Kā tikt vaļā no pumpām

Kā tikt vaļā no pumpām

Pumpas ir ļoti dažādas — lielas, mazas, baltas, sarkanas… bet visbiežāk sastopamās ir:

Pinne nozīmē nosprostojušos tauku dziedzeri. Pinnes signalizē par tauku dziedzeru spēcīgu darbību. Pusaudžu vecumā, kad pamostas dzimumdziedzeri, kas aktivizē tauku dziedzeru darbību, pinnes kļūst par īpaši nopietnu estētisku problēmu. Meitenēm jāatceras, ka pinnes īpaši uzliesmo neilgi pirms mēnešreizēm.

Vai tev uz ādas ir melni punktiņi? Ja jā, tad tie ir komedoni! Tie ir poriņās sakrājušies putekļi. No tiem nevar tikt vaļā pilnībā, bet var uzlabot ādas izskatu, veicot sejas tīrīšanu pie kosmetologa. Ļoti labs veids poru tīrīšanai ir tvaiku pirts.

Pumpu rašanās iemesli

Pumpiņu rašanās cēloņi var būt visdažādākie — hormonu vētras, stress, laika apstākļi, nepareizs uzturs vai kāda nopietnāka ādas kaite… Lai uzzinātu tieši tavu pumpiņu rašanās iemeslus, ir jākonsultējas ar ārstu dermatologu vai profesionālu kosmetologu, kurš pastāstīs, kā pareizi kopt tieši tava ķermeņa ādu. 

Visbiežāk sastopamie pumpu izcelšanās iemesli ir:

Nepareizs uzturs — pumpu veidošanos var veicināt vienveidīgs, neveselīgs ēdiens, tieksme pārēsties un našķoties, īpaši ar saldumiem. Negatīvi ietekmē arī gāzētie un saldie dzērieni. Tajos lielā daudzumā ir nevajadzīgi konservanti, kas, protams, nevairo mūsu skaistumu.

Stress — jebkura stresa situācija var veicināt hormonālas pārmaiņas organismā, kas savukārt var provocēt tauku dziedzera sekrēta pārprodukciju un pūtīšu veidošanos. Tāpēc labāk uzsmaidīsim : )!

Hormonu vētras ir aktuālas tieši jauniešiem pubertātes vecumā. Šajā laikā ir pastiprināta tauku dziedzeru darbība, kas veicina pumpu rašanos.

Neērts apģērbs — pumpu parādīšanos var veicināt arī apspīlēts, raupjš apģērbs, tā aizdare, rotaslietas, kas saskarē ar ādu veicina svīšanu un kairinājumu. Sevišķi jāuzmanās vasarā, karstos un mitros apstākļos, kad pārāk ciešs vai sintētisks apģērbs var apgrūtināt gaisa cirkulāciju un stimulēt jaunu piņņu izplatīšanos.

Personiskās higiēnas neievērošana. Ir svarīgi regulāri kopt ādu, nestaigāt sasvīdušās drēbēs un apavos. Vajadzētu divas reizes dienā iet dušā, izmantot antibakteriālas ziepes vai dušas želeju. Tavai ādiņai patiks arī vannas sāls!

Ko lietojat uzturā?

Ja tev ir pumpas, vajadzētu atteikties no asiem, piparainiem ēdieniem, jo tie veicina tauku dziedzeru darbību. Tāpat nevajadzētu aizrauties ar stingrām diētām. Uzturā jālieto piena produkti, kas ir bagātīgi ar kalciju, un obligāti tavā ēdienkartē jāiekļauj augļi un dārzeņi. Ēdienam ir jābūt pilnvērtīgam un sabalansētam. Divas reizes nedēļā jāēd zivis, pēc vēlēšanās — liesa gaļa.

Nav ieteicams uzturā lietot daudz saldu un treknu ēdienu. Tātad, kad ver vaļā kārtējo konfekšu kasti vai čipsu paku, padomā par savu ādiņu! Neaizmirsti — dienā ir jāpatērē apmēram divi litri ūdens, jo, tiklīdz tu aizmirsīsi papildināt ūdens krājumus savā ķermenī, tev būs sausa āda, sāks mesties pumpas un parādīsies maisiņi zem acīm… : (

Ko darīt, ja uzmetas pumpas?

Pumpu nevajadzētu spaidīt, lai neizraisītu iekaisuma procesa pastiprināšanos. Tai virsū var uzsmērēt antibakteriālu līdzekli. Piemēram, tējas koka eļļu, kas labi dezinficē. Efektīvi ir arī speciālie pumpu zīmulīši — tos uzsmērējot, pumpa ātri vien nokalst.

Lai pumpas izspiestu, vajadzētu doties uz kosmētisko salonu — vismaz pirmo reizi. Tad tu varēsi apskatīt, kā to dara kosmetologs, un varēsi palūgt padomu! Atceries, ka pat visnekaitīgākajā pumpā, to pareizi neiztīrot un nedezinficējot, iekļūst baktērijas, kas var izraisīt nopietnus zemādas iekaisumus. Un ne visas pumpas drīkst spiest! Izspiest drīkst tikai tās, kurām ir balts galiņš ar nelielu atverīti vidū. Atceries, ka, spiežot pumpu, ir jābūt tīrām rokām!

Kad jāvēršas pie speciālista?

Ja pumpas traucē tavam izskatam un labsajūtai.

Ja pumpas ir lielas un sāpīgas.

Ja pumpas tiek ielaistas, tad obligāti jādodas uz ādas tīrīšanas procedūru (mehāniskā, ķīmiskā tīrīšana), kas maksā aptuveni Ls 12 — atkarībā no salona. Ādas tīrīšanu ieteicams veikt pavasarī, kad poras pēc ziemas ir nosprostojušās.

Ja pumpas metas vienā un tajā pašā vietā, tas var liecināt par tauku dziedzeru iekaisumu vai konkrētām saslimšanām organismā. Atceries, ka pumpas var liecināt arī par kuņģa problēmām!

Sejas kopšanas līdzekļi

Sejas tīrīšanas līdzekļu izvēle ir atkarīga no ādas tipa, pumpu daudzuma, ādas taukainības pakāpes un pumpu tipa (vai pumpa ir komedons vai pinne ar strutām?). Ir ļoti svarīgi izvēlēties atbilstošus ādas kopšanas līdzekļus, ko vislabāk spēs ieteikt kosmetologs.

Sejas ādas kopšanas rituāls:

1. SOLIS. Sejas notīrīšanai izmanto atibakteriālu, maigu toniku vai pieniņu bez spirta. Jo spirts nojauc ādas dabisko mikrofloru un samazina ādas aizsardzību.

2. SOLIS. Izmanto losjonu, kas noņems pārpalikumu un atjaunos ādas pH līmeni.

3. SOLIS. Vienu reizi nedēļā pamēģini kādu pīlingu! Izmanto cinka un vara, tie labi atlobīs tavu veco ādiņu un dezinficēs. Skrubjus gan labāk neizmanto, jo tie noloba nevienmērīgi!

4. SOLIS. Pēc pīlinga procedūras palutini savu seju ar kādu masku! Izmēģini balto vai zilo mālu masku, tā palīdzēs ārstēt iekaisumus (turklāt šīs maskas nav dārgas!).

5. SOLIS. Kad seja rūpīgi notīrīta, iezied to ar mitrinošu, antibakteriālu krēmu. Var izmantot arī krēmus ar alvejas ekstraktu, glikolskābēm, retinolu, C vitamīnu.

Atceries!

Vari lietot rauga tabletes jeb B vitamīnu, kas ādai ir ļoti nepieciešams.

Ādas stāvokli uzlabo zaļās tējas un svaigi spiestas augļu un dārzeņu sulas.

Atgriežoties no tusiņa, neaizmirsti noņemt kosmētiku. Tavai ādiņai arī gribas atpūsties un elpot!

Īsumā par pumpām

1. Nav 100% garantēts, ka no šokolādes, picas, riekstiem un ceptiem ēdieniem tev sametīsies pumpas. Ir pierādīts, ka vienam šāda pārtika izsauks pumpu rašanos, savukārt kādam citam — nekas nenotiks.

2. Saule un solārijs izsausina pumpas, tomēr pārmērīga saules staru klātbūtne uz ādas var radīt citus skaistuma defektus, piemēram, pavisam ātri radīsies pirmās krunkas.

3. Tās ir muļķības, ka pumpas pazūd 25 gadu vecumā. Ļoti daudziem cilvēkiem cīniņš ar nīstajiem izskata bojātājiem tad tikai sākas.

4. Sejas mazgāšanai neizvēlies skrubjus ar lieliem graudiņiem. Tie tikai saasina pumpu stāvokli.

5. Ja tavai mammai vai tētim jaunības dienās bija izteiktas problēmas ar pumpām, pastāv liela iespēja, ka arī tev būs (vai jau ir).

6. Ādas ārsti jeb dermatologi ir pārliecināti, ka pareiza ēšana ar seju dara brīnumus.

7. Ikviens kosmētikas un ādas kopšanas produkts, kas veidots uz eļļas bāzes, var būt vainīgs pie katras jaunas pumpas.

8. Aizmirsti par pumpu spaidīšanu! Ja tu zinātu, cik daudz baktēriju un netīrumu ir uz taviem nagiem, tu rokas mazgātu ik pēc piecām minūtēm. Kur nu vēl liktu pie sejas…

9. Ja arī tonālais krēms nomaskē pumpas un ar to tu jūties labāk, patiesībā tas var ierosināt arvien jaunas pumpas. Izvēlies tādu maskētāju, kas reizē arī ārstē!

10. Atceries, ka pumpu lieta tomēr ir nopietna lieta. Ja to sarodas tik daudz, ka tev vairs nav nekāda prieka par savu ārējo izskatu, vislabāk dodies pie daktera. Gan jau jūs kopā atradīsiet labāko problēmas risinājumu!

Komentāri (65)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Justin Williams
Kam tas var attiekties Mēs piedāvājam personīgos, komerciālos un biznesa kredītus ar ļoti minimālām gada procentu likmēm līdz pat 3% laikā no 1 gada līdz 50 gadu ilgam atmaksas termiņam uz jebkuru pasaules daļu. Mēs izsniedzam aizdevumus no € 10 000 līdz € 100 000 000. Mūsu aizdevumi ir labi apdrošināti, lai nodrošinātu maksimālu drošību, ir mūsu prioritāte. Ieinteresētajām personām vajadzētu sazināties ar mani pa e-pastu Aizdevēja vārds: Justin Williams Aizdevēja e-pasts: unique2aal@gmail.com INFORMĀCIJA PAR LAUKSAIMNIECĪBU NAME: KREDĪTU SUMMA: ILGUMS: PHONE #: VALSTS: Piezīme. Lai saņemtu plašāku informāciju, visi e-pasta ziņojumi jānosūta uz mūsu e-pasta adresi {unique2aal@gmail.com}
22.09.2017. plkst. 06:43
Justin Williams
Для предъявления по месту требования, Мы предлагаем личные, коммерческие и бизнес-кредиты с очень минимальными годовыми процентными ставками до 3% в течение периода от погашения до 1 года до 50 лет в любую точку мира. Мы выдаем кредиты в диапазоне от 10 000 до 100 000 000 евро. Наши кредиты хорошо застрахованы для максимальной безопасности - наш приоритет. Заинтересованные лица должны связаться со мной по электронной почте Имя кредитора: Джастин Уильямс Электронная почта отправителя: unique2aal@gmail.com ИНФОРМАЦИЯ ДЛЯ ЗАЕМЩИКОВ ИМЯ: СУММА КРЕДИТА: ПРОДОЛЖИТЕЛЬНОСТЬ: ТЕЛЕФОН#: СТРАНА: Примечание. Все электронные письма должны быть отправлены на наш электронный адрес по адресу {unique2aal@gmail.com} для получения дополнительной информации.
22.09.2017. plkst. 06:31
alice volta
Aizdevumi privatpersonam jus, kas velas sanemt kreditu, lai atrisinatu savas problemas. Šeit ir risinajums: atrs, uzticams aizdevumu tiešs un drošs. tikai 72 stundas. - iegadajoties automašinu; Maja; dzivoklis; - investicijas; radišana, uznemumu un citu atri sazinaties ar aizdeveju Alice Volta gut labumu. sazinieties ar e-pastu: alicevolta9@gmail.com
01.08.2017. plkst. 20:27
Chris
FCMB Auto Loan FINANCE, pašlaik dod aizdevumus ar nopietniem un ieinteresētajiem klientiem, mēs piedāvājam arī Kredīti privātpersonām, uzņēmumiem un sadarboties struktūrām ar zemu procentu likmi, aizdevumu noteikumi noteicošais, Kredīta summa starp summu 2,000.00 līdz 3,000,000.00 USD. Aizdevums attīstot uzņēmumiem konkurētspējīgu malu / uzņēmējdarbības paplašināšanai. Mēs piedāvājam šādu veidu aizdevumi * Personas Aizdevumi (Secure un bez tā) * Biznesa Aizdevumi (Secure un bez tā) * Consolidation Loan {Fill The kredīta pieteikuma forma Zemāk} Pirmais vārds un uzvārds ... Nepieciešams Summa ....... Nodarbošanās .... aizdevums ilgums .. Mēneša ienākumi.... Mērķis aizdevuma ..... valsts Resident .. Vecuma ... Mobilais telefons... Vai esat piemērots pirms? Mēs gaidām jūsu ātru atbildi uz šo vēstuli, lai mēs varētu turpināt tālāk. fcmbautoloanfinance@hotmail.com
12.06.2017. plkst. 10:33
Kredits 2000€ lidz 50000€
Kredits Piedavat aizdevumus starp ipaši no 2000€ lidz 500.000€ .Man ir kapitāls, kas tiks izmantoti, lai piešķirtu īstermiņa un ilgtermiņa individuālo aizdevumu, sākot no 2000 € līdz 500.000 € līdz jebkuru nopietnu personai, kas vēlas aizdevumu 3% procentu gadā, atkarībā no apjoma aizdotā. Sīkāku informāciju, sazinieties ar mani pa pastu: moutiercatherine@gmail.com
08.05.2017. plkst. 15:32

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2017. gada 23. septembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Izsaki viedokli

Vai Tu vēlies, lai sadaļa "Iegūsti ideālu figūru" tiktu atstāta arī pēc konkursa beigām?

Interesanti fakti

Personai, kas atmet smēķēšanu, vidēji ir nepieciešams par vienu stundu īsāks miegs naktī, lai izgulētos

Pasākumi

Drakula. Svešās asinis

Dzimis no tālās Transilvānijas leģendām, iemūžināts šausmu literatūras klasikā un kļuvis par kino ikonu, grāfa Drakulas tēls Dailes teātra izrādē būs ievīts apokaliptiskā...