Zāles lietot jāprot

Zāles lietot jāprot

Nebrīnieties, ja vēl pēc trešās tabletes norīšanas sāpes nav mitējušās. Ja nedarāt to pareizi, tad velti gaidīt efektu.

Kad lietot zāles?

Lielāko daļu preparātu vislabāk lietot tukšā dūšā. Piemēram, eritromicīns un penicilīns nemaz citādi neiedarbojas, jo tos saārda kuņģa sula. Ja maijpuķīšu vai strofantu preparātus norij kopā ar barību, tie kopā arī sagremojas un nedod ārstniecisku efektu.

Tukšā dūšā iedzertas zāles arī ātrāk iedarbojas, jo aktīvās vielas īsākā laika sprīdī koncentrējas asinīs. Akūtos gadījumos tas ir svarīgi, bet, ārstējot hroniskas kaites, tas nav vēlams.

Daži apvelkošie līdzekļi, kuri jālieto gastrīta slimniekiem (almagels, fosfaligels un gastrāls), jāiedzer pusstundu pirms ēšanas. Pirms ēšanas jālieto arī žults dzenošie līdzekļi.

Ēšanas laikā parasti dzer kuņģa sulas preparātus vai tās fermentus – pepsīnu, festālu, digestālu, emzistālu. Arī lielāko daļu caurejas līdzekļu lieto ēšanas laikā.

Vienu, divas stundas pēc ēšanas, kad kuņģis iztukšots, jālieto pretskābju līdzekļi (vikalīns, vikaīrs, magnija oksīds).
Parasti ārsts norāda ieteicamo zāļu dzeršanas laiku un veidu, tas rakstīts arī uz anotācijas. Šie norādījumi ir jāievēro.

Ko uzdzert tabletēm?Untitled 6.jpg - 48.59 KB

Tabletēm noteikti ir jāudzer, vislabāk siltu ūdeni. Eritromicīnu, fenobarbitālu labāk dzert ar sārmainu minerālūdeni vai pienu.
Dažām zālēm noteikti jāuzdzer piens, jo to dabīgo vielu atbrīvošanai nepieciešami tauki. Piemēram, indometacīnam un rezerpīnam jāudzer piens.

Sulas uzder tikai īpašos gadījumos, jo skābes saārda zāles, sevišķi kalcija preparātus, amidopirīnu un eritromicīnu. Bet kofeīnam, teofilīnam, teobromīnam noteikti jāudzer skābas sulas.

Toties tēju nedrīkst uzdzert tabletēm, jo tējā esošais tanīns apvienojumā ar daudzām zālēm veido nogulsnes.
Neaizmirstiet tabletes samslcināt, izņemot tabletes, kuras klāj īpašs apvalks.

Blakusefekti

Anotācijās mēdz norādīt, kādi blakusefekti ir preparātam. Risku palielina vēl citi faktori, piemēram:
•    Vairāku nesavienojamu preparātu vienlaicīga lietošana;
•    Pārāk lielas zāļu devas;
•    Iedzimti vielmaiņas traucējumi;
•    Dažādas hroniskas kaites;
•    Zāļu lietošana kopā ar alkoholu;
•    Psihotropo vilu, antidepresantu, diurētisko līdzekļu lietošana.

Komentāri (1)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Justin Williams
Kam tas var attiekties Mēs piedāvājam personīgos, komerciālos un biznesa kredītus ar ļoti minimālām gada procentu likmēm līdz pat 3% laikā no 1 gada līdz 50 gadu ilgam atmaksas termiņam uz jebkuru pasaules daļu. Mēs izsniedzam aizdevumus no € 10 000 līdz € 100 000 000. Mūsu aizdevumi ir labi apdrošināti, lai nodrošinātu maksimālu drošību, ir mūsu prioritāte. Ieinteresētajām personām vajadzētu sazināties ar mani pa e-pastu Aizdevēja vārds: Justin Williams Aizdevēja e-pasts: unique2aal@gmail.com INFORMĀCIJA PAR LAUKSAIMNIECĪBU NAME: KREDĪTU SUMMA: ILGUMS: PHONE #: VALSTS: Piezīme. Lai saņemtu plašāku informāciju, visi e-pasta ziņojumi jānosūta uz mūsu e-pasta adresi {unique2aal@gmail.com}
22.09.2017. plkst. 06:51

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 13. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Jūsu mēle ir brīva no baktērijām tikai tad, ja tā ir rozā krāsā. Ja tā ir balta, tas liecina par to, ka uz tās ir plāna baktēriju kārta

Pasākumi

Labvēlīgais Tips: „Mums būs šovs!”

„Mēs par to nekautrējamies – mums būs šovs.”, ar šādiem vārdiem grupa „Labvēlīgais Tips” nekautrējoties paziņo, ka šogad 2. un 3. oktobrī 19.00 Arēna Rīga amfiteātrī rīkos divus lielos šovus. ...