7 izplatītākās kļūdas kardiovaskulārajos treniņos

7 izplatītākās kļūdas kardiovaskulārajos treniņos

Ja esat veicis kardiovaskulāros treniņus ar mērķi sadedzināt taukus, noteikti esat dzirdējis daudz dažādu teoriju, kas runā par labāko tauku sadedzināšanas veidu, piemēram, ka zema intensitāte ir labāka par augstu utt.
Dažādiem fitnesa treneriem ir dažādi uzskati, līdz ar to vislielākais apjukums iestājas tieši tiem, kam šie treniņi ir nepieciešami. Tāpēc mēs jums piedāvājam tālāk minēto informāciju, vienlaikus nepretendējot uz to, ka tā ir akmenī cirsta vienīgā patiesība.

Pirmā kļūda: veikt ilgu kardio treniņu ar zemu intensitāti

Risinājums – lēni/ātri vingrinājumi, vienu minūti skrienot sprintu, bet divas pēc tam – pastaigājoties. Vienkāršiem vārdiem sakot, ātrāka sirds darbība palīdz dedzināt taukus. Piemēram, jūs sadedzināt 100 kalorijas 20 minūtēs zemas intensitātes treniņā, bet 160 kalorijas – 10 minūtes ilgā augstas intensitātes treniņā, turklāt tieši augstas intensitātes treniņā sadeg vairāk tauku.
Ja kombinēsiet augstas intensitātes vingrojumus ar zemas, jūsu vielmaiņa būs aktīva vēl ilgi pēc fiziskās slodzes. Tas nozīmē, ka jūs joprojām sadedzināsiet kalorijas, kaut arī jau būsiet ārpus zāles vai stadiona.

Otrā kļūda: neievadīt svaru/augumu kardio trenažieros

Risinājums: jūsu svars ir svarīgs faktors, turklāt jānosveras no rīta – vēl pirms neesat ēdis un dzēris. Šo svara skaitli ievadiet kardio trenažiera displejā, lai tas varētu aprēķināt sadedzināto kaloriju daudzumu. Tas vajadzīgs, lai jūs varētu regulēt nepieciešamo slodzes daudzumu un izvairīties no pārslodzes.

Trešā kļūda: veikt ātru treniņu, domājot, ka sadedzināt tauku šūnas

Risinājums: ja jūsu mērķis ir svara zaudēšana, paturiet atmiņā, ka ķermenis sāk dedzināt tauku šūnas apmēram pēc 20 minūtēm kardio treniņa. Tāpēc iesakām šādu modeli – pirmās divas minūtes viegli iesildieties uz skrejceliņa vai velotrenažiera, tad 10 minūtes jau pavadiet vidējā intensitātē, tad atkal 2 minūtes zemas intensitātes nodarbība, tad 5 minūtes – augstā. Treniņu noslēdziet ar 5 minūtēm mērenas un 2 minūtēm zemas intensitātes. Kopējais ilgums uz trenažiera : 26 minūtes.
Vēl pāris ieteikumi – ja cenšaties zaudēt svaru, jums jāveic ilgāks kardio treniņš nekā tad, ja vēlaties uzaudzēt muskuļu masu. Svara zaudēšanai iesaka 20 līdz 40 minūtes ilgu kardio treniņu 3 līdz 5 reizes nedēļā. Ja esat iesācējs, pietiks ar 20 minūtēm 3 reizes nedēļā.

Ceturtā kļūda: dzert enerģijas dzērienu/kokteili pirms kardio treniņa

Risinājums: šādi rīkojoties, jūs tikai aizkavējat tauku šūnu degšanas procesu. Svarīgi zināt to, ka šie dzērieni pamatā radīti spēcīgiem atlētiem, kam nepieciešams liels daudzums enerģijas. Tāpēc šie dzērieni satur slēpto cukuru un taukus un ir visnotaļ augstas kaloritātes.  Tieši tāpēc izvēlieties zemas kaloritātes uzkodu stundu pirms treniņa (lai organisms paspētu to pārstrādāt), piemēram, ābolu vai pusglāzi jogurta un liesu sieru. No šiem produktiem iegūtais minimālais kaloriju skaits viegli tiek sadedzināts vidējas intensitātes kardio treniņā.

Piektā kļūda: veikt kardio treniņu pilnīgi tukšā dūšā

Risinājums: kā iesaka kāds slavens ASV uztura speciālists : „ Jums nav jābadojas, tomēr apmēram 45 minūtes pirms treniņa nav ieteicams ēst, jo pat ogļhidrātiem ir nepieciešama stunda, lai tie pārstrādātos. Taukiem šis laiks ir vēl ilgāks – divas līdz četras stundas. Kad ķermenis savu enerģiju velta šo vielu pārstrādei treniņa laikā, tam nav laika nodarboties ar jūsu muskuļu attīstīšanu.
Kā tad ir rīkoties pareizi? Pirms treniņa nebadojieties un uzņemiet daudz šķidruma. Trenēties ar pilnībā tukšu vēderu un nepietiekami uzņemtu šķidruma daudzumu  - tas ir tas pats, kas mēģināt aizbraukt no punkta A līdz punktam B ar auto, kura bākā nav degvielas. Bez „degvielas” organismā treniņš augstus rezultātus nesniegs. Tāpēc nav vērts 5 stundas pirms nodarbības neko neēst (jo sevišķi tad, ja gribat dedzināt taukus 20 minūtes intensīvā treniņā).

Sestā kļūda: palielināt ķermeņa temperatūru

Risinājums: kļūdaini ir uzskatīt, ka, pirms treniņa un tā laikā paaugstinot ķermeņa temperatūru, jūs paātrināsiet vielmaiņu, vairāk svīdīsiet un sadedzināsiet vairāk kaloriju. Gadiem ilgi cīņas sporta veidu pārstāvji pirms mačiem pavadīja laiku lielā karstumā, lai nomestu svaru un iekļautos noteiktā svara kategorijā. Tomēr svars tika zaudēts uz zaudētā ūdens rēķina un ķermenis tika pakļauts dehidratācijai.
Tāpēc visieteicamākie treniņa apstākļi ir apmēram 20 grādi pēc Celsija šortos un T-kreklā, veicot intensīvu kardio treniņu apmēram 20 minūtes. Tas ļaus efektīvi dedzināt kalorijas un nodrošināt sekmīgu vielmaiņas procesu, kurš turpināsies arī pēc treniņa.

Septītā kļūda: domāt, ka kardio treniņš kompensē sliktos ieradumus

Risinājums-  neveselīga pārtika un pārāk maz miega ir tikai divi no mūsu daudzajiem nelāgajiem paradumiem. Tāpēc jāievēro veselīgs uzturs, regulārs miegs un kustīgs dzīves veids, kas ietver gan ķermeņa svara uzturēšanas vingrojumus, gan tā veselības uzturēšanu.

Daži ieteikumi:

• Kā jau esam minējuši, ja cenšaties zaudēt svaru, jums jāveic ilgāks un aktīvāks kardio treniņš nekā tad, ja gribat to palielināt. Svara zaudēšanai iesakām 20 līdz 40 minūtes ilgu treniņu 3 līdz 5 minūtes nedēļā.
• Ja vēlaties pieaudzēt svaru, jūs atklāsiet, ka šo mērķi var sasniegt vieglāk, ja neveiksiet pārāk daudz kardio treniņos ietveramo vingrinājumu. Tomēr pilnībā atteikties no tiem nevajadzētu – ja divreiz nedēļā veiksiet vieglu kardio treniņu ar zemas intensitātes vingrojumiem (piemēram, pastaigām vai viegliem skrējieniem) apmēram 20 minūtes ilgi, tas svara pieaudzēšanas centienus neietekmēs.
• Atcerieties, ka kaloriju kvantitāte un kvalitāte, kā arī fizisko aktivitāšu veids vistiešākā mērā ietekmē jūsu fizisko izskatu.
• Miega trūkums ir viens no cēloņiem, kas organismā aizkavē kaloriju dedzināšanas norisi. Ja naktī neguļat vismaz 7 līdz 8 stundas, ķermenim grūtāk pārstrādāt taukus.

Izvairieties no šīm kļūdām!
Tātad atliek secināt – īsāks augstas intensitātes kardio treniņš, pilnvērtīgs un sabalansēts uzturs, pietiekami uzņemts šķidruma daudzums un pietiekams miegs ir optimāla kardio vingrinājumu kompleksa pamatā. Tāpēc uz priekšu – uzlabojiet savu fizisko formu!

Komentāri (4)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
parasti gan aizmirstas ievadīt tos savus parametrus kardio trenažierī ,
01.10.2007. plkst. 09:33
Kaut arī tā nav akmenī cirsta vienīgā patiesība, man šie padomi šķiet ļoti saprātīgi un noderīgi.Galvenais, ka ir pamatots, kāpēc kaut ko darīt vai nedarīt, un kādas tam ir sekas.
08.07.2007. plkst. 16:50
treniņi ar neizrunājamo nosaukumu ;';';
06.07.2007. plkst. 09:22
pilnīgu piekrītu ieteikumu pēdējam apakšpunktam!
28.06.2007. plkst. 21:22

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 23. septembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Smiekli samazina stresa hormonu līmeni un stiprina imūnsistēmu

Pasākumi

“Melo-M” saviļņo igauņus

Pirms dažām dienām čellu grupa “Melo-M” atgriezās Latvijā no koncertturnejas pa Igauniju, kur piedzīvoja pārsteidzoši sirsnīgu uzņemšanu....