Prezervatīva lietošanas nepieciešamība

Prezervatīva lietošanas nepieciešamība

Prezervatīvs bez sterilizācijas ir vienīgais pretapaugļošanās līdzeklis, kuru lieto vīrieši. Prezervatīvs ir ļoti plāns gumijas apvalks, kuru uzvelk uz erektēta dzimumlocekļa. Sperma uzkrājas prezervatīvā un tādējādi nespēj apaugļot sievieti. Reizē prezervatīvs ļoti labi pasargā no seksuāli transmisīvajām slimībām un iekšējo dzimumorgānu iekaisuma. Iespējams, ka prezervatīva lietošana var pasargāt arī no šūnu izmaiņām dzemdes kaklā.

Iegādāšanās
Ir pieejami daudz un dažādi prezervatīvi: ar smērvielu (lubrikantu) vai bez tās, ar rezervuāru vai bez tā, dažādās krāsās, gludi vai rievoti, ar dažādām smaržām un garšām. No seksuāli transmisīvajām slimībām aizsargā prezervatīvi ar spermicīdu nonoksinolu – 9. Ir standartlielums, kas ir tik elastīgs, ka der lielākajai daļai vīriešu. Drošība ir atkarīga nevis no prezervatīva veida, ja vien tas ir pārbaudīts, bet gan no tā, cik pareizi un pastāvīgi tas tiek lietots. Jebkurš cilvēks var iegādāties prezervatīvus daudzās vietās: aptiekās, veikalos, degvielas uzpildes stacijās, specializētos veikalos un no automātiem. To derīguma termiņš ir aptuveni 2gadi. Neglabā prezervatīvus siltumā vai mitrumā, piemēram, neturi tos ilgi bikšu kabatā, jo gumijas izturība var mazināties. Tie var bojāties arī kontaktā ar vazelīnu vai eļļu. Ja jāizmanto kāda papildus viela slīdībai, vislabākais ir spermicīdu krēms.

Lietošana
Prezervatīvs ir jāuzvelk, pirms dzimumloceklis ieiet makstī. Daudzi vīrieši nespēj sevi kontrolēt tieši pirms ejakulācijas, un tajā brīdī prezervatīva uzlikšana var traucēt. Turklāt dažiem vīriešiem izdalās nedaudz sekrēta, kas satur spermatozoīdus. Tas notiek tūlīt pēc tam, kad dzimumloceklis ir piebriedis. Protams, aizsargāšanās no STS prasa, lai prezervatīvs tiktu uzvilkts pirms jebkura kontakta starp dzimumorgāniem.

Atvirzi erektēta dzimumlocekļa priekšādu un uzvelc prezervatīvu tā, lai tas cieši piegulētu dzimumlocekļa galviņai un tur nebūtu gaisa pūslīšu. Pēc tam noritini prezervatīvu uz leju līdz dzimumlocekļa saknei. putting-on-condom.jpg - 106.36 KBNav nepieciešams prezervatīva galā atstāt vietu sēklai, un nav nekāda pamata izmantot prezervatīvu ar rezervuāru. Pēc ejakulācijas vīrieša dzimumloceklis kļūst mazāks un mīkstāks. Tāpēc jums jābūt drošiem, ka prezervatīvs nenoslīd, kamēr jūs guļat kopā un kad dzimumloceklis tiek izvilkts no maksts. To dara šādi – viens no jums pietur prezervatīva malu. Ja prezervatīvs ir noslīdējis un atrodas makstī, tad mēģini to izvilkt ārā slēgtā veidā un pēc tam ievadi dziļi makstī lielu daudzumu spermicīdu ziedes. Tam jānotiek ātri, jo spermatozoīdi var nokļūt dzemdē dažu minūšu laikā. Tas pats jādara, ja prezervatīvs ir pārplīsis.

Ja jūs turpināt glāstīt viens otru vai veicat atkārtotu dzimumaktu pēc tam, kad vīrietis noņēmis prezervatīvu, viņam ir jānomazgā dzimumloceklis un jāurinē, lai izvairītos no tā, ka nedaudz spermas iekļūst makstī. Un viņam jāuzvelk jauns prezervatīvs.

Drošība
Ja prezervatīvs tiek lietots pareizi un katru reizi, tad tas ir ļoti drošs pretapaugļošanās līdzeklis – tā drošība ir aptuveni tāda pati kā spirālei. Turklāt tas visefektīvāk pasargā no STS.

Ērtība
Prezervatīvi ir vienkārši lietojami. Gan vīriešiem, gan sievietēm tie vienmēr var būt līdzi, lai būtu pa rokai jebkurā brīdī. Prezervatīvi var nedaudz mazināt vīriešu jūtīgumu, taču daži to uztver pozitīvi, jo tad ejakulācija nenotiek tik ātri. Daži vīrieši reizēm neizmanto prezervatīvu tāpēc, ka viņiem ir grūti saglabāt erekciju tad, kad prezervatīvs tiek uzvilkts, īpaši, ja viņi jūtas nedroši.

Prezervatīva uzvilkšanu dzimumakta laikā var uztvert kā pārtraukumu, taču daudzu sieviešu pieredze liecina, ka tā var būt
seksuālo glāstu sastāvdaļa. Dažām sievietēm liekas, ka kontracepcija ir tikai sieviešu problēma, un viņas kautrējas likt vīrietim izmantot prezervatīvu, ja viņš pats par to nerunā. Gadījumā, ja tu izmanto citu pretapaugļošanās līdzekli, prezervatīvs ir vienīgais drošais līdzeklis, kas pasargās tevi no slimībām un īpaši no inficēšanās ar AIDS/HIV. Tātad izmanto prezervatīvu, ja esi kopā ar vīrieti, kuru tu īpaši labi nepazīsti.

Prezervatīvs nav īsti piemērots tad, kad dzimumakts ieilgst un tiek ieturētas pauzes, jo tas var noslīdēt. Tad var rasties nepieciešamība prezervatīvu nomainīt.

Prezervatīvu var izmantot kā pastāvīgu pretapaugļošanās līdzekli. Tas ir īpaši piemērots pirmajiem dzimumaktiem, periodiem ar retiem dzimumsakariem vai arī tad, kad sieviete pārtraukusi lietot pastāvīgu pretapaugļošanās līdzekli vai arī nomaina līdzekļus, piemēram, pāriet no hormonālo pretapaugļošanās tablešu lietošanas uz spirāli. Tas pats attiecas uz laiku pēc abortiem vai dzemdībām, kad prezervatīvam vēl ir papildus pozitīvā īpašība pasargāt no infekcijas. Nestabilās attiecībās arī nepieciešams izmantot prezervatīvu.

Blakusefekti
Blakusefekti nav, izņemot pārmērīgu jūtīgumu pret gumiju retos gadījumos. Tad var izmantot ādas/ dabīgā materiāla prezervatīvus, kuri nopērkami specializētos veikalos.

Komentāri (17)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
www.prezervativi.lv Oriģināli Durex un citi labākie prezervatīvi un lubrikanti internetā lētāk! Zemas cenas, ātra bezmaksas piegāde, 100% slepenums un augstākā kvalitāte. Prezervativi.lv cenas - nav akcijas! Preces ievedam lielos daudzumos, tieši no ražotājiem, tādēļ uzticamus prezervatīvus varam piedāvāt patiešām lēti. Prezervatīvus varam piegādāt Jums uz mājām vai pastu.
23.03.2015. plkst. 13:13
laikam ne
šķiet ka jums visiem varētu būt kādi 12
13.06.2014. plkst. 02:11
juris
Veči beidzat ākstīties.
07.12.2013. plkst. 11:53
abols123
man arii labaak patiik bez preza bet ir reizes kad to vajag izmantot
26.04.2011. plkst. 13:54
vishal
ad how are ka ha to
24.06.2010. plkst. 09:43

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 16. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Daudzi dārzeņi un praktiski visas augļu sulas satur vismaz nelielu alkohola daudzumu

Pasākumi

LKC folkloras kopas„Dzīsme” jubilejas koncerts

1989. gadā kora mūzikas iedvesmotāja Terēzija Broka, tautasdziesmu mīlošus cilvēkus sapulcināja kopā un izveidoja kolektīvu “Dzīsme”. Folkloras kopas debija notika Latgales novada...