaklīna uzskata, ka skriešana pret pašas gribu neko labu ķermenim nedod: „Tad jau labāk darīt ko tādu, kas nav tik veselīgs, toties sagādā man labsajūtu. Es domāju, tas ir normāli, bet – nekrītot galējībās!”

 

Pie veselīga dzīvesveida pieder arī attiecīga rīcība, piemēram, skriet rīta rosmes un pēc tam uzvilkt kādu cigaretes dūmu, diez vai to varētu nosaukt par veselīgās piramīdas sastāvdaļu. Ja reiz cilvēks piekopj veselīgu dzīvesveidu – tad līdz galam! Žaklīna nesmēķē, nedzer kafiju un principā neēd gaļu. „Nav gluži tā, ka es lasītu gaļas gabaliņus laukā no rasola,” viņa nosmej. „Ja vīramāte man ir pagatavojusi karbonādi, es pusīti apēdu, bet mājās priekš sevis gaļu negatavoju nekad. Man šķiet veselīgi!”.

 

Daudz dzirdēts par cilvēkiem, kuri sabojā savu veselību, cenšoties izskatīties kā modeļi. Runājot par modeļu kultu mūsdienu žurnālos, Žaklīna bilst, ka pēc uz žurnālu vākiem redzamajiem augumiem dzenas tādi cilvēki, kuriem dzīvē nekā cita nav. „Lai jau dzenas, man, piemēram, nav laika tādām lietām!” atzīst producente.

 

Pēdējā laikā sabiedrībā daudz tiek spriests par ekoloģiski tīriem augļiem, dārzeņiem un citiem produktiem. Žaklīna uzskata, ka tas būtu labs temats pētnieciskajai žurnālistikai, jo viņu māc šaubas par to, ka tas varētu būt tikai veikls mārketinga triks. Šie produkti tiek reklamēti kā absolūti dabiski, auguši tīrā vidē un bez jebkādām ķīmiskām apstrādēm, tomēr viņa ir neizpratnē par produktu cenām: „Kā puslitra piena iepakojums stikla pudelē var maksāt vairāk par latu, ja tas ir absolūti dabīgs?! Citi ražotāji pienu apstrādā, lai tas neskābtu, bet pārdot daudz lētāk! Es uzskatu, ka tur slēpjas kāds triks.” Šis lauciņš ir pateicīgs žurnālistiem, jo prasās pēc kārtīgas izpētes, pārliecināta Žaklīna.

 

„Mans moto vienmēr ir: Nav svarīgi, ko tu dari, svarīgi ir - ar ko tu to dari!” atklāj producente. Viņai ļoti svarīga ir īstā kompānija, un tad jau vairs nav svarīgi, vai kopīgi sportot vai sēdēt pie kamīna un sarunāties. „Ja ir cilvēki, kuriem tā lieta ļoti patīk un kuri ir pozitīvi noskaņoti, tad tik uz priekšu!” Ja ir pareizie cilvēki, Žaklīna pat pēc nogurdinošas darba dienas gatava mesties kaut trakā ballītē! Viņai ir arī alternatīva:„Vakaros var divvientulībā sēdēt kaut pie TV, to visu apvienojot ar jaukām vakariņām!”

 

Pastāv uzskats, ka kārtīga atpūta iespējama vienīgi ārpus pilsētas – laukos, kur nav sastrēgumu, gaiss ir svaigāks, čivina putniņi…

 

Žaklīna stāsta par savu draudzeni, kura dzīvo Vecrīgā, un kādā saulainā nedēļas nogalē uz savas terases sajutusies kā mežā – bijis pilnīgs miers, neviena cilvēka! Un kādēļ gan braukt uz laukiem, ja tur apkārt būs daudz cilvēku un sastrēgumi?

 

Režisore domā, ka tas ir labs piemērs tam, kas notiek – brīvdienās visi izbrauc no pilsētas, radot burzmu un sastrēgumus ārpus tās. „Latvija nav liela un arī iedzīvotāju mums nav tik daudz. Paldies Dievam, vēl ir iespējams noslēpties un atpūsties no visa!”

 

Pēc Žaklīnas domām daba mums dod relaksāciju, jo apkārtesošais stress neļauj mums pilnīgi atpūsties. „Man ir fiziska nepieciešamība pēc zaļuma, dažkārt darbdienas vidū mēdzu aizbraukt uz mājām un vienkārši piecpadsmit minūtes pastaigāt pa zāli! Acīmredzot ķermenim nepieciešama kāda saikne ar zemi, dabu,” stāsta Žaklīna. Viņa domā, ka tas, iespējams, ir tāpēc, ka no dabas paši esam nākuši - tātad mūs ar to saista kādas enerģijas.

 

Novēlot kādu zaļu izbraucienu pie dabas ar pareizajiem cilvēkiem arī saviem lasītājiem, irlaiks.lv saka lielu paldies Žaklīnai par sarunu!

 

Komentāri (28)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Ragana
Vispirms viņa sevi reklamē uz velna paraušanu, no virtuves lidz pupiem, bet pēc tam brēc, ka dzeltenā prese pārāk daudz uz tiem skatās... vai nav smieklīgi?
05.02.2013. plkst. 02:33
x
augstakas sabiedribas shalava
21.07.2008. plkst. 14:20
ar ko Tu to dari , Žaklīna ?,
08.11.2007. plkst. 14:35
Nu dikti pareiza šķiet un ēd galu tikai ,kad citi pagatavo!:))
29.10.2007. plkst. 13:43
Gan ar ko tu dari , gan ko tu dari ?,
27.10.2007. plkst. 18:22

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies


Translate

Šodien

2019. gada 16. septembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Senos laikos ķīnieši izmantoja marihuānu, lai ārstētu dizentēriju

Pasākumi

Olga un Lielvārdes violetais koris turpina vasaras koncertus

Olga un Lielvārdes violetais koris - viens no šobrīd visvairāk pieprasītajiem muzikālajiem kolektīviem – turpina nupat iznākušā debijas albuma koncerttūri pa Latviju. ...