Vestards Šimkus uztur sevi formā, dienā nostaigājot 10 km pa mežu

Vestards Šimkus uztur sevi formā, dienā nostaigājot 10 km pa mežu

Vestards Šimkus ir izcils latviešu pianists, kurš sācis apgūt klavierspēli jau piecu gadu vecumā. Savā profesionālajā izaugsmē mācījies pie vieniem no labākajiem Latvijas pedagogiem un attīstījis savas profesionālās iemaņas studējot ārvalstu universitātēs – University of Southern California, četrus gadus studējis – Karalienes Sofijas mūzikas augstskolā Madridē, šobrīd turpina studijas R. Štrausa konservatorijā Minhenē, kā arī papildinājis profesionālās iemaņas dažādās meistarklasēs.

Vestards savā pianista karjerā piedalījies vairākos starptautiskos mūzikas festivālos, kā arī spēlējis nozīmīgās pasaules koncertzālēs.

Pianists muzicējis kopā ar vairākiem orķestriem, kuru vīdu – ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri , Vīnes akadēmisko orķestri, Harkovas Filharmonijas orķestri , kā arī sadarbojies ar vairākiem diriģentiem – Voldemaru Nelsonu, Normundu Šnē, Andri Nelsonu, Rašidu Nigmatuļinu, un citiem.

Vestards Šimkus ir ieguvis daudzas nozīmīgas balvas dažādos starptautiskajos pianistu konkursos, tostarp – pirmo vietu B. Dvariona Starptautiskajā jauno pianistu konkursā Viļņā, pirmo vietu un Grand Prix F. Šopēna Starptautiskajā jauno pianistu konkursā Polijā, pirmo vietu V.A.Mocarta Starptautiskajā jauno pianistu konkursā Rīgā, pirmo vietu un Grand Prix Starptautiskajā atskaņotājmākslinieku konkursā Stokholmā, kā arī pirmo vietu 5.Pasaules klavieru olimpiādē Badkisingenā un citus apbalvojumus.

2003. gadā klajā nāca pianista solo albums ar nosaukumu – „Fantāzijas.” Daudzsološais jauneklis ir ne tikai izcils pianists, bet arī komponists un bieži vien iekļauj savus skaņdarbus koncertprogrammās.

Šoreiz IrLaiks.lv Vestards pastāstīja par atpūtu savā dzīvē...

-     Vai Jūs vairāk saista aktīvā vai pasīvā atpūta?

-     Aktīvā "atpūta" pati par sevi mani īpaši nesaista, lai gan katru savas dzīves dienu piepildu ar nodarbēm, ko citi dēvētu par aktīvo atpūtu. Man tā vairāk ir aktīva dzīve kā tāda, kuras pamatā es cenšos darīt ne tik daudz to, ko vienkārši gribas, bet gan to, kas nāktu par labu manam ķermenim un līdz ar to arī garam.

-     Kādas fiziskās aktivitātes Jūs veicat savā ikdienā?

-     Cenšos regulāri peldēt un ļoti daudz staigāju svaigā gaisā pa mežu - vidēji 10 km katru dienu. Vēl tīņa gados biju fanātiski aizrāvies ar kāpšanu kokos un biju īstens latvietis, kas dzīvojās vairāk pa kokiem un nodarbojās ar sēņošanu - labprāt to visu darītu arī tagad, bet sēņošanai vairs neatliek laika, savukārt kāpšana kokos var beigties ar salauztu roku un, līdz ar to, arī manas pianista karjeras galu.

-     Vai esat ekstrēmu aktivitāšu piekritējs?

-     Tas viss mani neinteresē. Tad jau labāk palasu kādu jēdzīgu grāmatu - no tā vismaz gūšu vairāk prieka. Man ļoti nepatīk troksnis un ātrums un pēdējā laikā esmu kļuvis ļoti bailīgs no augstuma.

-     Vai tomēr ir kaut kas adrenalīnu raisošs, ko Jūs vēlētos pamēģināt?

-     Pilnīgi nekas - mani kaitina cilvēki, kuri, darot ekstrēmas lietas, cenšas savu garlaicīgo dzīvi padarīt cik necik interesantu, piedevām vēl nereti riskējot gūt kādu traumu. Tas ir nožēlojami!

-     Kā Jūs uzturat sevi labā, fiziskā formā, rūpējaties par savu veselību?

-     Bērnībā tīņa vecumā biju nelabojams tizlenis un tāds droši vien es būtu vēlējies arī palikt visu dzīvi, ja vien man nebūtu apnikusi mana nemitīgi sāpošā galva, nepārvaramais nogurums jau pamostoties no rīta un mana pret katru visniecīgāko vīrusiņu aizsargāties nespējīgā imūnsistēma. Tad nu ķēros vērsim pie ragiem un jau labu laiku katru dienu modinu sevi ar nežēlīgu rīta vingrošanu, kam seko skrējiens līdz meža ezeram un pelde, kas šo rītu atspirdzinoši vainago.

-     Vai Jūs ikdienā veicat kādus īpašus vingrojumus, apmeklējat trenažieru zāli...?

-     Izņemot tos vingrojumus, kurus veicu katru rītu savā istabā, es neko citu tamlīdzīgu gan nedaru. Trenažieru zālēm un sporta klubiem man tiešām nav laika un īpašu vajadzību pēc tā, lai skatītos uz to, kā daudzi cilvēki atnāk un tur izrādās, es arī neizjūtu.

-     Kādi ir Jūsu attieksme pret mūsdienās populāro uztura bagātinātāju lietošanu?

-     Kur aitas, tur cirpēji. Medikamentu bizness ir viens no ienesīgākajiem pasaulē un, ja jau cilvēki tik ļoti vēlas izgāzt milzu naudu par un sabeigt savu dabisko imūnsistēmu ar tiem medikamentiem, lai, tā rezultātā, lietotu vēl vairāk medikamentu, tad neviens to viņiem, protams, nevar aizliegt. Bet es tajā visā izvēlos nepiedalīties.

-     No kādiem ēdieniem un dzērieniem Jūs izvairāties, kas Jūsuprāt kaitē Jūsu veselībai?

-     Es dzeru tikai ūdeni un visvisādas svaigi spiestās sulas. No gāzētajiem un saldinātajiem dzērieniem man mēdz atlobīties kāda zoba stūrītis, tādēļ tos jau sen pārtraucu lietot. Neēdu neko saldu, cukuru un sāli vispār nelietoju uzturā, jo tie jau maizē ir tik daudz, cik vajag. Alkohols ir briesmīga inde, kuru tuvāk par kilometru sev klāt nelaižu. Reiz gan man viens jauks homeopāts, kuram es cenšos klausīt, teica, ka šņabīti nedrīkstot dzert vairāk par vienu litru dienā... Bet tas bija domāts kā salīdzinājums, lai aprakstītu to, cik saldumi ir daudzkārt neveselīgāki par alkoholu, jo tie iznīcina jebkurus vitamīnus, kurus mēs uzņemam ēdot ko veselīgu pirms tam!

-     Pēc Jūsu domām, pēc kādiem principiem ir jādzīvo cilvēkam, lai tas justos labi?

-     Ir tikai viens princips - nešaubīgi attīrīt no visa liekā, nedabiskā un piesārņojošā gan savu ēdienkarti, gan dzīvesveidu, gan apkārtējo pasauli. Un izgulēties!

-     Kāds ir jūsu visefektīvākais paņēmiens cīņai ar stresu?

-     Tāda nav - stress atnāk un aiziet kad grib. Tādēļ jau ir tik svarīgi uzturēt savu veselību pēc iespējas labāku, lai tad, kad stress ir klāt, tas mūs nesagrautu pilnībā.

-     Vai esat sporta fans, kas Jūs visvairāk interesē?

-     Par sportu neinteresējos. Es cenšos ar to nodarboties, nevis to skatīties pie teļuka ar aliņa pudeli rokā.

-     Kā Jūs vislabāk relaksējaties pēc grūtas un nogurdinošas darba dienas?

-     Izslēdzu visas gaismas istabā, attaisu logus un ieslēdzu mūziku, kas mani aiznes prom no noguruma piesātinātās dienas!

Komentāri (10)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Justin Williams
Kam tas var attiekties Mēs piedāvājam personīgos, komerciālos un biznesa kredītus ar ļoti minimālām gada procentu likmēm līdz pat 3% laikā no 1 gada līdz 50 gadu ilgam atmaksas termiņam uz jebkuru pasaules daļu. Mēs izsniedzam aizdevumus no € 10 000 līdz € 100 000 000. Mūsu aizdevumi ir labi apdrošināti, lai nodrošinātu maksimālu drošību, ir mūsu prioritāte. Ieinteresētajām personām vajadzētu sazināties ar mani pa e-pastu Aizdevēja vārds: Justine Williams Aizdevēja e-pasts: unique2aal@gmail.com INFORMĀCIJA PAR LAUKSAIMNIECĪBU NAME: KREDĪTU SUMMA: ILGUMS: PHONE #: VALSTS: Piezīme. Lai saņemtu plašāku informāciju, visi e-pasta ziņojumi jānosūta uz mūsu e-pasta adresi unique2aal@gmail.com
23.09.2017. plkst. 16:13
Mežonis t.i. no Mežu puses
Tēriņtš ! Sveiks ! Savos skrējienos pa mežu - vai esi ieklausījies dabas dotajā mūzikā ? Vienu reizi mūžā man ir laimējies dzirdēt kā pavasarī krauklis "koklē" savas zelta kokles... Iedomājos, ka varbūt, sadarbībā ar savu Tēvu, Tu varētu ierakstīt šos skaņu brīnumus? Un tad, savijoties Tavai klavierspēlei kopā ar putnu dziesmām, citām dabas skaņām - lietus, pērkona, vēju, ūdeņu čalai un Mātes dzejai, veidotos neatkārtojama kompozīcija - VELTĪJUMS - TĒVIJAI! Un skaņu ieraksta ietvaru varbūt varētu tad izrotāt ar dažkārt no Līvu krasta - Dižjūrā Saules rietā redzamo - Zaļo staru. - Šo visu es "redzēju" pagājušajā naktī pusnomodā un nolēmu nepaturēt tikai sev vien... Labu omu Jums visiem vēlot - Dainis ar savu saimi.
10.01.2011. plkst. 16:20
Dāma
Es par viņu vienkārši fascinējos! Turklāt viņa pārliecība, kas robežojas ar nekaunību ir gluži neatvairāma!
05.05.2010. plkst. 16:09
Ieva
Vienkārši dzīvot ir veselīgākais veids veselīgai dzīvei. Lai būtu vesels un laimīgs ir jādara darbs, kas patīk. Pelde, pastaigas un skriešana ir ļoti labs veids kā sevi uzturēt formā. Bet glāze alkohola reizēm nekaitēs, ja tas tiek baudzīts ar prieku, labā kompānijā. Bet var iztikt arī bez tā, ja no alkohola gūt tikkai piedzeršanās prieku. Man ļoti patīk Vestarda skārtotais dzīves ritms un disciplīna. Vide veido cilvēka ieradumus un pieradumus. Šis ir stāsts par dzīvi kopā ar dabu un iešanu līdzi laikam.
24.04.2010. plkst. 21:45
Viktorija Voitkūna.
Vestards Šimkus ir viens no labakiem latviešu peanistiem....Viņam bija ļoti liela un stipra konkurence!Bet viņš tomēr var būt labāks,es tā domāju ka Šimkus ir labākais peanists Latvijā
11.01.2010. plkst. 23:10

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies


Translate

Šodien

2019. gada 12. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Sausās brokastis ir bagātas ar šķiedrvielām, vitamīniem un daudzām minerālvielām (dzelzi)

Pasākumi

“Lullabies/Šūpuļdziesmu” inventarizācija

Pirmais Mikrofona ierakstu izlašu sērijas “Lullabies/Šūpuļdziesmas” izdevums iznāca 1999. gadā un saucās “20th Century Lullabies”. Līdz šim izdotas 14 izlases, kas guvušas augstu...