Satikšanās ar pūķi jeb viņa māte

Satikšanās ar pūķi jeb viņa māte

Sievasmātes iespējams ir tā ļaužu daļa, par kuru sacerēts visvairāk anekdošu. Viņas vienmēr ir vīriešu kompāniju, komēdiju izsmieklu objekts un parasti tiek dēvētas par raganām. Ļeņinam reiz jautāja kāds varētu būt lielākais sods par bigāmiju, uz ko viņš atbildēja: - Divas sievasmātes.

Ja daudzu cilvēku laulībās trešā persona rada problēmas ar savu jaukšanos pa vidu, tad parasti vainojama nav sievietes māte. Reālākas briesmas rada vīrieša māte. Sievasmāte var publiski žēloties par znotu, bet tā parasti ir mēles trīšana, nevis reāls protests. Vairumam vīriešu nav lielu problēmu ar sievasmātēm. Sievasmāte var kaitināt, piesieties vīrietim un izvest viņu no pacietības, bet lielākā daļa vīriešu parasti neizjūt nepatiku pret sievasmātēm. Lielākā daļa sieviešu mātes vairāk par visu vēlas redzē savas meitas laimīgas. Un, ja viņu vīrieši padara tās laimīgas, maz ticams, ka mātes izraisīs problēmas. Ja arī gadās kādas problēmas no sievas vecāku puses, tad visvairāk ticams, ka tās nāk no sievastēva, kurš negrib pieļaut savas lolotās „princesītes” aiziešanu. Jūtas štata universitātes pētījumi liecina, ka vairāk nekā 50% laulību pastāv nopietnas problēmas attiecībās starp vedeklu un vīramāti.

Untitled 18.jpg - 36.46 KBKaut gan ne visas vīramātes ir pelnījušas attiecību ārdītājas reputāciju, uzmācīgās vīramātes, kas iejaucas nevietā un uzstāj uz savām īpašumtiesībām, uz daudzām vedeklām var atstāt garīgi graujošu iespaidu. Sievietei krīze attiecībās ar vīramāti var šķist neatrisināma, un tas var novest pie šķiršanās.

Daudzas mātes sabojā savus dēlus viņu nākamajām sievietēm. Mātes tos apčubina, pabaro, aptīra, apmazgā un apgludina. Viņas domā, ka šādi rīkojoties, izrāda dēliem savu mīlestību, bet patiesībā viņas rada problēmas dēliem turpmākajā dzīvē.

Untitled 20.jpg - 49.67 KBIr svarīgi paturēt prātā, ka vīramātes ir grūtā situācijā, jo vedeklām parasti ir ciešas saites ar savām mātēm un viņas regulāri apspriež ar tām visus sīkumus. Māte vēlas būt iesaistīta sava bērna dzīvē. Vīramāte vienmēr domā par to, ko dara viņas dēls, īpaši tad, ja tas ir viņas vienīgais bērns un pašas dzīve ir garlaicīga. Vai viņš ir paēdis? Vai māja ir pietiekami tīra? Dēli parasti neapspriež šādu informāciju ar māti, kā rezultātā māte sāk justies izslēgta no dēla jaunās ģimenes un var nospriest, ka vienīgais veids, kā tikt iekļautai, ir izlauzt sev ceļu uz pastāvīgu klātbūtni. Draudzēšanās laikā vīrieša draudzene bieži vien centīgi pūlas veidot saikni ar viņa māti, jo tā ir laba stratēģija, kā dabūt viņu savā pusē. Kad laulības padara attiecības daudz pastāvīgākas, gandrīz vienmēr sākas cīņa starp divām sievietēm par vienu vīrieti. Katrai problēmai tomēr ir risinājums. Nepieciešama tikai vēlēšanās to atrisināt.

Krievijā, kur jaunie pāri dzīvo kopā ar vecākiem, ir radusies nopietna vīramāšu naida kultūra. Spānijā ir īpašas karnevāla svilpes ar nosaukumu Masasuegras, kas nozīmē „nogalini vīramāti”. Indijas galvaspilsētā Deli ir īpašs cietuma nodalījums vīramātēm, kas apcietinātas par to, ka pieprasījušas vedeklām pārmērīgu pūru un izjaukušas laulības. Tas pastāvīgi ir pārpildīts. Spānijā un Itālijā vīramātes var iesūdzēt tiesā par laulības graušanu.

Daudzos gadījumos, kad visi trīs iesaistītie cilvēki mēģina atrast pieņemamu risinājumu un piemēroties, risinājums netiek rasts. Ja attiecībās agri krājas problēmas, tad tieši vedeklai vajadzētu būt tai, kas mēģina celt tiltus. Viņai jāsaprot, ka laiks starp aplidošanu un precībām ir ierobežots periods, kura laikā visu uzmanību prasa galvenokārt primārās attiecības. Bet, ja sieviete vispār neveltī laiku attiecībām ar potenciālo vīramāti, ātri var rasties šķelšanās. Nākamajai vedeklai vajadzētu veltīt zināmu laiku kopā ar vīrieša māti divatā, lai vīramāte redzētu viņā indivīdu ar savām tiesībām, ne tikai dēla laulāto draudzeni.

Untitled 22.jpg - 61.65 KBTāpat jau no paša sākuma ir jānosaka robežas. Kad robežas ir noteiktas katrs zina, cik tālu drīkst iet, un saprot, ka šo robežu pārkāpšana radīs problēmas. Vīramātei jāpasaka, ka tiks novērtēts tas, ka viņa pirms ierašanās piezvanīs, viņai ir jāsaprot, ka jaunajai ģimenei ir nepieciešams laiks, lai atpūstos pēc darba, lai kopīgi plānotu savu brīvo laiku. Tai pašā laikā jaunajai ģimenei nevajadzētu aizmirst vīra mātei pastāstīt par saviem panākumiem un pavadīt kopā laiku.

Komentāri (6)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
renate
Mana vira mate vnk ir briesmiga
16.12.2016. plkst. 22:36
vīra māte
... kad iet pie vīra , nedomā par vīramātēm, ka tikai ir izredzēts ņēmējs, tobrīd labākais pasaulē.Vīra māte to redzot arī apzinās cik brašu dēlu izaudzinājusi... Kad daudz maz iekārtojas dzīvei ,pacel degunu un vīramāte neeksistē vai ir slikta. Kā saka, ko sēsi to pļausi, kā tu pret savu vīramāti, tā darīs arī tava meita un viss turpinās. Man vīramāte bija ļoti laba, jo es ar viņu aprunājos , konsultējos tā pat, kā ar savu māti, devu bērnus pieskatīt un teikšu tā - vīramāte bija labāka aukle un padomdevēja, nekā pašas māte. Māte dažreiz manam viedoklim nepiekrita. Tagad pati esmu vīra māte, nav problēmu , jo viņiem ir sava dzīve, man sava, mazbērni ciena , gan vienus vecvecākus , gan otrus, man vedekla dažreiz prasa padomus un arī labprāt uzklausu viņas domas un vienmēr vērtēju pozitīvi, ja tā arī nebūs sapratīs vēlāk pati . Vīramātes un vedeklas nebūsim gudrākās , kura kuru pārspēs, bet dažreiz piezemēsimies viena otrai- ne vīrs būs slikts, ne dēls labākais, bet sieviešu solidaritāte uzvarēs visas nedienas.
05.07.2015. plkst. 15:50
hei
Atlaidiet tos savus dēlus, nu nelieniet viņu attiecībās!!! Citādi var gadīties, ka vedekla būs stiprāka un dēls pārstās Jūs uztvert.. Vai Jums to vajag? nu nez nez...
15.11.2012. plkst. 16:28
sieva
Dēlu mātes nespēj tik vienkārši atlaist savu dēlu, pārraut to nabas saiti. tas ir DABISKI. Tāpēc, lai nesabjātu dēla ģimeni, ir jābūt ļoti stiprai un jāiet pāri savām jūtām, jāspēj laicīgi atkāpties. Un tad vedeklas jūs respektēs. Tāda ir mana vīramāte un es viņu cienu par to.
20.05.2012. plkst. 14:40
sss
Tādā veidā vedeklas nesaprot, ka pašas ārda savu ģimeni.
21.04.2012. plkst. 20:45

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 14. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Asins šūna veic ceļu caur visam ķermenim 20 sekunžu laikā

Pasākumi

SARĪKOJUMI RĪGAS LATVIEŠU BIEDRĪBĀ 2009. GADA 17. JŪNIJS – 15. JŪLIJS

17. jūnijā plkst. 19.00 Zelta zālē
KAMERMŪZIKAS KONCERTS
Piedalās Gunta Cēse (soprāns), Aleksandra Boroduļina, Ieva Kļaviņa (klavieres), Raivo Lallo (klarnete).
Programmā V. Bellīni,...