Endometrioze

Endometrioze

Kas ir endometrioze? Vai tā ir saistīta ar neauglību? Kā mazināt endometriozes simptomus?

Endometriozes gadījumā dzemdes gļotādas šūnas no dzemdes dobuma nokļūst citos orgānos vēdera dobumā un piestiprinās pie tiem, piemēram, olnīcām, dzemdes ārējās virsmas, zarnām vai urīnpūšļa. Endometriozes perēkļi ir diagnosticēti visos orgānos, izņemot liesu. Menstruāciju laikā šie audi asiņo līdzīgi dzemdes dobuma gļotādai.

Vai endometrioze var būt neauglības cēlonis

Ne vienmēr, bet dažas sievietes ir neauglīgas. Endometriozi diagnosticē 6–39% pacienšu ar neauglību. Neauglības cēloņus endometriozes gadījumā ne vienmēr var izskaidrot, bet biežāk tie ir olvadu saaugumi, tāpēc spermatozoīdi nevar sasniegt olšūnu, vai arī ir traucēta apaugļotas olšūnas virzīšanās pa olvadu uz dzemdi, hormonālas pārmaiņas u. c. Tādēļ ginekologs var ieteikt konsultēties pie ginekologa endokrinologa. Visos gadījumos, ja ārsts nosaka diagnozi, kas prasa ilgstošu vai operatīvu ārstēšanu un jums rodas šaubas, griezieties pie cita speciālista, lai iegūtu otru viedokli. Tās ir pacienta tiesības.

Lielākai daļai sieviešu, ja notikusi šāda dzemdes šūnu migrācija, imūnsistēma «bēgles» iznīcina, un tās nerada problēmu.

Uzskata, ka sievietei ir lielāks risks ciest no endometriozes, ja tā bijusi arī mātei vai māsai, agri sākušās pirmās menstruācijas un mēnešreižu laikā ir stipra asiņošana.

Piemēram, Lielbritānijā no endometriozes cieš desmitā daļa sieviešu. Endometrioze sastopama sievietēm reproduktīvā vecumā, un simptomi zūd, iestājoties menopauzei.

Biežākās sūdzības

Apmēram 25% endometriozes gadījumu sievietei nav nekādu sūdzību.

    * Viena no visbiežākajām sūdzībām ir stipras sāpes mēnešreižu laikā. Sāpju stiprums atkarīgs no tā, pie kādiem orgāniem šūnas ir piestiprinājušās. Biežs simptoms ir arī sāpes dzimumakta, urinācijas un vēdera izejas laikā.
    * Pirmajos trijos grūtniecības mēnešos iespējams spontāns aborts.
    * Novēro pārmaiņas menstruālajā ciklā, tas var būt ar stiprāku asiņošanu, vai asiņošana ir ilgāka par 7 dienām.

Kā nosaka diagnozi

Vienīgais veids, kā var apstiprināt endometriozes diagnozi, ir laparoskopija. Šo procedūru veic vispārējā narkozē. Ķirurgs veic nelielu griezienu un ievada vēdera dobumā optisku instrumentu, ko sauc par laparoskopu, ar ko var aplūkot vēdera dobuma orgānus un veikt manipulācijas, piemēram, atdalīt saaugumus, izlobīt olnīcu cistas u. c.

Kā ārstē endometriozi

Sievietes, kas vēlas ieņemt bērnu, tiek ārstētas ar hormonterapiju un/vai operatīvu terapiju. Grūtniecība simptomus bieži vien atvieglo. Diemžēl tie atkal var atjaunoties pēc bērna piedzimšanas.

Apmēram 85% sieviešu medikamentozā terapija dod efektu. Parasti zāles jālieto 6–9 mēnešus. Efekts turpinās vēl kādu laiku pēc terapijas, taču endometrioze ir kaite, kas var atkārtoties.

Ja medikamentozā terapija nelīdz, iespējama ķirurģiska ārstēšana. Ķirurģiskā ceļā atdala vēdera orgānu salipumus un izņem endometriozes perēkļus. Dažreiz IVF (ārpus organisma apaugļošana) ir vienīgā iespēja, kā sievietēm ar endometriozi tikt pie bērna.

Komentāri (21)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Chalortte Macott
Sveiki, es esmu šeit, lai izplatītu šo labo ziņu visai pasaulei par to, kā es dabūju savu sievu atpakaļ. Es biju traks, kad mana sieva pagājušajā mēnesī atstāja mani pie cita vīrieša, bet, kad es satikos ar draugu, kurš mani iepazīstināja ar galveno dr. Pārtikušo Lielais vēstneša orakula kalpotājs, kuru viņš kalpo, es stāstīju savai problēmai priekšniekam Dr Wealthy par to, kā mana sieva mani pameta. Viņš man teica tikai to, ka esmu nonācis pareizajā vietā, ja man sirds vēlēsies bez jebkādas blakusparādības. Viņš man teica, kas man jādara, pēc tam, kad tas tika izdarīts. Nākamo 2 dienu laikā mana sieva man piezvanīja pa tālruni un teica, ka žēl, ka dzīvoju pirms manis tagad un arī nākamās nedēļas laikā pēc tam, kad sieva mani piezvanīja lūdziet piedošanu. Es esmu tik laimīga un satriekta, ka man tas ir jāpasaka visai pasaulei par to, kā priekšnieks Dr. Pārtikušie man palīdz apmierināt sirds vēlmes. Ja jums nepieciešama jebkāda veida palīdzība, sazinieties ar priekšnieku Dr Wealthy, izmantojot šo e-pasta adresi: wealthylovespell@gmail.com vai zvanot pa tālruni +2348105150446. Viņš arī izteicis tik daudz pareizrakstības vārdus, kā, piemēram, (1) Ja vēlaties savu bijušo atpakaļ (2), jums ir nepieciešams šķiršanās jūsu attiecībās. (3) Jūs vēlaties tikt paaugstināta amatā. (4) Jūs vēlaties, lai sievietes un vīrieši skrietu pēc jums. (5) Ja vēlaties bērnu. (6) Jūs vēlaties būt bagāts. (7) ) Jūs vēlaties, lai jūsu vīrs un sieva būtu jūsu mūžīgi. (8) Ja jums nepieciešama finansiāla palīdzība. (9) Zāļu kopšana. Sazinieties ar viņu šodien pa e-pastu: wealthylovespell@gmail.com vai zvaniet pa tālruni +2348105150446, un jūsu problēmas tiks atrisinātas.
14.11.2019. plkst. 08:47
Elvis
Vai vēlaties pārdot savu nieru? vai Vai jūs meklējat iespēju pārdot savu nieru par naudu, jo jums nav finanšu līdzekļu, un jūs nezināt, ko darīt, tad sazinieties ar mums šodien un mēs jums piedāvāsim labu summu Jūsu nierei. Mans vārds ir (doktors Elvis Whyte), kas esmu mūsu slimnīcas specializētajā slimnīcā, un mēs arī nodarbojamies ar nieru pirkšanu un transplantāciju ar dzīvo donoru. Lai iegūtu vairāk informācijas, sazinieties ar e-pastu: doctorelviswhyte@gmail.com vai whatsapp mums +2347083629144
19.07.2019. plkst. 18:06
Justin Williams
Kam tas var attiekties Mēs piedāvājam personīgos, komerciālos un biznesa kredītus ar ļoti minimālām gada procentu likmēm līdz pat 3% laikā no 1 gada līdz 50 gadu ilgam atmaksas termiņam uz jebkuru pasaules daļu. Mēs izsniedzam aizdevumus no € 10 000 līdz € 100 000 000. Mūsu aizdevumi ir labi apdrošināti, lai nodrošinātu maksimālu drošību, ir mūsu prioritāte. Ieinteresētajām personām vajadzētu sazināties ar mani pa e-pastu Aizdevēja vārds: Justin Williams Aizdevēja e-pasts: unique2aal@gmail.com INFORMĀCIJA PAR LAUKSAIMNIECĪBU NAME: KREDĪTU SUMMA: ILGUMS: PHONE #: VALSTS: Piezīme. Lai saņemtu plašāku informāciju, visi e-pasta ziņojumi jānosūta uz mūsu e-pasta adresi {unique2aal@gmail.com}
22.09.2017. plkst. 06:44
Justin
Для предъявления по месту требования, Мы предлагаем личные, коммерческие и бизнес-кредиты с очень минимальными годовыми процентными ставками до 3% в течение периода от погашения до 1 года до 50 лет в любую точку мира. Мы выдаем кредиты в диапазоне от 10 000 до 100 000 000 евро. Наши кредиты хорошо застрахованы для максимальной безопасности - наш приоритет. Заинтересованные лица должны связаться со мной по электронной почте Имя кредитора: Джастин Уильямс Электронная почта отправителя: unique2aal@gmail.com ИНФОРМАЦИЯ ДЛЯ ЗАЕМЩИКОВ ИМЯ: СУММА КРЕДИТА: ПРОДОЛЖИТЕЛЬНОСТЬ: ТЕЛЕФОН#: СТРАНА: Примечание. Все электронные письма должны быть отправлены на наш электронный адрес по адресу {unique2aal@gmail.com} для получения дополнительной информации.
22.09.2017. plkst. 06:35
Justin Williams
Для предъявления по месту требования, Мы предлагаем личные, коммерческие и бизнес-кредиты с очень минимальными годовыми процентными ставками до 3% в течение периода от погашения до 1 года до 50 лет в любую точку мира. Мы выдаем кредиты в диапазоне от 10 000 до 100 000 000 евро. Наши кредиты хорошо застрахованы для максимальной безопасности - наш приоритет. Заинтересованные лица должны связаться со мной по электронной почте Имя кредитора: Джастин Уильямс Электронная почта отправителя: unique2aal@gmail.com ИНФОРМАЦИЯ ДЛЯ ЗАЕМЩИКОВ ИМЯ: СУММА КРЕДИТА: ПРОДОЛЖИТЕЛЬНОСТЬ: ТЕЛЕФОН#: СТРАНА: Примечание. Все электронные письма должны быть отправлены на наш электронный адрес по адресу {unique2aal@gmail.com} для получения дополнительной информации.
22.09.2017. plkst. 06:34

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 11. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

40 grādu temperatūrā pēc Celsija, cilvēks zaudē aptuveni 14,4 kalorijas stundā elpojot

Pasākumi

Akcija "Mācību nedēļa pieaugušajiem" Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā

Jau otro reizi Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā norisināsies akcija Mācību nedēļa pieaugušajiem. Aicināti piedalīties visi, kas grib redzēt, dzirdēt un atklāt ko īpašu!...