Vitamīnu nepieciešamība topošajām māmiņām

Vitamīnu nepieciešamība topošajām māmiņām

Gaidot mazuli, būtiski palielinās vajadzība pēc papildus uzturvielām. Ja vitamīnus un minerālvielas neuzņem pietiekami, tu esi daudz uzņēmīgāks pret slimībām.

Topošai māmiņai vitamīni papildus jāuzņem tāpēc, ka grūtniecības laikā pieaug to patēriņš, jo veidojas auglis – bērns, placenta, augļa ūdens, stipri pieaug apasiņošana, lai veidotos bērna asinsrite, palielinās slodze sirdij, nierēm, muskuļu un kaulu sistēmai, briest krūtis. Visas orgānu sistēmas piemērojas grūtniecībai, un tas ir galvenais iemesls, kāpēc rodas nepieciešamība pēc papildus uztura. Lai nodrošinātu normālu bērna attīstību un masas pieaugumu, pēdējos divos trimestros nepieciešams papildus uzņemt 300 kaloriju dienā.

Untitled 14.jpg - 28.88 KBIr daļa vitamīnu un mikroelementu, ko viegli var uzņemt ar pārtiku, taču ir arī tādi, kuri, lai tos iegūtu pietiekamā daudzumā, būtu jāapēd ļoti daudz šos vitamīnus saturošā pārtikas produkta. Turklāt jārēķinās, ka topošai mātei var mainīties gan ēstgriba, gan garšas sajūta, viņai dažreiz gribas ēst to, ko ne vienmēr vajadzētu, turklāt grūtniecei daudz ātrāk rodas pilnuma sajūta, tāpēc uzņemtais uzturs ne vienmēr ir līdzsvarots. Turklāt, ja grūtniecei ir slikta dūša vai gremošanas traucējumi, vitamīnu uzsūkšanās var būt traucēta.

Lietojot vitamīnus, kam ieteicamā deva ir viena dražeja dienā, grūtniecei nav papildus ļoti rūpīgi jāseko, vai viņa apēdusi to vai šo, vai pietiekami daudz uzņēmusi tādu un šādu vitamīnu. Ieņemot dražeju, visi vitamīni un mikroelementi ir pareizā daudzumā. Arī tad, ja rūpīgi seko līdzi un rūpējies par ikdienā lietojamo uzturu, papildi vitamīnu lietošana ir apsveicama un pat vajadzīga. Ja arī tu domā par to, ko un kā ēd, tomēr ir mikroelementi, kas nav visos veselīgajos pārtikas produktos. Jāņem vērā, ka ir uzturs, kas ir bagātāks ar vienu vai otru vitamīnu, bet tādu produktu, kuros būtu pilnīgi viss, nav. Ar dažiem vitamīniem jābūt uzmanīgai, piemēram, ar A vitamīnu, ko nevajadzētu pārdozēt. Taču B grupas, D un C vitamīnu bieži vien grūtības uzņemt pietiekamā daudzumā. Ļoti svarīga ir arī folijskābe, ko pietiekamā daudzumā var nodrošināt, tikai papildus uzņemot vitamīnus. Tiek uzskatīts, ka ir aptuveni desmit vai pat vairāk vitamīnu, kas ļoti nepieciešami, tikpat daudz arī minerālelementu.

Untitled 16.jpg - 26.53 KBDažkārt grūtnieces apgalvo, ka viņām no vitamīniem kļūst slikti, tādā gadījumā vitamīnu ražotājfirmu var mainīt. Vitamīni jālieto pēc ēšanas, nav vajadzības tos ieņemt tukšā dūšā, jo tiek kairināts kuņģis.

Vislabāk, ja vitamīnus sāk lietot jau pirms bērna ieņemšanas, lai sagatavotu labvēlīgu vidi mazulim, un nedrīkst aizmirst, ka pēc grūtniecības seko pēcdzemdību un laktācijas periods, kad arī nepieciešams uzņemt vitamīnus.

Devas dažādiem vitamīniem nedaudz atšķiras, tāpēc ārstam jāvērtē, kuri vitamīni būtu vairāk ieteicami grūtniecei, jo katram vitamīnam ir savi uzdevumi. Grūtniecei nevajag uz savu galvu lietot kādu vitamīnu tikai tāpēc, ka kaimiņiene vai draudzene tā dara, jo katra sieviete ir individuāla būtne, tāpēc vislabāk apspriesties ar vecmāti vai savu ārsti. Nereti grūtnieces grib visas minerālvielas lietot atsevišķi, viņām šķiet, ka vajag vēl uzņemt magniju, kalciju, dzelzi. Tad tik tiešām kopā būs sauja tablešu. Ja ir kāda novirze no normas, tad, protams, atsevišķus vitamīnus vai minerālvielas nepieciešams uzņemt vairāk.

Komentāri (1)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Justin Williams
Kam tas var attiekties Mēs piedāvājam personīgos, komerciālos un biznesa kredītus ar ļoti minimālām gada procentu likmēm līdz pat 3% laikā no 1 gada līdz 50 gadu ilgam atmaksas termiņam uz jebkuru pasaules daļu. Mēs izsniedzam aizdevumus no € 10 000 līdz € 100 000 000. Mūsu aizdevumi ir labi apdrošināti, lai nodrošinātu maksimālu drošību, ir mūsu prioritāte. Ieinteresētajām personām vajadzētu sazināties ar mani pa e-pastu Aizdevēja vārds: Justin Williams Aizdevēja e-pasts: unique2aal@gmail.com INFORMĀCIJA PAR LAUKSAIMNIECĪBU NAME: KREDĪTU SUMMA: ILGUMS: PHONE #: VALSTS: Piezīme. Lai saņemtu plašāku informāciju, visi e-pasta ziņojumi jānosūta uz mūsu e-pasta adresi {unique2aal@gmail.com}
22.09.2017. plkst. 06:57

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 18. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Tikai 2% samazinājums ķermeņa ūdens daudzumā var izsaukt atmiņas zudumus, problēmas ar matemātiku un grūtības koncentrēties uz datora monitora ekrānu

Pasākumi

Jauns ieraksts UPEs apgādā

Dienās, kad laicīgais latvietis steidzas uzvilkt īsās bikses pie pirmajiem +15, slēpes pie pirmajiem -1 un dziesmu pie pirmās kopā dziedāšanas iespējas, klajā nācis noderīgs un...