Mātes loma lai paliek mātei

Mātes loma lai paliek mātei

Dažas sievietes uztver vīriešus kā mazus, nerātnus zēnus, kas nekad nekļūst pieauguši. Viņas vaino vīriešus par drēbju nomešanu uz grīdas, nepalīdzēšanu mājas darbos, nespēju atrast savas lietas, par to, ka viņi nevaicā ceļu, nekad neatzīst savas kļūdas.

Sievietes smadzenes ir saistītas ar audzināšanu un mātišķām rūpēm, īpaši pret saviem dēliem. Viņas salasa to nomestās mantas, gatavo viņu iecienītos ēdienus, gludina viņu drēbes, dod naudu un pasargā no dzīves pārbaudījumiem. Tā rezultātā daudzi vīrieši sasniedz vīra gadus ar visai nelielām prasmēm un spējām mājsaimniecībā un vāju sapratni par attiecībām ar sievietēm. Šādi vīrieši kļūst pievilcīgi sievietēm, kuras, tāpat kā mātes, vēlas šos vīriešus audzināt un mātišķi aprūpēt. Uzsākot jaunas attiecības, vairums sieviešu izturas pret jauno vīrieti kā mātes, bet, saprotot, ka tā var kļūt par pastāvīgu lomu, sievietēm attieksme var krasi mainīties.

Sievietei ir svarīgi saprast: ja viņa ilgstošo aprūpēs vīrieti, viņš var sākt uztvert to kā māti un reaģēt kliedzot, izplūstot dusmu lēkmēs un bēgot prom. Un neviens vīrietis neuztver savu māti kā seksuāli pievilcīgu būtni.

Pieradināt darīt to, ko jūs vēlaties, attiecas vienādi kā uz bērnu, tā pieaugušo. Jums jāatalgo uzvedība, kādu jūs vēlaties, un jānorāda nevēlamā uzvedība. Piemēram, ja vīrietis atstāj drēbes vai slapjus dvieļus uz grīdas, nevis iemet tos veļas grozā, laipni izskaidrojiet, ka jūs vēlaties, lai šīs lietas tiktu ieliktas grozā, lai tās varētu izmazgāt. Ja viņš turpina neņemt vērā, nesavāciet šīs drēbes. Ja tās jums traucē uzturēt kārtīgu māju, mierīgi izskaidrojiet, ka ieliksiet tās plastmasas maisā skapī vai zem gultas. Tādējādi, kad viņam tās būs vajadzīgas, viņš zinās, kur tās atrast.

Panākumu atslēga ir spējā sniegt konkrētu informāciju par jūsu nodomiem un izvairīties būt sarkastiskai, tiesājošai vai agresīvai, jo tas vīriešos parasti izraisa pretēju reakciju gaidītajai. Kad vīrietim beidzot būs vajadzīga tīra apakšveļa, krekli vai dvieļi, tā būs viņa problēma, nevis jūsējā. Līdzīgi, ja viņš mājā izmētā darbarīkus vai nepabeigtus darbus, pasakiet, ka noliksiet tos skapītī vai atvilktnē. Nelieciet tos garāža vai kādā citā vietā, kas viņam ir ērti pieejama. Ja jūs gribat pāraudzināt savu vīrieti, jums jāturas pretī tieksmei staigāt viņam pakaļ. Kad viņš pats noliek savas mantas, apbalvojiet viņu ar smaidu vai pateicību.

Dažas sievietes šausminās, ka jāpateicas vīrietim par ko tik pašsaprotamu kā savu drēbju savākšana, bet ir svarīgi saprast, ka vīrietis nav attīstījies kā ligzdas sargātājs un vispārēja kārtība nav kaut kas tāds, kas viņam nāk dabiski. Ja vīrieša māte nav iemācījusi viņam šos paradumus, ir pienākusi jūsu kārta to darīt.

Komentāri (1)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
..
ideaals raksts, tieshi kaa maneejais, nomet visu kur pagadaas, pat praataa vinjam nenaak doma ka kaadam tas viss arii jaamazgaa, jaasaslauka, nemazerunaajot ka tas buutu VINSH!!
01.07.2009. plkst. 23:04

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 22. jūlijā Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Dzerot katru dienu 5 glāzes ūdens par 45% samazinās resnās zarnas vēža iespējamība, turklāt tas par 79% samazina risku saslimt ar krūts vēzi un par 50% - ar urīnpūšļa vēzi

Pasākumi

Mākslas stilu un virzienu skola

2009.gada 14.janvārī Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā atsākas lekcijas Mākslas stilu un virzienu skolā. Nodarbības notiks trešdienās no plkst. 17:00 līdz 18:45 K.Valdemāra ielā 10a....