Kā sabalansēt diētu un treniņus

Kā sabalansēt diētu un treniņus

Brīvdienu sezonas laikā (un ne tikai) ir viegli zaudēt līdzsvaru starp treniņiem un diētu, jo mūsu kalendārā parādās vairāk ballīšu un ciemos iešanu nekā parasti. Ir būtiski nepārtraukti sabalansēt diētu un treniņus, lai pēc kāda laika nenāktos konstatēt, ka fiziskā forma ir pasliktinājusies un nebūtu jāsāk kārtējā "jaunā dzīve”.

Zemāk varat izlasīt svarīgus padomus, ko būtu vēlams ņemt vērā, plānojot savu diētu un fiziskās aktivitātes.

Neļaujiet diētai dominēt pār treniņiem

Brīvdienās vai atvaļinājumos cilvēki bieži ļauj ēdienam ņemt virsroku pār fiziskām aktivitātēm. Piemēram, vakariņās viņi pieēd pilnu vēderu cerībā, ka rīt trenažieru zālē kompensēs šo ļaušanos vājībai. Un nākamajā dienā nomoka sevi dubultā, cīnoties svaru zālē.

Tomēr, ja attieksme „es rīt labošos/es to izdarīšu rīt” jūs piemeklē visai bieži, tā ātri var novest pie pārslodzes vai savainojumiem. Tāpat jūs droši vien pieņemsieties svarā, jo nespēsiet sadedzināt pietiekami daudz kaloriju.

Tāpēc, pat ja jums priekšā stāv ilgāks brīvdienu periods, iesakām neatteikties no fiziskām aktivitātēm.

Izveidojiet pamata diētu ar pienācīgām maltītēm plānotajām treniņu dienām

Atvaļinājumam vai brīvdienām ir vērts saplānot pienācīgu diētu, kurā ietilpst pietiekami daudz proteīnu saturošu ēdienu, kā arī pietiekams ogļhidrātu daudzums izlaistajiem treniņiem. Šādi ķermenis saņems visas ieplānotās uzturvielas un muskuļu masas uzturēšanas (vai pieaudzēšanas) process netiks ietekmēts. Šādi jūs nodrošināsiet arī to, lai ēdienos būtu zems kaloriju līmenis, jo brīvdienās, kad treniņi saprotamu iemeslu dēļ tiek izlaisti un tiek apēsti arī gardāki un treknāki ēdieni, papildus svara iegūšana nav vajadzīga.

Tipiskam 85kg smagam vīrietim dienā ir nepieciešam 175 līdz 200g proteīna, kā arī 2400 līdz 2600 kalorijas, lai saglabātu sava ķermeņa masu. Piemēram, ja jūs patērējat 200g proteīna un 50g ogļhidrātu pirms un pēc treniņa, katru dienu jums pāri paliek ap 1400 kaloriju, kuras varat izmantot gadījumos, kad sanāk apēst ko treknāku. Tāpēc, ja ievērosiet līdzsvaru starp treniņiem un diētu, pat brīvdienu kārumi samērīgās devās nekādu ļaunumu nenodarīs.

Plānojiet treniņus pirms krietnām maltītēm

Ja jūsu brīvdienu kalendārs atļauj, pirms krietnām un sātīgām maltītēm ieplānojiet kārtīgu treniņu. Tā kā ķermenim piemīt īpašība kalorijas no ogļhidrātiem transportēt uz muskuļu šūnām uzreiz pēc slodzes, kārtīga izkustēšanās pirms ēdienreizes ļaus nodrošināt liesākas muskulatūras veidošanos.

Tas ļaus atbrīvoties viesībās un sajusties labi, jo būsiet darījis visu lietas labā. Atcerieties, ka nav prāta darbs pēc slodzes ēst ļoti taukainus produktus, tāpēc viesībās kārtīgi sekojiet līdzi tam, ko liekat uz šķīvja.

Ieplānojiet pauzes

Viens no svarīgākajiem punktiem, ko cilvēki bieži piemirst, ir atpūta. Tā kā treniņu programmā jebkurā gadījumā reizi pāris mēnešos ir jāietur nedēļu ilga pauze, ieplānojiet to tieši uz brīvdienu periodu vai atvaļinājumu. Tā jūs varēsiet atpūsties, apzinoties, ka jau pēc brīvajām dienām atkal ieiesiet atpakaļ ritmā.

Ja mācēsiet izprasta sava ķermeņa vajadzības, tas būs spēcīgāks un nenogurs. Ja atvaļinājums iekrīt Ziemassvētku brīvdienās, kurām raksturīgs stress dēļ viesību plānošanas, dāvanu pirkšanas u.t.t., smagi treniņi cilvēku nogurdinās vēl vairāk.

Visbiežāk problēmas rada pārliecība, ka brīvdienu laikā cilvēkam izdosies saglabāt balansu starp striktu diētu un vispusīgu treniņu programmu. Tomēr tā vietā iesakām nospraust reālu mērķi un ļaut savam ķermenim atpūsties.

Komentāri (3)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Lucy Iman
Izkļūt no finanšu krīzes. Padarīt labus, drošus un pieejamus aizdevumus / aizdevumus šeit Tennesse, ASV. Mēs dodam vismaz 48 mēnešus 4% .00.Mēs dodam klientiem to, ko mēs domājam, ka tie ir pelnījuši; nosacījumi ir piemēroti šim piedāvājumam ... lai nokļūtu pie mums, lai mēs varētu nokļūt pie jums; kategoriski iekļauj mūsu pakalpojumus; * Personas / Aizdevuma aizdevumi * ........ * Uzkrājumi / aizdevumi * ..... Jebkura atbilde uz šo ir jānosūta uz credfunding@oulook.com
20.05.2018. plkst. 16:43
Lucy Iman
Izkļūt no finanšu krīzes. Padarīt labus, drošus un pieejamus aizdevumus / aizdevumus šeit Tennesse, ASV. Mēs dodam vismaz 48 mēnešus 4% .00.Mēs dodam klientiem to, ko mēs domājam, ka tie ir pelnījuši; nosacījumi ir piemēroti šim piedāvājumam ... lai nokļūtu pie mums, lai mēs varētu nokļūt pie jums; kategoriski iekļauj mūsu pakalpojumus; * Personas / Aizdevuma aizdevumi * ........ * Uzkrājumi / aizdevumi * ..... Jebkura atbilde uz šo ir jānosūta uz credfunding@oulook.com
20.05.2018. plkst. 16:43
Justin Williams
Kam tas var attiekties Mēs piedāvājam personīgos, komerciālos un biznesa kredītus ar ļoti minimālām gada procentu likmēm līdz pat 3% laikā no 1 gada līdz 50 gadu ilgam atmaksas termiņam uz jebkuru pasaules daļu. Mēs izsniedzam aizdevumus no € 10 000 līdz € 100 000 000. Mūsu aizdevumi ir labi apdrošināti, lai nodrošinātu maksimālu drošību, ir mūsu prioritāte. Ieinteresētajām personām vajadzētu sazināties ar mani pa e-pastu Aizdevēja vārds: Justin Williams Aizdevēja e-pasts: unique2aal@gmail.com INFORMĀCIJA PAR LAUKSAIMNIECĪBU NAME: KREDĪTU SUMMA: ILGUMS: PHONE #: VALSTS: Piezīme. Lai saņemtu plašāku informāciju, visi e-pasta ziņojumi jānosūta uz mūsu e-pasta adresi {unique2aal@gmail.com}
22.09.2017. plkst. 06:56

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2018. gada 14. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Izsaki viedokli

Vai Tu vēlies, lai sadaļa "Iegūsti ideālu figūru" tiktu atstāta arī pēc konkursa beigām?

Interesanti fakti

Ēdiena oranžā nokrāsa dāvā mundrumu. Ir pierādīts, ka ne tikai vitamīnu sastāvs, bet pat ēdienu krāsa ietekmē cilvēka veselību un garastāvokli. Piemēram, burkāni, apelsīni, smilts ērkšķis, persiki, aprikozes, melones, oranžie kabači un ķirbji papildina enerģiju, nostiprina imūnsistēmu, uzlabo asinsriti. Oranžā krāsa izstaro prieku un atbrīvo mūs no negatīvām emocijām, padara par sabiedriskiem un radošiem cilvēkiem

Pasākumi

Prāta Vētra prezetē jaunu singlu un videoklipu

Trešdien, 17.jūnijā, vieni no Positivus festivāla galvenajiem māksliniekiem – grupa Prāta Vētra radiostacijām nodos savu jauno singlu „Bēdz” no albuma „Tur kaut kam ir jābūt” un...

Warning: Unknown: Failed to write session data (memcache). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (tcp://127.0.0.1:11211) in Unknown on line 0