Zini, kad ļaut citiem aiziet un kad pašam aiziet

Zini, kad ļaut citiem aiziet un kad pašam aiziet

Lielāki un mazāki strīdi ir jebkurās attiecības, tomēr svarīgāk par jebkuru ķīvēšanos ir spēja cienīt savu partneri un nenovest mazu saķeršanos līdz attiecību galam.

Citādāk ir, kad attiecības kļūst neinteresantas vai neaizraujošas - kad nav nekāda asuma, viss ir kļuvis ikdienišķs un garlaicīgs. Mīļotais pamazām atsvešinās un meklē pat vismazāko iespēju strīdēties par niekiem, kas pāraug nopietnos konfliktos, kad viens otru sūta apmeklēt labierīcības un blakus māju. Tajā pat laikā gandrīz nekas netiek darīts, lai kaut ko vērstu par labu, jo tas taču ir tik grūti - izrunāties par sasāpējušām problēmām, konstatēt „krīzi” un mēģināt kaut ko darīt lietas labā. Parasti šādas domas ienāk prātā tikai vienam no partneriem, un tās vispārējā saspīlējuma dēļ netiek izpaustas. Līdz ar to nekas netiek risināts un viss pamazām atrisinās pats par sevi, kad attiecības beigās izšķīst abu vainas dēļ.

Untitled 6.jpg - 54.48 KBDažkārt ir vienkārši jāaiziet prom. Nevienam nepatīk piedzīvot neveiksmes, nepatīk padoties un piekāpties. Mums patīk dzīves izaicinājumi, mēs gribam virzīties uz priekšu, līdz šķēršļi tiek pilnīgi un galīgi pārvarēti. Bet dažkārt tā vienkārši nenotiek. Mums ir jāiemācās tādus brīžus atpazīt, jāprot filozofiski atkāpties un aiziet prom ar neskartu lepnumu un pašcieņu.

Šad un tad tev var rasties vēlēšanās izdarīt kaut ko tādu, kas nav reāli paveicams. Tā vietā, lai sevi kritizētu par neizdošanos, apgūsti mākslu aiziet īstajā brīdī, un tu atklāsi, ka ir izdevies pasaudzēt nervus.

Ja attiecības nonākušas gala fāzē, tad tā vietā, lai tās izspēlētu gari un sarežģīti – un, iespējams, sāpīgi -, pieliec tām punktu, iemācies aiziet īstajā brīdī. Ja attiecības ir mirušas, tad neko vairs nevar darīt. Ja kaut kas ir miris, tad nevajag to izrakt ārā un pārbaudīt, vai varbūt pulss vēl ir jūtams. Ja attiecības ir mirušas, dodies prom.

Tu varbūt gribēsi norēķināties; tādā gadījumā nedusmojies, bet gan dodies projām. Aiziešana ir labāka par jebkādu norēķināšanos, jo pierāda, ka esi pacēlies pāri tam, kas tevi kaitina, lai kas tas arī būtu. Pats labākais rēķinu nokārtošanas paņēmiens ir pilnīga ignorance – absolūta uzmanības nepievēršana.

Untitled 4.jpg - 39.04 KBĻaušana aiziet citiem vai paša aiziešana nozīme to, ka tu pārbaudi savas paškontroles un pareizā lēmuma pieņemšanas spējas. Tu pats izvēlies, nevis ļauj, ka situācija kontrolē tevi.

Šī nav kampaņa „Laiks ir pats labākais dziednieks”, bet tā tas ir, ja laika un telpas atstatums starp tevi un tavām problēmām nodrošina tev redzesloka plašumu un labākas izredzes. Lai iegūtu laika un telpas attālumu, ir jādodas projām. Laikam ejot, viss nostāsies savās vietās.

Mūsdienās sievietes nereti laikus nepārtrauc attiecības ar sev nepiemērotu partneri, un tikai pēc ārkārtīgi ilgām pārdomām un acīmredzamiem faktiem, ka kopīgas nākotnes nebūs, tiek pieņemts lēmums, ka attiecībām ir jāpieliek punkts. Attiecības cilvēki veido visai dzīvei. Ja arī tā nešķiet, šī doma vienalga ir zemapziņā. Attiecības tev būs vajadzīgas gan pēc trim, gan pieciem, gan divdesmit pieciem gadiem, tāpēc, ja jau tagad redzi, ka kaut kas galīgi neiet uz priekšu, nešaubies un pārtrauc tās. Uztver šīs attiecības kā pakāpienu, kura laikā esi sevi labāk iepazinusi.

Daudzas sievietes gadiem iet cauri sāpīgajam nešķiršanās posmam, jo baidās, ka pieliks attiecībām punktu pārāk ātri un pēc tam sevi par to emocionāli šaustīs. Taču ir pētījums, kas liecina, ka parasti cilvēki pēc šķiršanās ne tuvu nejūtas tik sarūgtināti kā paši iepriekš prognozēja. Tāpēc, ja jūti, ka tavs tagadējais partneris nav tev īsti piemērots, daudz neraizējies un šķiries. Protams, nopietni apsverot, kā to izdarīt pēc iespējas godīgāk. Un, protams, tikai tad, ja tiešām esi pārliecināta par sava lēmuma pareizību; ja jūsu mērķi krasi atšķiras, ja jūsu attiecībās vairs nevalda mīļums un esat sākuši ilgoties pēc jaunām attiecībām vai esat jau tajās iesaistījušies.

Komentāri (4)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Ivars
Ir nu gan raksts, šausmas. Iesaka šķirties gandrīz jebkurā gadījumā, ja kkas nepatik savāc mantas un prom, sviests. Attiecibas ir jākopj, jāpilnveidojas nevar but egoisti un domāt tikai par sevi. Tad no jebkurām nakamajām attiecībām arī muks prom tiko kkas nepatiks. Cienītie domājiet ko rakstāt.
30.03.2013. plkst. 00:23
Tata
Bet kā, lai tiek pāri tam ka virietis ko mīlu mani pameta, kaut zina ka esmu stāvoklī, un tagad sevi iznīcina ar narkotikām, un kaut neesam kopā es nespēju skatīties uz to kā cilvēks kas būs mana bērna tēvs sevi sagrauj... šajā gadījuma vai tā arī vajag ieslēgt pilnīgu ignoru un aizmirst...
27.11.2011. plkst. 20:46
lasītāja
Tu pati esi atbildējusi uz savu jautājumu :) Izlasi to tekstu ko tu esi uzrakstījusi, tur viss ir skaidri pateikts, ko tu esi izlēmusi. Diz vai bērns jūs satuvinās, ja viņš tā rīkojas. Saki, ka esi precējusies ar viņu gadu, tas ir mazs laiks, ja jau viņs tagad ta rīkojas, padoma kas būs pēc 2 un vairak gadiem!! Bērns tikai visu sarežģīs jūsu attiecībās, kā arī būs grūti šķirties, kad būs bērns, jo tu gribēsi palikt ar viņu kopā bērna dēļ, bet vai tas ir vajadzīgs? Padoma to, ko viņš tev nodara un jau tagad melo, kas būs tālāk?! Protams, ne man par to spriest, ne pilnība es to jūsu virtuvi pārzinu, bet pēc tā ko es lasu man te ir skaidrs viens: BĒDZ!!!
21.08.2010. plkst. 17:22
Royal Princess
Esmu precejusies ar Indieti,problema ir tada-pirms musu kazam vins nebija partraucis kontaktu ar savu "lielo milestibu",sazvanijas,sarakstijas-par ko nezinu,jo ipasi vel nesaproti Indiesu valodu!kad prasiju ar ko vins runa vai sarakstas atbilde bija ar draugu no Indijas... Vienu vakaru vins aizmirsa savu mob.,es protams nenoturejos un panemu palasiit sms,sapratu,ka iet runa par miilestibu. Ar tel. nocapoju liidz vina tantei,lai iztulko kartiigi,jo isti nebiju parliecinata...Man pat nevajadzeja,lai vina ko iztulko tik no sejas izteiksmes sapratu,ka neka laba tur nav-vina pateica,ka ta esot meitene,kas vinam rakstot(kapec tu mani pameti,kapec tu ar vinu guli,es tak tevi miilu un to,ka vinam jabrauc uz Indiju un japtur vinas vecaki braucienam uz Australiju,ja vins kipa to nedariis!Vins vinu vairs nekad muza neredzesot... Kad vinam visu to acis pateicu-vins palika totali debili nikns,protams otrs bija tas,ka vina zvanija uz musu majas nr un es pacelu telefonu,pats debilakais ko vina pateica pec mana Halo:Ko tu tur dari,liec manam puisism mieru.Tu loti labi zini,ka vins miil tikai mani....Un tad skriesus atskreja mans virs no otra stava un iemauca man pa muti :D ...neuztraucieties vins dabuja atpakal...Es velos vinu pamest un izskirties,jo jau ir pagajis 1gads un es atkal atrodu vinu musu dzive,vinas foto musu portativaja,es biju tik pikta,ka vins man melojis...Un panemu parmeklet vienu somu ko vins visu laiku sledz uz atslegas,protams tur ar atradu visu ko man nevajadzeja fotografijas kur vini kopa,kur ta meitene viena un vestules,apsweikumus atiecibu jubileja... Luudzu dodiet padomu-ko man dariit? Vins apgalvo,ka miil mani un megina no mani bernu dabuut,bet vai tad ta ir miilestiba? Es ari nemelosi,man vins ir nozimigs,bet nesmu gatava viena miilet...
14.08.2010. plkst. 19:23

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 20. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Katru gadu 2 miljoni smēķētāju vai nu atmet smēķēšanu vai mirst no tabakas izraisītām saslimšanām

Pasākumi

Grupa “Nothing special” velta dziesmu kandidātiem!

Slavenā Latvijas pingvīnu grupa “Nothing special” šonedēļ klausītāju vērtējumam nodod savu trešo singlu “Tā tu dzīvo” ar Eduarda Veidenbauma vārdiem. Dziesma ir veltījums visiem...