Prasīgas sievietes psiholoģija

Prasīgas sievietes psiholoģija

Prasīga sieviete var kļūt par lielu vilšanos vīrieša romantiskajā dzīvē. Par laimi attiecību speciālisti ir izstrādājuši speciālu pieeju šādām daiļā dzimuma pārstāvēm un uzsver, ka vispirms ir jāizšķir divu tipu sievietes: patiešām pārāk prasīgās un tās, kurām vienkārši ir laba, stingra pašapziņa.

Balstoties uz attiecībām ar vecākiem un bijušajiem romantiskajiem dzīves partneriem, cilvēki veido savas jaunās attiecības. Šo attiecību veidošanas veidu zinātnieki dēvē par "pieķeršanās stilu".

Ja vīrietim izdodas izprast prasīgas sievietes psiholoģiju un konstatēt viņas „pieķeršanās stilu”, viņam ir ievērojami vieglāk atklāt dāmas patieso dabu un pieņemt lēmumu attiecībā uz attiecību turpināšanu.

4 pieķeršanās stilu tipi

Runājot par pieķeršanās stiliem, eksistē divas dimensijas: bailes tikt pamestai un izvairīšanās no tuvības (runa ir par tuvām, ciešām attiecībām, nevis seksu). Abās dimensijas cilvēkam ir vai nu spēcīgi, vai vāji izteiktas. Līdz ar to pastāv 4 pieķeršanās stili: pārliecinātais, prasīgais, atturīgais un bailīgais.

Satikšanās ar prasīgu dāmu var līdzināties emocionālam murgam. Mēs tev palīdzēsim izvairīties no attiecību katastrofas, sniedzot padomus prasīgas dāmas izprašanai, kā konstatēt dāmas pieķeršanās stilu un kā to apvaldīt.

1. pieķeršanās stils

Pārliecinātā draudzene: Nelielas bailes tikt pamestai + neliela izvairīšanās no tuvības

Patiesībā tieši pārliecināta sieviete ir tā, ar kuru vislabāk izdodas ilgtermiņa attiecības. Šī tipa sieviete principā nebaidās tikt pamesta un nevairās no tuvības. Citiem vārdiem sakot, viņai nav bail no tā, ka tu kādu dienu izlemsiet „tīt makšķeri”. Viņa viegli dala savas emocijas ar citiem cilvēkiem, jo neuztraucas par to, ka tie varētu viņu nepieņemt.

Viņa jūtas komfortabli, ja ir atkarīga no vīrieša, taču šo sievieti nesatrauc arī situācija, kad vīrietis kaut kādā mērā ir atkarīgs no viņas. Ja pārliecinātai sievietei paziņosiet, ka esat ieplānojis puišu vakaru Vecrīgā, viņa novēlēs kārtīgi izpriecāties. Šī sieviete uzticas, jo zina, ka vīrietis pie viņas atgriezīsies.

2. pieķeršanās stils

Prasīgā draudzene: Lielas bailes tikt pamestai + neliela izvairīšanās no tuvības

Prasīgā sievietē mājo bailes no tā, ka vīrietis jebkurā brīdī viņu pametīs. Pirmajā acu uzmetienā gan viss šķiet kārtībā. Attiecībām progresējot, viņa sāk sūdzēties par to, ka jūs kā pāris neesat pietiekami tuvi un ka viņa šīs attiecības novērtē vairāk, nekā tu. Viņa var sajust draudus jebkur un kļūt neciešami greizsirdīga.

Piemēram, ja ejot pa ielu tu apbrīnosi pāri ceļam stāvošo Porsche, viņai šķitīs, ka blenz uz citām meičām.

Ja tev nav vēlēšanās ar to cīnīties, attiecības iesakām pārtraukt jau sākuma stadijā. Tomēr, ja sieviete tev šķiet cīņas vērta, tad ir nepieciešams dot viņai garantijas, vienlaikus novelkot arī striktas robežas. Ja nedēļā vēlies reizi vai divas izklaidēties tikai ar draugiem, noteikti dari to, pat par spīti viņas iebildumiem.

Toties, kad esi kopā ar šo sievieti, velti uzmanību tikai un vienīgi viņai. Tikai tā viņu varēsi pieradināt pie domas, ka tev ir nepieciešams laiks arī pašam sev.

3. pieķeršanās stils

Atturīgā draudzene: Nelielas bailes tikt pamestai + izteikta izvairīšanās no tuvības

Šī sieviete ir ļoti pašpaļāvīga un nav pieradusi pie tuvības. Viņai nav bail no tā, ka tu viņu varētu pamest, jo ciešas, romantiskas attiecības nav viņas vērtību skalas virspusē. Šī tipa sieviete ir piemērota īslaicīgām attiecībām (to pirmām kārtām vēlas viņa pati).

Ja vīrietis cenšas ar šo dāmu nodibināt ko ilgstošāku, agri vai vēlu viņa sāks stiprā dzimuma pārstāvi izmantot. Atturīgajai sievietei ir augsts pašnovērtējums un apkārtējo domas viņai ir absolūti vienaldzīgas. Respekts pret tevi nav viņas prioritāte.

Labā ziņa ir tā, ka atturīgā tipa dāmai nav tuvu draugu, līdz ar to tas var palīdzēt atkausēt viņas sirdi, jo kā mēs zinām, katrs cilvēks klusībā vēlas būt mīlēts...

4. pieķeršanās stils

Bailīgā draudzene: Lielas bailes tikt pamestai + izteikta izvairīšanās no tuvības

Šī dāma baidās no atraidīšanas un vienlaikus nejūtas komfortabli, runājot par savām domām un izjūtām. Dziļi sirdī viņa vēlas emocionāli tuvas attiecības, tomēr nespēj uzticēties citiem, jo dzīvo pastāvīgās aizdomās.

Bailīgā tipa sieviete izskatās kautrīga, taču aiz šīs čaulas slēpjas karsta sirds, kas var radīt spēcīgus greizsirdības uzplūdus. Ja satiecies ar sievieti, kas atbilst šim profilam, un vēlies šīs attiecības saglabāt, tev jāsaprot, ka viņas uzticības iemantošana būs sarežģīts, taču ne neiespējams uzdevums. Gluži kā gadījumā ar prasīgo sievieti, arī šeit nepieciešams novilkt skaidras robežas.

Sievietes mīklas atminēšana

Psiholoģiskie faktori ir par pamatu cilvēka uzvedībai attiecību laikā, un tieši tāpēc prasīgas sievietes psiholoģijas izprašana ir tik būtiska. Kad būsi atklājis savas draudzenes pieķeršanās stilu, tu sapratīsi viņas rīcības patiesos iemeslus.

Ja atklājums ved pie prasīgā tipa dāmas, sliktā ziņa ir tā, ka lielākā daļa jūsu attiecību problēmu dzimst viņas galvā, nevis realitātē. Taču ir arī labā ziņa - nu jums ir psiholoģiskie ieroči, ar kuriem vērsties pret šīs sievietes iedomām.

Komentāri (4)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Mary
100% 4 tips
14.03.2016. plkst. 00:31
dssdssddd
sshjdhjdahhj
27.11.2015. plkst. 14:59
Atturīgā
Njaa.. Precīzi gan trāpīts un skumji mazliet par sevi, jo nesen arī dzīvē uzzināju uz kādām cūcībām esmu spējīga, lai tikai izbēgtu no nopietnām attiecībām.. :(
09.01.2012. plkst. 22:37
lilita
Laikam jau atbilstu 4.tipam,ja pilnīgi godīgi.Jauna un skaista tiku vairākas reizes pilnīgi pamesta,pat stāvoklī.Saņēmos,dēlu dzemdēju,neatgriezās,attiecības neturpināja.Privātā dzīve kā murgs!Ja pat 100% patiesību uzrakstīšu,nenoticēsiet!Tagad neko neuzsāku pati un atraidu,ja kas drusku aizdomīgs.Nav sirdī pašapziņas,tikai vārds -nemīlama!Laba vēsts- Dievs mani mīl!Cik reizes neesmu griezusies ļoti grūtā situācijā- vienmēr fantastiski izvelk no nepatikšanām,ko cilvēki sagādā!Es nesaņēmu šinī dzīvē palīdzību no vīriešiem,izņemot tēvu,nevarēju nekādā veidā nodibināt normālu ģimenes dzīvi,bet Kosmiskie spēki- Dievs,Jēzus Kristus un Svētais Gars man ir fantastiski palīdzējuši!BĪBELĒ TOMĒR IR VISTĪRĀKĀ UN SVĒTĀKĀ PATIESĪBA!TĀ IR PROGRAMMA VEIKSMĪGAI UN LAIMĪGAI ZEMES DZĪVEI!NOVĒLU VISIEM IZVĒLĒTIES SAVU PAREIZO BAZNĪCU UN TICĪBU,UN IET PA SVĒTU CEĻU!AR CIEŅU L.SKARBNIECE
23.03.2009. plkst. 12:02

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 20. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Dzerot katru dienu 5 glāzes ūdens par 45% samazinās resnās zarnas vēža iespējamība, turklāt tas par 79% samazina risku saslimt ar krūts vēzi un par 50% - ar urīnpūšļa vēzi

Pasākumi

Izdota aktuālāko latviešu hitu izlase “Doremi.lv Hiti 2008”

Neskatoties uz to, ka visas šajā izlasē iekļautās dziesmas šobrīd jau ir pieejamas mp3 formātā mūzikas portālā doremi.lv, šonedēļ veikalu plauktos nonāk arī šo dziesmu izlases CD...