7 populāri mīti par kardio treniņu

7 populāri mīti par kardio treniņu

Vai kardio treniņš ir panākumu atslēga ceļā uz svara zudumu? Ir daudz uzskatu, kurš no kardio vingrinājumiem ir pats labākais, turklāt eksistē arī dažādi viedokļi par nodarbību vēlamo ilgumu un norises vietu. Daudzie viedokļi sajauks galvu pat pieredzējušiem speciālistiem, tāpēc tālāk tekstā mēs jums sniedzam informāciju izplatītākajiem no šiem mītiem.

Pirmais mīts: regulāri kardio trenņi ir labākais veids, kā zaudēt lieko svaru

Patiesība – lai arī kardio treniņš ir salīdzinoši „vieglāks” par citiem sporta vingrojumiem, tomēr ir viegli pārpūlēties, to veicot. Ja trenējaties ar lielu intensitāti, ķermenis patērē ļoti daudz kaloriju, tomēr ir viena specifika – pēc kardio treniņa ķermenis vairāk nekā citkārt pieprasa uzņemt zaudētās kalorijas, kā rezultātā bieži vien cilvēki pēc skriešanas uzņem, pat vēl vairāk kaloriju, nekā zaudējuši.

Otrais mīts: jo vairāk skriešanas, jo lielāka uzņemto kaloriju norma

Patiesība – ikviens no mums vēlas, lai tā būtu patiesība. Daudzi maldās, uzskatot, ka var apēst dubulto siera burgeru, bet uzņemtās kalorijas uzreiz sadedzināt sporta zālē. Pirmkārt, jāsaprot, ka jāskrien divas stundas no vietas, lai sadedzinātu viena siera burgera sniegtās kalorijas. Pēc šīs informācijas šis našķis vairs neliekas  tik apetīti rosinošs. Otrkārt, ja sekojat šim mītam, tad ļoti daudz laika pavadāt, veicot kardio treniņu (skrienot), kas var novest pie pārslodzes un dažādiem savainojumiem. Nekas tā nepalēnina progresu, kā pārslodze un savainojumi.

Trešais mīts: ja skrienot izmantojat svarus, tauki sadeg ātrāk

Patiesība – ja domājat, ka pie potītēm piekārti svari ļaus ātrāk dedzināt taukus skrienot, padomājiet vēlreiz. Pirmkārt, tie nav tik smagi, lai ievērojami paātrinātu tauku dedzināšanu. Otrkārt, tie negatīvi ietekmē ķermeņa līdzsvaru skriešanas laikā, kas var novest pie savainojumiem. Labāk palieliniet treniņa intensitāti, nevis nodarbojieties ar šādiem eksperimentiem. Ja jūsu mērķis ir kļūt stiprākam, iegādājaties skrejceliņu un apmeklējiet svaru zāli.

Ceturtais mīts: katru dienu jāveic viens un tas pats kardio treniņa veids, lai būtu manāms progress

Patiesība – tāpat, kā svaru cilāšanā, arī skriešanā ķermenis ar laiku pierod pie viena noteikta vingrojuma, ja izpildāt tikai to. Organisms pierod un sāk dedzināt aizvien mazāk kaloriju, tāpēc izmantojiet dažādus kardio treniņa veidus – vienu dienu brauciet ar riteni, otru dienu skrieniet, bet vēl trešo – skrienot pa elektrisko celiņu. Turklāt mainot vingrojumu veidus, neaizmirstiet trenēties ar dažādu intensitāti. Tas ļaus ķermenim gan krietni piepūlēties, gan veikt atslodzi.

Piektais mīts: ja jums ir tikai 10 minūtes kardio treniņam, tad varat to neveikt vispār

Patiesība – 10 minūtes ir 10 minūtes! Kas attiecas uz tauku dedzināšanu, ikviena kustība nāk par labu – pat vienu reizi paceļot kafijas tasīti, ķermenis pārstrādā kalorijas. Līdz ar to arī 10 minūtēm būs savs efekts. Ja jums katastrofāli trūkst laika, dariet tā – 10 minūtes no rīta, 10 minūtes pusdienlaikā un 10 minūtes vakarā!

Sestais mīts: pirms kardio treniņa nedrīkst ēst, ja vēlaties zaudēt taukus

Patiesība – šis ir strīdīgs jautājums un atbilde uz to lielā mērā ir atkarīga no jūsu izvēlētā kardio treniņa veida. Ja veicat mērenus vingrojumus, tad labāk neēdiet, jo tukšā dūšā liekie tauki pārstrādājas ātrāk. Ja plānojat veikt intensīvus sprinta treniņus, pirms tam labāk ir ieēst, lai varat izturēt treniņa intensitāti pilnībā. Vislabāk šajā gadījumā stundu pirms treniņa ir ēst ogļhidrātus un proteīnu saturošu nelielu maltīti.

Septītais mīts: kardio treniņš neprasa lielu koncentrēšanos (varat tā laikā vērot tv)

Patiesība – ja jums treniņa laikā ir laiks vērot TV, tātad pārāk intensīvi vis netrenējaties. Intensitātei jābūt tik lielai, lai jums neatliktu laika domāt par ko citu. Ja jums iekritusi treniņa diena ar atslodzes vingrojumiem, tad ir mazliet savādāk, tomēr jebkurā gadījumā vislabāk ir visu uzmanību veltīt tikai un vienīgi treniņam.

Jums šie mīti jāpatur prātā, nākamreiz izvēloties piemērotāko kardio treniņa struktūru. Vislabāk ir konsultēties ar pieredzējušu un kvalificētu treneri.

Komentāri (7)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
kas
Kardio treniņam ir jābūt daudz garākam par 20-30 min. Riteņbraucējiem ieteicamais laiks aerobajam treniņam ir 3-4 stundas. Jo ilgāku laiku pavadīts tiek aerobajā zonā (60%no max sirds darbības; pulss 120-130, jo lielāks efekts uz organismu. Tā tiek palielināts sirds tilpums, kā arī kapilāru tīkls un mitohondriji šūnā. Un protams efektīvi sadedzināti tauki. Galvenais Lēns un Garš treniņš.
22.10.2009. plkst. 14:01
es
lielaakajai daļai nepiekriitu
08.10.2009. plkst. 17:31
es labāk pa taciņu mežiņā ,
01.09.2007. plkst. 07:12
es trenējos no 3-5 reizēm nedēļā un kardio treniņam veltu treniņa laikā parasti apm.1 stundu,šodien,piemēram,1 stundu un 15 minūtes+1stunda pārējais-hanteles,atspiešanās,pietupieni,prese utt.macību laikā sportoju ļoti maz,jo īpaši sessijas laikā,tāpēc tagad sportoju pilnā sparā,kā nekā ir daudz enerģijas-vnk. lieliski:)
02.07.2007. plkst. 16:39
žēl ka trenniņa laikā nav ieteicams skatīties tv!!!
27.06.2007. plkst. 08:31

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 14. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Smiekli samazina stresa hormonu līmeni un stiprina imūnsistēmu

Pasākumi

Maš Maš sadarbojas ar Normundu Pauniņu un Andi Grīvu

Muzikālā formācija Maš Maš piedāvā savu jaunāko singlu “Tagad šeit”, kuru sarakstījis Gints Saulītis un Rolands Ūdris. Dziesmā dzirdams arī Normunds Pauniņš (Otra Puse) un Andis Grīva....