Kā sagatavoties braukšanai ar velosipēdu?

Kā sagatavoties braukšanai ar velosipēdu?

Plašie lielceļi vilina ikvienu, tomēr vislabāko guvumu no riteņbraukšanas gūsiet, ja maršrutā iekļausiet posmus ar dažādu reljefu. Saskaņā ar žurnāla Sporta Zinātne pētījumu, 5 kilometru brauciens pa kalnainu apvidu ir līdzvērtīgs 39 kilometru braucienam pa līdzenumu.

Pirms kāpjat velosipēda mugurā, pārliecinieties, ka jūsu kāju muskuļi ir pietiekami attīstīti, lai spētu izturēt smago slodzi. Tāpēc šeit mēs jums iesakām četru vingrojumu kopu, ko iesaka viens no vadošajiem ASV Kalifornijas štata sporta ārstiem.

Pietupienu vingrojums ar stieni

Turiet stieni aiz galvas uz pleciem. Labo kāju atvirziet atpakaļ. Saglabājot torsu taisnu, veiciet pietupieni, līdz jūsu kreisas augšstilbs atrodas paralēli grīdai. Ieturiet nelielu pauzīti, tad atkal ieņemiet sākuma pozīciju. Šo vingrinājumu izpildiet trīs piegājienos, katrā no tiem izpildot to 10 reizes uz katru kāju.Pietupienu vingrojums ar stieni 2
Turiet stieni aiz galvas uz pleciem. Labo kāju atvirziet atpakaļ un novietojiet to aiz kreisās kājas. Izdariet nelielu pietupienu. Tad atgriezieties sākuma pozīcijā un veiciet šo pašu darbību ar otru kāju. Ar katru kāju vingrojums vienā piegājienā jāizpilda 10 reizes.

Vingrojums ar treniņu bumbu

Nogulieties uz grīdas tā, lai jūsu augšējā muguras daļa un pleci būtu uz grīdas, bet kāju ikri – uz bumbas. Rokas gar sāniem. Paceliet gurnus un velciet bumbu, līdz jūsu pēdas pilnībā atrodas uz bumbas virsmas. Ieturiet pauzi, tad atgriezieties sākuma pozīcijā, kad ikri atrodas uz bumbas. Vingrinājumu vienā piegājienā vēlams veikt no piecām līdz pat desmit reizēm.

Lēcieni ar piezemēšanos

Nostājieties ar kājām plecu platumā uz mīkstas, vēlams, gumijas virsmas. Tad uz vietas centieties lēkt uz augšu, piezemējoties uz pēdu priekšējās daļas, ar no zemes atrautiem papēžiem, ieliektiem ceļiem, nedaudz uz priekšu izvirzītiem pleciem un mazliet uz aizmuguri atvirzītiem gurniem.

Komentāri (3)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
es laikam esmu gatava braukshanai ar veljuku...jau esmu pieradusi
05.07.2007. plkst. 23:30
man pietik ar bikernieku trasi:))tur es braukajos..
05.07.2007. plkst. 10:57
Kamer izpildis visus nepieciesamos vingrinajumus brauksanai pa kalnainu apvidu, es jau busu nobraukusi 39 km pa lidzenumu.
31.05.2007. plkst. 21:49

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 20. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Banāni sastāv no 75% ūdens. Tie aug sakneņos, nevis kokos. Ja regulāri lietojat uzturā banānus, jums būs lielāka iespēja kļūt par upuri moskītiem

Pasākumi

Izlasēs “WINTER JAM” un “CLUBBERS YEARBOOK” apkopoti deju klubu grāvēji

Katru gadu vadošās mūzikas izdevniecības “Warner Music” un “Universal Music” izlasēs “Winter Jam” un “Clubbers Yearbook apkopo gada aktuālākos deju klubu grāvējus....