Vai dopings sportā atmaksājas?

Komentāri (6) Augošā secībā

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Anna
Paldies par šo rakstu. Diemžēl mūsdienu medicīnā Latvijā plaši izmanto glikokortikosteroīdus (flixotide, serotide, pulmicort un daudzi citi) pat bērnu "ārstēšanā". Plaši izmanto arī Ventolinu, kura pamatviela ir salbutamols, kas ir aizliegto dopinga vielu sarakstā. Jāņem vērā arī tas, ka visi medikamentu nosaukumi nav dopinga vielu sarakstā. Taču ir minēts, ka tas attiecas arī uz citām līdzīgām. Pirms hormonu medikamentu (glikokortikosteroīdu un citu) kā arī diagnozes noteikšanai netiek pielietotas nopietnas diagnosticēšanas metodes, netiek kontrolēti hormonālās darbības procesi. Tiek pieļauta dopinga vielu lietošanu samērā plašai pacientu daļai. Mazi bērni nevar izskaidrot savas sajūtas un atpazīt dopinga vielu ietekmi uz savu emocionālo un fizisko veselību. Vecāki, kas nav guvuši padziļinātas zināšanas par dopinga vielu ietekmi un pazīmēm arī nav spējīgi pareizi novērtēt un pat pamanīt veselībai bīstamās izmaiņas un apdraudējumus sava bērna veselībai. Daudzi medikamenti ar dopinga raksturu iekļauti pat kompensējamo medikamentu sarakstos. Šie medikamenti ir dārgi vai samērā dārgi. Secinājums - naudas vara dullu dara. Katram pašam jāizglītojas un jāuzmanās no merkantīlisma pārņemtajiem vai apstulbinātajiem profesionāļiem - diemžēl arī ārstiem un Veselības ministrijas darboņiem. Hipokrata zvērests vairs nedarbojas.
11.04.2013. plkst. 09:26
zzz
autors ir vai nu uzpirkts, vai nu vienkārši stulbs. Pamatā steriīdi ir zāles. Tad kādā sakarā lai zāles nogalinātu cilvēkus??? viens no cilvēkiem, kuriem steroīdi ir izglābuši dzīvību - http://www.youtube.com/watch?v=dLv-rEaXW28
26.03.2012. plkst. 13:31
Shadowmaker
"Taču ārpus televīzijas kameru objektīviem parasti paliek sporta melnā sērga – dopings. Tieši tas nogalinājis vairākus simtus pasaules atlētu." tas nekas, ka reģistrētie nāves gadījumi no dopinga ir 3... uz miljonu smēķētāju fona. piedevām, cilvēces vēsturē nav veikts neviens pētijums par dopinga "long term side effects". No kurienes tieši teksta autors ir guvis šādu informāciju?
11.10.2009. plkst. 21:14
redzijs
es tev arii piekriitu tas kurs lieto dopingu tam ir tik tiesaam ar veseliibu lielas probleemas..
14.02.2009. plkst. 20:53
Agnis
Tas ta poh,galvenais lai pleci nav plataaki par ausīm... :D
20.10.2008. plkst. 16:35
Nu ja nepieker, tad atmaksajas uzvara un naudas balvas, bet veseliba diez vai..
18.10.2008. plkst. 16:04

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 12. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Personai, kas atmet smēķēšanu, vidēji ir nepieciešams par vienu stundu īsāks miegs naktī, lai izgulētos

Pasākumi

Ziemeļindijas mūzikas koncerts „Indijas iedvesma”

14. augustā plkst. 19.00 Latvijas Mākslas Akadēmijas Aulā notiks
Indijas klasiskās mūzikas koncerts „Indijas Iedvesma”, kas veltīts
Indijas Neatkarības dienai. Koncertā piedalīsies...