Rokas pulksteņu ceļvedis

Rokas pulksteņu ceļvedis

Pat ideāli ģērbts vīrietis var samulst, ja nepieciešams iegādāties piemērotu rokas pulksteni. Pulkstenis nepavisam nav vienkāršs mehānisms, tas maksā atbilstoši kvalitātei un to ir ļoti, ļoti daudz.

Tāpēc ir dažas lietas, kas būtu jāzina, iegādājoties jaunu. Vispirms ieskatieties savā drēbju skapī un bankas kontā, uzdodot sev šos svarīgos jautājumus:
•    Kad pulkstenis tiks valkāts?
•    Kādam nolūkam tas tiks paredzēts – ikdienai, izejamām reizēm, atpūtai vai sportam?
•    Ko jūs domājat par jaunāko tehnoloģiju multifunkcionālajiem pulksteņiem?
•    Cik naudas esat gatavi iztērēt? Ir daudz lētu izstrādājumu, taču augstākās kvalitātes pulksteņi maksās visai daudz.

Pulksteņu veidi un aprīkojums

Rolex1.jpg - 4.65 KB

Kad esat izlēmis, kādos brīžos valkāsiet pulksteni un kāda stila garderobe jums ir skapī, ir laiks uzzināt ko vairāk par populārākajiem pulksteņu veidiem un to aksesuāriem.

Analogie, digitālie un analogie/digitālie pulksteņi

Analogajam pulkstenim ir ciparnīca ar stundu un minūšu rādītājiem. Uz ciparnīcas parasti atrodami cipari, atzīmes vai romiešu skaitļi, kas atspoguļo 12 stundu ciklu. Šo veidu uzskata par klasisku un izteikti formālu, tāpēc tas lieliski noder darījumu tikšanās reizēm, randiņiem un formāliem notikumiem.

Digitālajiem pulksteņiem ir vai nu LCD vai LED displeji, kas rāda laiku ciparu formā. Šie pulksteņi tiek uzskatīti par ikdienas aksesuāru un nav domāti oficiāliem pasākumiem.

Analogajam/digitālajam pulkstenim ir gan ciparnīca, gan displejs. Tie ir ļoti praktiski un valkājami gan darbā, gan atpūtā (tiesa, formāliem notikumiem tos labāk neizvēlēties).

Bateriju, kvarca un mehāniskie (uzvelkamie) pulksteņi

Digitālos pulksteņus darbina maza baterija (mazas plakanās baterijas, kas parasti pieejamas pie veikalu kasēm).

Kvarca pulksteņi ir analogie laikrāži, kurus darbina mazs, vibrējošs, elektrizēts kvarca kristāls. Šie pulksteņi ir ļoti precīzi un to nobīde no laika gada laikā nepārsniedz minūti.

Mehānisko pulksteņu darbību nodrošina zobratu un atsperu kopums. Šie pulksteņi var maksāt pat ļoti dārgi, kas ir apliecinājums unikālajam meistaru roku darbam. Gada laikā mehānisko pulksteņu laika nobīde sasniedz pat stundu, turklāt tie regulāri ir jāuzvelk.

Rāmis

Ja runa ir par rāmjiem, analogajiem pulksteņiem tie var būt apaļi, taisnstūra, kvadrātveida un reizēm pat daudzstūra formas. To pārklājums var būt pulēts, matēts, spožs, dekorēts vai rotāts ar dārgakmeņiem vai kristāliem (īstiem džentlmeņiem gan šāds spožums netiek rekomendēts).

Analogajiem pulksteņiem rāmis parasti ir gatavots no metāla (tērauda, titāna, zelta, sudraba, platīna u.c.). Pērkot pulksteni ar rāmi, kas izgatavots no pēdējiem trim minētajiem materiāliem, nāksies iztērēt prāvu summu, taču daudzi pulksteņmeistari kombinē dārgmetālus ar parastajiem tādejādi ražojot cenas ziņā pieejamākus izstrādājumus.

Lūk, daži apzīmējumi, kas raksturo zelta daudzumu pulksteņa rāmī:
18K jeb 750: rāmī ir 75% tīra zelta
14K jeb 585: rāmī ir 58%tīra zelta
10K: rāmī ir 42% tīra zelta

Pulksteņa stikls

Šis caurspīdīgais segums aizsargā pulksteņa virsmu. Tas var būt veidots no organiskā stikla, minerālā (parastā) stikla vai sintētiskā safīra (ļoti cieta mākslīgā kristāla). Organiskais stikls ir vislētākais no šiem materiāliem. Tas ir ļoti izturīgs, taču visvieglāk saskrāpējams.

Parastais stikls, savukārt, nav tik izturīgs, taču tik viegli neskrāpējas. Sintētiskais safīrs ir visdārgākais, taču ļoti izturīgs pret skrāpējumiem. Tiesa, tas nav tik izturīgs kā iepriekšminētie, lētākie materiāli.

Siksniņa

Ja esat izvēlējies analogo pulksteni (kvarca vai uzvelkamo, mehānisko), tā siksniņai jābūt veidotai vai nu no ādas (parasti melnas vai brūnas), vai no tāda paša metāla kā rāmis.

Digitālajiem pulksteņiem, piemēram, sporta vai multifunkcionālajiem modeļiem, parasti ir plastmasas siksniņas.

Netradicionālie pulksteņu veidi

Sporta pulksteņi

Sporta pulksteņi parasti ir ļoti gludi, izturīgi un ražoti no augstas izturības plastmasas materiāliem. Populārākais laikrādis šajā kategorijā ir ūdensizturīgs niršanas pulkstenis, jo šodien tirgus ir piesātināts ar šādiem izstrādājumiem. Sporta pulkstenī var būt iebūvēts odometrs, altimetrs, kompass, GPS, asinsspiediena un pulsa monitors, kā arī citi aktīvu dzīvesveidu piekopjošam cilvēkam nepieciešami rīki.

Divi ļoti labi zīmoli ir Nike un Timex. Abas kompānijas piedāvā dažādus sporta pulksteņus, kam raksturīga augsta kvalitāte un visai pieņemama cena.

Multifunkcionālie pulksteņi

Šie pulksteņi parasti noder studentiem, inženieriem un tehniskiem cilvēkiem. Tajos ir iebūvētas ļoti dažādas funkcijas (piemēram, kalkulatori, digitālas kameras un e-pasta pārlūki), kuru skaits pārsniedz sporta pulksteņos atrodamās. Paturiet prātā, ka šie pulksteņi pārsvarā ir domāti tiem, kas interesējas par tehnoloģijām un apspriež tās kopā ar draugiem – meitenes un biznesa partneri šādu brīnumu uz jūsu rokas noteikti nesapratīs…

Pareizs izmērs un saskanība

Neatkarīgi no pulksteņa veida tam perfekti jāpieguļ jūsu rokai (tas nedrīkst slīdēt augšup vai lejup), taču siksniņa nedrīkst atstāt nospiedumu uz ādas.

Sudraboti pulksteņi saskan ar melniem, pelēkiem, ziliem un sudraba toņiem, un tos vislabāk uzlikt vakaros. Zeltīti pulksteņi harmonizē ar brūniem, bēšiem un citiem zemes toņiem. Tos labāk izvēlēties dienas laikā.

Un, protams, digitālie pulksteņi (vienalga, cik stilīgi un dārgi) vislabāk sader ar ikdienas neformālo apģērbu, savukārt analogie – ar formālo.

Noderīgu terminu vārdnīca

rpol2.jpg - 5.58 KB

Nav svarīgi – mehāniskais vai elektroniskais pulkstenis. Svarīgi ir saprast, ka rokas pulksteņi ir sarežģīta un interesanta zinātnes un arī mākslas nozare. Ir daudz noderīgu nozares terminu un definīciju, kas ļoti noder arī ikdienišķam pircējam. Lūk, 25 termini, kurus būtu jāizprot, iegādājoties labu rokas pulksteni.

Apertūra: Neliela atvere pulksteņa virsmā, kas rāda noteiktu informāciju, piemēram, datumu, dienu, mēnesi vai mēness fāzi.

Aplikācijas: Skaitļi vai simboli, kas izgriezti no materiāla un piestiprināti pulksteņa virsmai.

ATM: Spiediena mērvienība – atmosfēra. Atmosfēriskā mērvienība ir gaisa spiediena daudzums jūras līmenī, kuru pulkstenis spēj izturēt).

Automātiskais pulkstenis: Pulkstenis, kas pats sevi uzvelk mehāniski. Atsvars griežas, par pamatu ņemot jūsu rokas kustības un uzvelk galveno atsperi. Enerģija, ko rada kustība, pārveidojas par mehānisko enerģiju. Ja pulksteņa enerģija tuvojas beigām, tos var arī uzvilkt ar roku vai vienkārši sakratīt.

Bezel: Gredzens ap pulksteņa stiklu, parasti notur stikliņu vietā. Dažos pulksteņos ir iebūvēts sprūdrata bezel kā stila papildinājums.

Rotējošie bezel griežas pulksteņrādītāja vai pretējā virzienā, bet reizēm abos, palīdzot veikt aprēķinus.

Rāmja aizmugure (Caseback) : Apakšējā rāmja daļa, kas pieguļ rokai.

Hronogrāfs: Hronometra funkcija, kas izmanto dažādas variācijas rezultātiem pa sekundēm, minūtēm un stundām.

Hronometrs: Ļoti precīzs pulkstenis, kas testēts 15 dienas un naktis 5 dažādos stāvokļos un atšķirīgās temperatūrās.

Papildrīks: Jebkura funkcija, kas tiek iestrādāta pulkstenī – hronometrs, pulsometrs, kalendārs, mēness fāžu indikators, modinātājs u.t.t.

C.O.S.C.: (Oficiālais Šveices hronometru testēšanas institūts): Iestāde, kas testē hronometrus iepriekšminētajos apstākļos. Ja pulkstenis testu iztur, tam ir tiesības saukties par hronometru.

Kronītis: Poga, ar kuras palīdzību tiek uzvilkts mehāniskais pulkstenis, kā arī uzstādīts pareizs laiks un datumi.

Enerģijas izsīkums: To mehāniskajā pulkstenī norāda sekunžu rādītājs, lecot uz priekšu pa trim līdz četrām sekundēm.

Baterijas izsīkums: To kvarca pulkstenī norāda sekunžu rādītājs, lecot uz priekšu pa trim līdz četrām sekundēm.

Blīve: Vairums ūdensizturīgo pulksteņu ir aprīkoti ar speciālu blīvi, kas pasargā korpusu, stikliņu un kronīti no ūdens.

Guilloche: Dekoratīvs gravējums uz augsts kvalitātes pulksteņu ciparnīcu virsmām.

Laika mērīšana: Zinātne, kas aptver visu ar laika mērīšanu saistīto, ieskaitot pulksteņu dizainu un uzbūvi.

Izohronisms: Vienādi laika periodi. Pulksteņa gaitas vienmērība.

Ligne: Tradicionāla mērvienība, ar kuru mēra pulksteņa kustību diametru.

Luminiscējoša krāsa: Pašluminiscējoša krāsa, kas tiek uzklāta uz rādītājiem un cipariem, lai tos varētu saredzēt slikta apgaismojuma apstākļos.

PVD: Fizikālā tvaika iestrāde. Biezu pulksteņu pārklājuma veids, kad titāna detaļas apstrādā ar zelta krāsu.

Rattrapante: Papildus rādītājs dalīto laiku mērīšanai.

Superakurāts: Tā raksturots pulkstenis, kas gada laikā no reālā laika nobīdās par + - 10 sekundēm.

Telemetrs: Hronometra funkcija, kas mēra attālumu no kāda objekta līdz pulksteņa valkātājam, izmērot to skaņai nepieciešamajā laikā, lai veiktu šo distanci.

Trīskāršais kalendārs: Kalendārs, kas rāda mēnesi, dienu un datumu.

Ūdensizturīgs: Neviens pulkstenis nav 100% ūdensizturīgs.

Taupiet laiku!

Tagad jūs zināt pulksteņu veidus, svarīgus sīkumus un zināt, kas jums ir piemērots vislabāk. Tāpēc ir laiks beidzot izdarīt savu izvēli! Laiks nestāv uz vietas…

Komentāri (13)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Rose
Es gribu liecināt par lielo pareizrakstības runātāju, kuru sauca galvenais dr. Pārtikušais mans vīrs, un es esam precējušies jau 5 gadus, mums nav bērna, un ārsts mums teica, ka es nevaru dzemdēt, jo mana dzemde ir bojāta sakarā ar nepareiza zāļu izrakstīšana mani tik ļoti uztrauca un vīrs nebija laimīgs, tāpēc viņš nolēma apprecēties ar citu meiteni un šķirties no manis, man bija tik skumji, es par to izstāstīju savam draugam, viņa pastāstīja par spēcīgu pareizrakstības piekritēju un man iedeva savu e-pasta adresi es nekad tam neticu, kaut arī es vienkārši nolēmu pamēģināt, un viņš man teica, ka vajadzēs 48 stundas, lai mans vīrs atgrieztos pie manis, un es palikšu stāvoklī, es viņu apšaubīju 3. dienā, kad vīrs atgriezās pie manis un raudāja, viņš teica, ka vairs nevēlas šķiršanos 3 nedēļas pēc tam, kad ārsts apstiprināja, ka esmu stāvoklī, viņš var arī palīdzēt jums sazināties ar viņu pa e-pastu: wealthylovespell@gmail.com vai WhatsApp 2348105150446
18.11.2019. plkst. 09:44
Chalortte Macott
Sveiki, es esmu šeit, lai izplatītu šo labo ziņu visai pasaulei par to, kā es dabūju savu sievu atpakaļ. Es biju traks, kad mana sieva pagājušajā mēnesī atstāja mani pie cita vīrieša, bet, kad es satikos ar draugu, kurš mani iepazīstināja ar galveno dr. Pārtikušo Lielais vēstneša orakula kalpotājs, kuru viņš kalpo, es stāstīju savai problēmai priekšniekam Dr Wealthy par to, kā mana sieva mani pameta. Viņš man teica tikai to, ka esmu nonācis pareizajā vietā, ja man sirds vēlēsies bez jebkādas blakusparādības. Viņš man teica, kas man jādara, pēc tam, kad tas tika izdarīts. Nākamo 2 dienu laikā mana sieva man piezvanīja pa tālruni un teica, ka žēl, ka dzīvoju pirms manis tagad un arī nākamās nedēļas laikā pēc tam, kad sieva mani piezvanīja lūdziet piedošanu. Es esmu tik laimīga un satriekta, ka man tas ir jāpasaka visai pasaulei par to, kā priekšnieks Dr. Pārtikušie man palīdz apmierināt sirds vēlmes. Ja jums nepieciešama jebkāda veida palīdzība, sazinieties ar priekšnieku Dr Wealthy, izmantojot šo e-pasta adresi: wealthylovespell@gmail.com vai zvanot pa tālruni +2348105150446. Viņš arī izteicis tik daudz pareizrakstības vārdus, kā, piemēram, (1) Ja vēlaties savu bijušo atpakaļ (2), jums ir nepieciešams šķiršanās jūsu attiecībās. (3) Jūs vēlaties tikt paaugstināta amatā. (4) Jūs vēlaties, lai sievietes un vīrieši skrietu pēc jums. (5) Ja vēlaties bērnu. (6) Jūs vēlaties būt bagāts. (7) ) Jūs vēlaties, lai jūsu vīrs un sieva būtu jūsu mūžīgi. (8) Ja jums nepieciešama finansiāla palīdzība. (9) Zāļu kopšana. Sazinieties ar viņu šodien pa e-pastu: wealthylovespell@gmail.com vai zvaniet pa tālruni +2348105150446, un jūsu problēmas tiks atrisinātas.
14.11.2019. plkst. 09:02
Clinton Brown
Pieteikties aizdevumam Es esmu Clinton Brown, Private Piedāvā Money aizdevējs par kredīta veids likumīgas visā pasaulē Ar tajā pašā dienā, apstiprināšanas, es veida piedāvājums aizdevumu pie 3% vienotu procentu likmi. Mans Viegli un ātri aizdevumu programma Aizdevumu un mana 100% garantēta, Lūdzu nokļūt atpakaļ uz mani, ja jūs interesē. Paldies. E-pasts: capitalfundings3@gmail.com Numurs: +1 951-356-1777 Ar laba vēlējumiem. Kungs Clinton Brown
23.06.2018. plkst. 16:16
Clinton Brown
Pieteikties aizdevumam Es esmu Clinton Brown, Private Piedāvā Money aizdevējs par kredīta veids likumīgas visā pasaulē Ar tajā pašā dienā, apstiprināšanas, es veida piedāvājums aizdevumu pie 3% vienotu procentu likmi. Mans Viegli un ātri aizdevumu programma Aizdevumu un mana 100% garantēta, Lūdzu nokļūt atpakaļ uz mani, ja jūs interesē. Paldies. E-pasts: capitalfundings3@gmail.com Numurs: +1 951-356-1777 Ar laba vēlējumiem. Kungs Clinton Brown
23.06.2018. plkst. 16:16
Justin Williams
Kam tas var attiekties Mēs piedāvājam personīgos, komerciālos un biznesa kredītus ar ļoti minimālām gada procentu likmēm līdz pat 3% laikā no 1 gada līdz 50 gadu ilgam atmaksas termiņam uz jebkuru pasaules daļu. Mēs izsniedzam aizdevumus no € 10 000 līdz € 100 000 000. Mūsu aizdevumi ir labi apdrošināti, lai nodrošinātu maksimālu drošību, ir mūsu prioritāte. Ieinteresētajām personām vajadzētu sazināties ar mani pa e-pastu Aizdevēja vārds: Justine Williams Aizdevēja e-pasts: unique2aal@gmail.com INFORMĀCIJA PAR LAUKSAIMNIECĪBU NAME: KREDĪTU SUMMA: ILGUMS: PHONE #: VALSTS: Piezīme. Lai saņemtu plašāku informāciju, visi e-pasta ziņojumi jānosūta uz mūsu e-pasta adresi unique2aal@gmail.com
23.09.2017. plkst. 16:19

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 16. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Dzerot ūdeni pēc ēšanas samazina skābju līmeni mutē par 61%

Pasākumi

Gulbenes Pilsētas svētki 2009

24.jūlijā
11.00 Gulbenes novada Jauniešu diena 2009 „Sports ir zvērs!” Gulbenes pilsētas stadionā.
 
PILSĒTAS NAKTS
21:00 Kultūras centra iekšpagalmā DISKOTĒKA un KONCERTS...