Tu kļūsti vecāks, bet ne gudrāks

Tu kļūsti vecāks, bet ne gudrāks

Pastāv uzskats, ka, kļūstot vecākam, cilvēkam jākļūst arī gudrākam, bet diemžēl tā tas nav. Gadiem ritot, mēs pieļaujam jaunas un citādas kļūdas. Mēs patiešām mācāmies no savas pieredzes un varam arī nepieļaut tās pašas kļūdas vēlreiz, bet allaž būs kāda kārdinoša medus muca, kas gaidīs, lai mēs paklūpam un tajā iekrītam. Bet tev ir jāapzinās, ka tā tas ir, un nav sevi jāšausta par pieļautām jaunām kļūdām. Likums skan tā: ja esi kļūdījies, nepārmet, bet piedod sev un pieņem kā patiesību to, ka, kļūstot vecāks, cilvēks kļūst arī gudrāks.

Atskatoties pagātnē, vienmēr ieraudzīsim savas pieļautās kļūdas. Bet mēs neredzam kļūdas, kas mūs vēl tikai sagaida. Gudrība neslēpjas kļūdu nepieļaušanā, bet gan prasmē pēc to pieļaušanas iziet no situācijas ar cieņu un veselo saprātu.
Jaunībā visiem šķiet, ka noveco tikai vecie ļaudis. Bet diemžēl tas notiek ar mums visiem, un mums nav citas izvēles, kā vienīgi to pieņemt un dzīvot tālāk. Lai ko mēs arī darītu un kas mēs būtu, patiesība ir neapstrīdama – mēs visi novecosim. Un, gadiem ejot, šķiet, ka novecošanas process paātrinās.

Uz to var paskatīties arī šādi: jo vecāks kļūsti, jo vairāk tev ir iespēju kļūdīties. Tu vienmēr vari saskarties ar jaunām pieredzes jomām, par kurām tev nav sajēgas, ar kurām tu netiksi labi galā, pārspīlēsi un kļūdīsies. Turklāt, jo piekāpīgāks, bezbailīgāks un dzīves drošāks kļūsi, jo vairāk jaunu jomu tev būs jāizpēta – un, protams, jāpieļauj arī vairāk kļūdu.

Tiklīdz atskaties pagātnē un ieraugi, kur esi kļūdījies, un apņemies vairs nekad šīs kļūdas nepieļaut, tā vari būt drošs, ka lielākā darba daļa jau ir paveikta. Atceries, ka jebkurš likums, kas attiecas uz tevi, attieksies arī uz visiem pārējiem. Arī pārējie visi kļūs vecāki un necik ne gudrāki. Tiklīdz to pieņemsi, tā pret sevi un visiem pārējiem kļūsi piedodošāks un laipnāks.

Laiks dziedē visas brūces un, cilvēkam kļūstot vecākam, viņam viss veicas daudz labāk. Galu galā – jo vairāk kļūdu tu pieļausi, jo mazāk ticams, ka radīsies vēl kādas jaunas kļūdas. Labums ir tāds: ja jaunībā esi bieži kļūdījies, tad vēlāk vairs nebūs jāsaņem daudzas rūgtas mācības. Tieši tāpēc ir domāta jaunība – pieļaut visas iespējamās kļūdas, lai, gūstot mācību, tās vairs neatkārtotu.

 

Komentāri (0)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 21. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Pie ķermeņa temperatūras 40,5 grādi pēc Celsija iestājas smadzeņu bojājumi

Pasākumi

“MELO-M” + “BONEY M” = “DADDY COOL”

Čellu rokgrupa “Melo-M” laiž klajā sadarbībā ar savulaik ļoti populārās disko mūzikas grupas “Boney M” dalībnieci Meiziju Viljamsu tapušo dziesmas “Daddy Cool” jaunu versiju....