Gain Fast solists Kaspars Zlidnis atklāj veselīga dzīvesveida noslēpumus!

Gain Fast solists Kaspars Zlidnis atklāj veselīga dzīvesveida noslēpumus!


Droši vien daudzi no Jums, īpaši jau meitenes, būs pamanījušas kādu smaidošu, simpātisku un ar Apollona augumu apveltītu puisi vārdā Kaspars Zlidnis, kurš ir grupas Gain Fast solists un visādi citādi aktīvs un interesants cilvēks.

Viss, ko Kaspars ir sasniedzis dzīvē, ir pateicoties viņa darba sparam un neatlaidībai, nekādas teorijas kā māca skolās tam neesot vajadzīgas... Kaspara Zlidņa vārds neapšaubāmi žurnālu un citu mēdiju uzmanības lokā parādīsies vēl aizvien biežāk, bet kā Kasparam izdodas sevi uzturēt tik labā formā, lai stāsta pats mākslinieks....

Kā Tu rūpējies par savu veselību? Kā Tev izdodas sevi uzturēt tik labā formā?
Pirmkārt, es jau sešus gadus nodarbojos ar sportu. Regulāri apmeklēju svaru zāli, (lai gan man ļoti nepatīk šis vārds) kur nodarbojos ar bodybuilding. Parasti, ja man prasa, kur es trenējos es atbildu- fitnesā. Lai gan tas ir viens un tas pats, tos pašus svarus vien cilāju, taču mērķis ir atšķirīgs. Mans mērķis nav uzdabūt lielu masu un būt baigajam „kačakam”, es to daru savas labsajūtas un veselības dēļ. Protams, man labi jāizskatās, lai kāptu arī uz skatuves.

Pēc kā izvēlies sporta klubu, kurā trenēties? Un cik ieži tur iegriezies?

Visu laiku trenējos skolas sporta zālē uz sarūsējušiem dzelžiem, bet tad mūsu grupu sāka atbalstīt sporta klubs F1 un nu jau trīs mēnešus regulāri apmeklēju šo sporta klubu. Trenējos ik pārdienas, taču, ja zinu, ka nedēļas nogalē būšu aizņemts ar koncertiem, tad uz zāli dodos no pirmdienas līdz ceturtdienai. Trīs, četri treniņi nedēļā man noteikti sanāk.

Cik daudz laika pavadi sporta zālē?

Apmēram vienu līdz pusotrai stundai. Citreiz pat 40 minūtes, tas atkarīgs no tā, cik daudz brīva laikam man tajā dienā. Treniņos es sevi nemoku, es tur eju, lai uzlādētos, lai iegūtu enerģiju un atbrīvotos no negatīvajām emocijām un spriedzes, nevis, lai pārmocītu sevi un galīgi izlādētos. Pēc pavadītā laika zālē es kļūstu mundrāks un tas man palīdz vieglāk veikt ikdienas darbus, kā arī vieglāk kontaktēties ar cilvēkiem.
    Pēc treniņa es lietoju arī uztura bagātinātājus, jo uzskatu, ka ja tu kaut ko ņem no ķermeņa, tev kaut kas jādod arī tam pretim. Maldīgs ir cilvēku izveidotais priekšstats par to, ka uztura bagātinātāji ir ķīmija, steroīdi- tā ir ķīmija, bet uztura bagātinātāji tikai palīdz uzņemt vairāk kaloriju. Ja dienā nevaru apēst desmit olas, bet varu iedzert kokteili papildus tām trim olām, ko dienā tiešām apēdu, tādā veidā  sabalansējot savu uzturu un jūtoties labi, tad, manuprāt, tas ir labi.

Vai bez sporta kluba apmeklējuma nodarbojies vēl ar kādām aktivitātēm?
Ik pa laikam braucu ar riteni, cik nu laiks atļauj. Ar riteni braucu uz Jūrmalu. Mums ar draugiem ļoti patīk izaicināt nepazīstamos riteņbraucējus un tad pa riteņbraucēju celiņu mēdzam ar tiem sacensties. Vismaz trīs reizes gadā uz veselu nedēļu cenšos aizbraukt uz laukiem, kas atrodas Rēzeknē un neko nedarīt. Izslēdzu telefonu un ļaujos Latgales burvībai. Ja godīgi, tad man Rīga ne pārāk patīk tās trokšņa dēļ.
    Vēl es jau divus gadus dejoju salsu sporta deju klubā Nianse, tā kā divreiz nedēļā es trenēju arī izturību un nostiprinu sirds darbību pretēji spēka treniņiem sporta zālē.
    Treniņš ir mana, ja ne dienas, tad nedēļas neatņemama sastāvdaļa. Laikam manī mājo sacensības gars, jo jau kopš skolas gadiem es aktīvi nodarbojos ar sportu, biju iekļauts visu sporta veidu komandas sastāvos- spēlēju futbolu, volejbolu, tautasbumbu, pat basketbolu, lai gan mans augums nav diez ko liels. Piedalījos vidusskolēnu spēka sacensībās, spēlēju pink pongu un tenisu, nodarbojos ar vieglatlētiku. Par iesaistīšanu sportā jāpateicas manam tēvam, kurš mani visur veda un iesaistīja. Bet agrāk jau arī nebija nekādu citu alternatīvu ko darīt, kā tas ir tagad- dators, klubi, akvaparki.

Un kā ir ar veselīgu uzturu? Vai ievēro veselīga uztura priekšnosacījumus?
Es sekoju līdzi arī tam, ko ēdu. Mans mērķis ir uzturēt pastāvīgu ķermeņa masu. Es sekoju līdzi kalorijām, ko dienā apēdu un mēģinu ēst veselīgi. Nav jau pareizās formulas, kas izskaidrotu kā tad ir jāēd, lai varētu teikt, ka ēdu pareizi, veselīgi. Viens saka, ka jāēd maz un bieži, otrs, ka reti un daudz. Es gan pieturos pie tā, ka jāēd biežāk, tāpēc es ik pēc 2-3 stundām mēģinu ko ieēst, kaut vai tas būtu tikai saldējums. Man sanāk maz gulēt, diena sākas ap 08:30 un beidzas tikai ap 24:00, tāpēc mans saspringtais dienas ritms nebūtu iespējams bez ēšanas. Sestdienās un svētdienās gan es cenšos izgulēties.
    Man mājās ir visas iespējamās putras- trīsgraudu, četrgraudu, rīsu, griķu, auzu pārslu, zirņu biezputra. Putras man ļoti garšo. Ja mammai ir laiks, tad viņa no rīta man izvāra kādu putru, jo viņai sanāk garšīgāk, taču, ja viņa ir aizņemta, tad nākas vien pašam vārīt. Pielieku klāt medu, ābolus-mm..., garšīgi. Olas ēdu gandrīz katru dienu- omletes, vārītas olas. Ja man jāizvēlas starp rīsiem, griķiem vai kartupeļiem, tad izvēlētos rīsus un griķus, jo uzturvērtība ir augstāka tieši šiem produktiem. Ja jūtu, ka rīsi un griķi jau sāk apnikt, tad ēdu arī kartupeļus.

Izklausās, ka Tu dzīvo ļoti veselīgi, sporto, piekop veselīgu uzturu....    
    Es arī nesmēķēju, bet tas nav tāpēc, ka nodarbojos ar sportu. Manā ģimenē neviens nesmēķē un arī pats neesmu to darījis. Es nelietoju arī alkoholu tik bieži, kā tas varētu daudziem likties mana darba dēļ. Alkoholu lietoju tikai īpašās svētku reizēs un arī tad iemalkoju tikai kādu šampanieša vai vīna glāzi. Dažreiz, kad sagribas iedzert aliņu, tad aizeju uz veikalu un nopērku, bet ne tāpēc, lai piedzertos. Pateicoties skatuvei, esmu iemācījies atbrīvoties un relaksēties arī nelietojot alkoholu, man nesagādā problēmas klubā padejot vai iepazīties ar jauniem cilvēkiem, jo esmu par sevi pārliecināts.

Vai ir kāds ēdiens, kas ir tabu, ko esi izņēmis no ēdienkartes?
Nē, es ēdu visu. Man nav problēmas ar lieko svaru, arī vielmaiņa ir laba, tāpēc ēdu arī šokolādi un čipsus. Tikai, ja jāizvēlas starp karbonādi, rīsiem un salātiem vai šokolādi, kolu un cepumiem, kas izmaksu ziņā sastāda vienādu summu, noteikti izvēlēšos pirmo variantu.

Tu ar tādu iedvesmu un enerģiju runā par sportu, vai neesi domājis par pievēršanos profesionālajam sportam?
 Nē, es pat mammai tagad saku, ka labāk būtu vedusi mani uz mūzikas skolu nekā uz visām tām neskaitāmajām sporta nodarbībām (Smejas). Man patīk visi sporta veidi, pārzinu noteikumus un ir interesanti vērot, taču ar to nodarboties profesionāli gan negribētu. Sports man tagad ir labsajūtai, mūzika- dvēselei. Man dzīvē patīk sabalansēt lietas un ar mūzikas un sporta palīdzību man tas izdodas, jo ar sportu es panāku fizisko slodzi, taču ar mūziku es attīstos morāli.  

Komentāri (5)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
...
patiess un iedvesmojoshs cilveeks
01.12.2011. plkst. 16:19
zzashibs
hmm... pilns ar pretrunām! "...Es sekoju līdzi arī tam, ko ēdu..." "...Es sekoju līdzi kalorijām, ko dienā apēdu un mēģinu ēst veselīgi..." "...ēdu arī šokolādi un čipsus...." piezīme: var būt tikai viens variants - ēdu veselīgi, vai ēdu ko pagadās! pusveselīgi neeksistē!
26.01.2009. plkst. 11:09
njaa, es ar domaaju, ka veseliigaakaa ir biezhas, bet nelielas eedienreizes, nevis otraadi..
09.09.2007. plkst. 13:07
baibulja
nu jaaaa. kaut vairāk būtu tik apņēmīgu cilvēku......
06.07.2007. plkst. 09:56
njā,viņš par sliktu formu sūdzēties nevarētu..;)
27.06.2007. plkst. 17:14

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies


Translate

Šodien

2019. gada 16. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Visefektīvākais līdzeklis, lai pamostos, ir nevis kofeīns, bet āboli

Pasākumi

Lola (ex Rebel)

31. jūlijā vasaras muzikālajā restorānā „Nekādu Problēmu” koncertēs Lola (ex Rebel)....