Ja jūties vainīgs, tad tā jau ir laba zīme

Ja jūties vainīgs, tad tā jau ir laba zīme

Sliktie cilvēki nejūtas vainīgi, viņi ir pārāk aizņemti ar to, lai būtu slikti. Labie ļaudis jūtas vainīgi, jo viņi ir labi, viņi apzinās, ka ir izdarījuši kaut ko sliktu: kādu pievīluši, pieļāvuši kādu kļūdu vai radījuši problēmas. Labajiem cilvēkiem ir sirdsapziņa. Sliktajiem tādas nav. Ka jūties vainīgs, tad tā ir laba zīme. Vainas apziņa pierāda to, ka esi uz pareizā ceļa. Bet tev ir jāzina, kā ar to tikt galā, jo vainas apziņa ir ļoti mokoša izjūta. Tā var būt bezjēdzīga un lieka.

Tev ir divas iespējas: uztvert vainas apziņu pareizi vai atbrīvoties no vainas apziņas. Jā, mēs pieļaujam kļūdas. Mēs laiku pa laikam rīkojamies nepareizi. Ne vienmēr mēs rīkojamies labi. Ja mums piemīt sirdsapziņa, tad dažkārt izjūtam vainas apziņu. Bet vainas apziņa ir pilnīgi bezjēdzīga, ja vien to neprot pareizi izmantot. Tad jau labāk ir izjust citas emocijas (pašnicinājums, bailes, panika – visas šīs emocijas ļoti labi aizstāj vainas apziņu). Ja klīdīsi pa pasauli, juzdamies vainīgs, un neko lietas labā nedarīsi, tad tā būs vienīgi laika un dzīves izšķiešana.

Vispirms jāizvērtē, vai tev patiešām vainas apziņa ir nepieciešama. Tās cēlonis varētu būt pārāk attīstīta sirdsapziņa vai pienākuma apziņa. Ja esi tāda tipa cilvēks, kas vienmēr visiem izpalīdz, bet tikai vienreiz esi savu palīdzību atteicis, tad nav vērts justies vainīgam.
Dziļi sirdī tu zini, ka tev nav iemesla justies vainīgam. Ja tev ir izvēle darīt kaut ko vai nedarīt, tad viss ir vienkārši: vai nu to dari, vai nedari – tikai bez jebkādas vainas apziņas. Brīdī, kad jāizvēlas, paturi to prātā. Nedarīt un justies vainīgam nav pareizi.
Ja tev patiešām ir kāds iemesls justies vainīgam, tad, ja vari, savu kļūdu izlabo. Tas ir pats vienkāršākais risinājums. Bet ja nu vairs nevar neko izlabot> tad gūsti mācību, pieņem lēmumu, tiec vaļā no vainas izjūtas un dzīvo tālāk. Lai vainas apziņa tevi vairs negrauztu, tev ir jāatrod veids, kā no tās atbrīvoties.

Komentāri (1)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
vainiga
Viss izklausās tik vienkārši - mācies no kļūdas, pieņem lēmumu un dzīvo tālāk.. Kā? Ja saprotu, ka tas ko sabojāju, bija ļoti svarīgs gan man, gan otram. Stulbas bailes no attiecībām + alkohols + nelabojami cūciska uzvedība => beigas manai pasakai. Un ticība citai iespējai šobrīd = 0
09.01.2012. plkst. 23:25

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 20. septembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Par spīti stereotipiem, saldais ēdiens maltītes sākumā nemaz nav tik kaitīgs. Kā uzskata daži dietologi, torte vai kūka var nospēlēt savdabīgu antiaperitīva lomu, nomierinot „vilka apetīti”. Viss ir atkarīgs no tā, cik izsalcis esat un cik sen esat pēdējo reizi ēdis. Ja ir izlaista kāda ēdienreize, uzsāciet maltīti ar dažiem šokolādes gabaliņiem, pāris konfektēm, tortes gabaliņa, dažām karotēm ievārījuma vai saldējuma. Tas paātrinās glikozes piesātināšanos asinīs, samazinās bada sajūtu un pasargās no pārēšanās

Pasākumi

Festivāla „Republika Kazantip” ievadpasākums

Tuvojas 17. festivāla „Republika Kazantip” atklāšana, kas norisināsies
1. augustā Krimā jau sen zināmajā ciematā Popovka. Vilciens jau drīz
aties, bet tikmēr (!) mēs būsim...