Augšanas hormons

Augšanas hormons

Kas ir augšanas hormons?

Cilvēka augšanas hormons (HGH) dod enerģiju cilvēka augšanas procesam bērnībā un jaunības gados. Tas mūsu miega laikā izdalās no hipofīzes un veic nozīmīgas funkcijas kaulu augšanas procesā, kā arī padara biezākus ķermeņa apvalkus, piemēram, ādu. Cilvēki, kam jaunībā neizdalās pietiekams daudzums HGH – bieži vien tam par pamatu ir ģenētiski iedzimtas slimības vai nieru mazspēja - , pieaugušo vecumā augumā ir ļoti nelieli.

Zinātnieki 20. gadsimta 80. gados atklāja veidu, kā ražot šo hormonu un kopš tā laika injicē to bērniem, kuru organisms saražo HGH nepietiekamā daudzumā, lai viņi izaugtu normāli. Zinātnieki uzskata, ka, iespējams, medikamenti ar šiem hormoniem palīdz cilvēkiem, kas slimo ar AIDS, cieš no apdegumiem vai atkopjas pēc smagām operācijām. Vieglā augšanas hormona pieejamība un fakts, ka to neuzrāda vairums dopinga testu, kalpo par pamatu tam, ka HGH ir pieprasīts produkts melnajā tirgū. Atlēti injicē sev šos hormonus, lai uzlabotu izturības īpašības un palielinātu muskuļus, bet vecāki cilvēki cer, ka tā injekcijas palīdz tiem izskatīties jaunākiem – daudzi amerikāņi dodas ārpus ASV, kur dažādos kūrortos saņem šīs injekcijas, maksājot 4000$ par trīs mēnešu kursu.

Vai augšanas hormonu lietošanai patiešām ir efekts?

HGH injekcijas bez šaubām palīdz bērniem, kas cieš no hormona trūkuma organismā, bet tā ietekme uz pieaugušajiem ir apšaubāma. 1993. gadā veikts pētījums, ko vadīja Vīnes universitātes pētnieki, atklāja, ka 6 nedēļu HGH lietošanas kurss, ko izgāja 22 spēcīgi sportisti, neatstāja nekādu iespaidu uz ķermeņa svaru, tauku slāni vai bicepsu izturību. Tāpēc zinātnieki izdarīja secinājumu – HGH palīdz tiem, kam šis hormons organismā izdalās nepietiekamā daudzumā, bet uz labi trenētiem sportistiem tas nekādu pozitīvu iespaidu neatstāj. Pētījums, kas tika veikts ar parastiem cilvēkiem, deva līdzīgus rezultātus – cilvēki, kas lietoja HGH un sāka nodarboties ar svarcelšanu, nekļuva ne spēcīgāki, ne svarā smagāki par tiem, kas arī cilāja svarus, bet hormonu nelietoja. Lielāka iespēja ir tā, ka augšanas hormona lietošana palīdz aizkavēt novecošanu, tomēr arī šajā ziņā pētījumi ir pretrunīgi. Jaunanglijas (ASV) Medicīnas žurnāls 1990.gadā publicēja rakstu, kurā apgalvoja, ka HGH injekcijas cilvēkiem vecumā no 61 līdz 81 gadam palīdz pieaudzēt muskuļu masu, samazināt tauku slāni un padarīt biezāku ādu. Tomēr ASV Pārtikas un Zāļu administrācija neiesaka cilvēkiem lietot HGH, lai uzlabotu sava ķermeņa izskatu. Trīs gadus pēc šiem žurnāla pētījumiem Hormonu izpētes žurnāls publicēja līdzīga pētījuma rezultātus – tajā piedalījās 19 pavecākas sievietes un rezultātā tika noskaidrots, ka augšanas hormona lietošana viņām nedeva nekādu labumu. Turklāt daudzām sievietēm no hormonu lietošanas radās blakus efekti – locītavu sāpes un citi, un tie bija tik nopietni, ka pētījuma laiku izturētāja tikai 4 tā dalībnieces.

Kādas ir briesmas, kas saistītas ar augšanas hormonu?

Neviens ilgtermiņa vai pat īstermiņa periodā nav pētījis blakus efektus, kas rodas, ja augšanas hormonus lieto citiem, nevis ārstnieciskiem nolūkiem. Cilvēkiem, kuru organisms dabīgā ceļā ražo par daudz hormona, vai arī tiem, kas to saņem ārstēšanās procesā, bieži vien veidojas anormāla sirds, kauli un nervi, un šie cilvēki bieži cieš no osteoporozes, sirds slimībām un citām kaitēm. Masačūsetas universitātes sporta medicīnas zinātnieki izteikuši pieņēmumu, ka lietojot uztura bagātinātājus ar HGH var parādīties līdzīgi simptomi. Īpaši jāuzmanās no tādiem uztura bagātinātājiem, satur HGH, vai arī it kā palīdz ķermenim to saražot. Kāda privātā medikamentu testēšanas kompānija analizēja apmēram 12 šādus bagātinātājus, un atklāja, ka neviens no tiem nesatur folijskābes pietiekamā daudzumā, vai arī tajos esošā augšanas hormona daudzums nav efektīvs. Tāpat šī kompānija secinājusi, ka augšanas hormons sastāv no kompleksām molekulām, kas ātri sabrūk, līdz ar to visi šiem medikamenti nevar saturēt HGH pietiekamā daudzumā, jo tas vienkārši izzūd.

Komentāri (20)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
HGH
Augšanas hormons (HGH) - http://bit.ly/2elW64M
10.11.2016. plkst. 13:45
Tikai špicē! Ātri sadalās!
Augšanas hormons ir bagātnieku izprieca. Mēneša kurss maksā ap 1000eur, proti, dārgi. Hormonu var nopirkt tikai ar ārsta recepti, iespējams, privātklīnikā izrakstīs, taču maz cerams. Šis hormons var izraisīt vēzi, akromegāliju un diabātu, ja izgstoši lieto bez pārtraukuma un asinīs somatropīna ir virs 30 ng/ml. Tabletēs nav šī hormona!!!!
29.07.2016. plkst. 21:55
a
Es ieteiktu crazybulk http://tiny.cc/crazy-bulkcom
01.08.2015. plkst. 00:22
Donrovi
Viņiem ir labas anti-novecošanās produktiem https://tr.im/8ty0S
18.07.2015. plkst. 21:39
Paul
Izmēģiniet probolan 50 http://tinyurl.com/probolanlv
18.07.2015. plkst. 06:50

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 23. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Skaņu, ko dzirdat „krakšķinot” pirkstus, patiesībā ir skaņa, ko pārplīstot rada slāpekļa burbuļi

Pasākumi

Grupa “Nothing Special” piedāvā savu pirmo dziesmu “Taupi” ar Raiņa vārdiem

Ierasts uzskatīt, ka Raiņa dzeja jau sen nogūlusi latviešu literatūras klasikas plauktos un vidusskolu obligātās literatūras klāstā, taču dažas Raiņa rindas, iespējams, šobrīd pateic...