Tetovējums - jaunības kļūda, kuru iespējams novērst

Tetovējums - jaunības kļūda, kuru iespējams novērst

Tetovējums ir kļuvis par zīmi, kas apliecina vēlmi nostāties pret sabiedrībā valdošajam normām, kā arī elements uzmanības piesaistīšanai.

Ķermeņa tetovēšanas mākslu no Austrumiem pa visu pasauli Pirmā pasaules kara laikā izvadāja jūrnieki. Šodien jau tetovējums ir kļuvis par modes lietu – tetovējums uz vīrieša ķermeņa padara viņu par drošsirdīgo un varonīgo mačo, bet uz sievietes ādas simbolizē dumpinieciskumu. Taču ne vienam vien dumpiniekam šo soli vēlāk nākas nožēlot, jo zīmējums ar laiku zaudē nozīmi un kļūst tikai par jaunības kļūdu, tāpēc tetovēto ļaužu prātus jau sen nodarbina jautājums, kā no nevēlamās pagātnes liecības atbrīvoties.

Tehnoloģijām attīstoties, atbrīvoties no tetovējuma ir iespējams iztiekot bez rētām. Tetovējuma noņemšana ar lāzeru izmaksā 2-6 latus par kvadrātcentimetru. Ir tetovējumi, kuru noņemšanai pietiek ar divām reizēm, taču citiem zīmējumiem apstrāde nepieciešama pat piecas, sešas un vairāk reižu. Kvadrātcentimetra cenu un procedūru daudzumu nosaka krāsas blīvums, veids un daudzums, tāpēc kopējās izmaksas katram klientam var būt atšķirīgas. Starp katru procedūru jāievēro 4-6 nedēļu pārtraukums. Tetovējuma noturīguma noslēpums slēpjas krāsas molekulās – tām jābūt lielākām nekā ādas šūnas tās spēj sagremot, līdz ar to organisms tās nespēj izklīdināt un zīmējums zem ādas saglabājas. Lāzera stars ar minimālas radiācijas spēku sašķeļ krāsas molekulas, bet limfocīti un leikocīti krāsas daļiņas pēc tam pamazām izvada no organisma. Šis izklīdināšanas process tad arī tas, kuram nepieciešams vairāku nedēļu starplaiks.

Untitled 7.jpg - 95.38 KBTetovējuma likvidēšanā liela nozīme ir ne tikai krāsas pigmentācijai, bet arī tonim – jo mazāk krāsu tetovējumā, jo vieglāk to likvidēt. Vislabāk izņemt melno, pelēkos, violetos, zaļos toņus, savukārt sarkano un dzelteno krāsu izņemt ir ievērojami sarežģītāk, jo tās nereaģē uz lāzerenerģiju. Lai krāsas pigmentu likvidētu, jāmaina zīmējuma tonis, papildus tetovējot un piejaucot citu krāsas pigmentu, bet praktiski no sarkanās un dzeltenās krāsas tetovējumiem pašlaik nevar atbrīvoties.

No lāzera radiācijas nav jābaidās, jo tai ir lokāla iedarbība un starojums nav tik intensīvs, lai varētu nodarīt kaitējumu veselībai. Procedūras ilgums parasti ir 20 minūtes, taču atkarībā no apstrādājamās virsmas laukuma var aizņemt nieka trīs minūtes. Neraugoties uz dažādiem sāpju novēršanas paņēmieniem, procedūra ir visai nepatīkama un pēc ādas apstrādes ar lāzeru uz tās var veidoties nelielas krevelītes.

Speciālisti izmanto divus veidus, kā mazināt sāpes procedūras laikā. Tās iespējams novērst ar anestezējoša krēma palīdzību, kas jāuzsmērē uz ādas stundu pirms procedūras, tādēļ klientiem tiek izrakstīta recepte, lai to varētu izdarīt pats. Taču smērīte sašaurina asinsvadus un kavē lāzera iedarbību. Vēl viens paņēmiens ir apstrādājamo laukumu saldēt. Taču ne krēms, ne dzesēšana nepatīkamās sajūtas nenovērš pilnībā.

Untitled 9.jpg - 59.86 KBPirms tetovējuma noņemšanas obligāti jākonsultējas ar dermatologu. Veicot lāzerprocedūru, jāielāgo, ka ar lāzeru nedrīkst apstrādāt tetovējumus, kas ir jaunāki par gadu, turklāt pirms un pēc procedūras nedrīkst sauļoties, taču, ja lieto aizsargkrēmu, risks nepastāv, tāpēc noņemšanu droši var veikt arī vasaras sezonā.

Tetovējuma noņemšanai nav vecuma ierobežojuma, bet pirms ejiet tetovēties, padomājiet, vai to vēlāk nenāksies nožēlot un maksāt bargu naudu par šo sperto soli.

Komentāri (16)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Justin Williams
Kam tas var attiekties Mēs piedāvājam personīgos, komerciālos un biznesa kredītus ar ļoti minimālām gada procentu likmēm līdz pat 3% laikā no 1 gada līdz 50 gadu ilgam atmaksas termiņam uz jebkuru pasaules daļu. Mēs izsniedzam aizdevumus no € 10 000 līdz € 100 000 000. Mūsu aizdevumi ir labi apdrošināti, lai nodrošinātu maksimālu drošību, ir mūsu prioritāte. Ieinteresētajām personām vajadzētu sazināties ar mani pa e-pastu Aizdevēja vārds: Justine Williams Aizdevēja e-pasts: unique2aal@gmail.com INFORMĀCIJA PAR LAUKSAIMNIECĪBU NAME: KREDĪTU SUMMA: ILGUMS: PHONE #: VALSTS: Piezīme. Lai saņemtu plašāku informāciju, visi e-pasta ziņojumi jānosūta uz mūsu e-pasta adresi unique2aal@gmail.com
23.09.2017. plkst. 16:22
Agris
Te arī būs visa informācija, kas vajadzīga http://dermatologs.com/tetovejuma-nonemsana
20.12.2016. plkst. 10:29
sabine
sveiki.! varbūt kāds var pastāstīt sīkāk, kur var likvidēt tetuvējumus.!?? varbūt kādam ir kāds kontaktiņš.? plds jau iepriekš.!!
27.08.2016. plkst. 00:43
Armands
Rekur arī info par tetovējumu noņemšanu. http://dermatologs.com/blog/revolucija-tetovejumu-nonemsana
27.09.2012. plkst. 12:32
ka iet...
Ja tetovējas prātīgi, tad nenāksies to nožēlot:).
26.07.2012. plkst. 17:12

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 20. augustā Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Kofeīns paaugstina aspirīna citu pretsāpju līdzekļu iedarbību, tāpēc tas ir atrodams dažos medikamentos

Pasākumi

„Rīgas mākslas telpā” tiks atklāta fotogrāfiju izstāde „Meistars. Gunārs Binde. Fotogrāfija”

2008. gada 27. decembrī izcilajam fotogrāfam Gunāram Bindem apritēja 75 gadi. Rīgas pilsētas izstāžu zāle „Rīgas mākslas telpa” šo nozīmīgo notikumu atzīmēs ar plašu mākslinieka...