Ko topošajai māmiņai pieaicināt dzemdībās

Ko topošajai māmiņai pieaicināt dzemdībās

Sievietei dzemdību laikā noteikti ir nepieciešams uzmundrinājums. Tā kā daudzās slimnīcās tiek samazināts darbinieku skaits, jūs varat parūpēties, lai kāds no jums pazīstamiem cilvēkiem ir kopā ar jums, lai atnestu ledus gabaliņus vai pamasētu muguru. Tēviem uzaicinājums nav nepieciešams. Nu jau pavisam ierasts, ka tētis ir kopā ar savu partneri dzemdību laikā, kā arī apmeklējot pirmsdzemdību nodarbības.Taču, ja jūsu partneris nevar būt kopā ar jums, pieaiciniet kādu citu, kas varētu jūs atbalstīt un uzmundrināt.

Daudzi pāri izvēlas privātas un intīmas dzemdības. Tomēr daudzi uz dzemdībām uzaicina vēl trešo personu. Kā gan izvēlēties šo īpašo cilvēku, kas palīdzēs jums un jūsu partnerim sagaidīt bērniņu šajā pasaulē. Jūs varat uzaicināt kādu no radiniekiem – varbūt savu māti vai māsu, jo klātbūtne dzemdībās ir viens no tiem pienākumiem, kas gandrīz viennozīmīgi tiek piešķirts sievietei. Jaunā māmiņa bieži vēlas, lai ar viņu kopā visā dzemdību procesā būtu ne tikai viņas bērna tēvs, bet arī vēl kāda sieviete. Taču abiem partneriem ir jāvienojas, kas būs trešā persona, jo viņiem būs jāpavada kopā vairākas stundas. Jūsu otrajai atbalsta personai jābūt kādam, kurš:

  • ir pieejams visu dienu un nakti un, ja nepieciešams, var paņemt brīvdienu darbā;
  • gatavosies šim pasākumam, lasot par dzemdību procesu, tiekoties ar jūsu ārstu un vecmāti un kopā ar jums apmeklējot vienu vai vairākas pirmsdzemdību nodarbības;
  • ir vienisprātis ar jums par dzemdību procesu, to skaitā medikamentiem un nepieciešamo medicīnisko iejaukšanos;
  • spēs saglabāt mieru un uzturēt sarunu;
  • sniegs atbalstu tētim, ja viņš sāktu uztraukties.

Untitled 25.jpg - 53.03 KBSlimnīcās dzemdības parasti pieņem akušieri vai vecmātes. Ja pāris izvēlas dzemdībās pieaicināt vecmāti, viņa parasti rūpējas par māmiņu arī grūtniecības laikā un sniedz fizisku un emocionālu atbalstu visā dzemdību procesā. Ja vien nav nepieciešama medicīniska iejaukšanās, vecmāte arī pieņem dzemdības.

Ja jūs plānojat dzemdēt mājās, jūsu komandā vajadzētu būt jūsu partnerim, vecmātei un ārstam. Tomēr, dzemdības mājās nav ieteicamas. Lai arī lielākā daļa dzemdību noris mierīgi, mēdz būt arī ārkārtas gadījumi. Šajās reizēs mazuļa un mātes dzīvība var būt atkarīga no aprīkojuma un profesionālajām zināšanām, kas ir pieejamas vienīgi slimnīcā.

Komentāri (0)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 22. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Dzerot ūdeni pēc ēšanas samazina skābju līmeni mutē par 61%

Pasākumi

Dons + Leila?

Dons ir pabeidzis darbu pie sava jaunā albuma latviešu valodā un īsi pirms tā iznākšanas iepazīstina klausītājus ar “Leilu”....