Cits skats – mākslīgās skropstas

Cits skats – mākslīgās skropstas

Ir sievietes, kurām daba ir devusi biezas, garas skropstas. Bet ir sievietes, kurām ir īsas un retas skropstas. Bet to visu var pielabot ar mākslīgajām skropstām. Mūsu pašu ziņā ir izvēlēties, kādos dzīves gadījumos un cik dekoratīvas mākslīgās skropstas līmēt. Un te nu ir vairākas iespējas.

Untitled 8.jpg - 20.77 KBAr mākslīgajām skropstām var koriģēt acu formu. Citiem vārdiem – var vizuāli piepacelt noslīdējušus augšējos plakstiņus un tādējādi samazināt skumju izteiksmi sejā. Šajā gadījumā mākslīgās skropstas acs ārējā daļā līmē pavisam nedaudz augstāk par dabisko skropstu augšanas līniju (apmēram milimetra tiesu) un starpību iekrāso ar kontūrzīmuli vai uzvelk šķidru kontūrlīniju. Lai neveidotos divas skropstu rindas, plaksta centrā un pie acs iekšējā kaktiņa gan tās jālīmē tieši pie īsto skropstu saknītēm.

Korekcijai parasti izmanto dabiska izskata mākslīgās skropstas – bez īpašiem izskaistinājumiem, ne sevišķi biezas un ne pārāk garas. Lai gan – pēdējos divus raksturlielumus var pielāgot savām vajadzībām: ja skropstas ir par biezu, tās var apgriezt īsākas un izfilēt. Starp citu, ne vienmēr jālīmē melnas skropstas. Ja savējās ir gaišas, labāk izmantot brūnas vai pelēcīgas mākslīgās skropstas.

Ar mākslīgajām skropstām var panākt garāku, kuplāku un atliektāku skropstu efektu. Šim nolūkam var izmantot mākslīgo skropstu pušķīšus vai pat atsevišķus mākslīgo skropstu matiņus, kurus ielīmē starp īstajām skropstām. To var darīt vienmērīgi, regulāri izvietojot papildinājumu pa visu plaksta loku, vai kuplināt un pagarināt skropstas tikai acu ārējos kaktiņos, kas dod dabiskāku rezultātu. Nesamākslotu efektu var panākt, arī līmējot vienlaidus līniju, tikai tad jāizvēlas tādas mākslīgās skropstas, kurām ir caurspīdīga vai ļoti neizteikta augšmala – proti, lente, kas tās satur kopā, ir vai nu absolūti bezkrāsaina, vai ļoti gaiša. Jāpebilst, ka pušķīši, ka tos līmē ar permanento līmi un saudzīgi uzklāj un pēc tam noņem meikapu, turas līdz pat nedēļai ilgi. Ar vienlaidus lenti gan var staigāt tikai vienu dienu – pirms gulētiešanas tā jānoņem. Tas gan nenozīmē, ka pēc tam pirkums jāmet ārā – skropstas var notīrīt, glabāt tajā pašā kārbiņā, kurā tās pirktas, un vajadzības gadījumā lietot atkal.

iStock_eye.jpg - 77.7 KBMākslīgās skropstas var būt rakstura, tēla savdabības akcentēšanas elements. Tā var būt mūsu mazā kaprīze, firmas zīme – ne dienu bez mākslīgajām skropstām! Protams, tās var līmēt īpašos dzīves gadījumos – uzstājoties, fotografējoties (ir pat īpaša kategorija – tā sauktās TV skropstas, kas ir piemērotas filmēšanas apgaismojumam). Mākslīgās skropstas var uzlikt arī ejot uz balli, teātri, karnevālu. Tās var līmēt arī savā kāzu dienā. Katrā ziņā specifiskos gadījumos var piemeklēt arī specifiskas skropstas. Vizāžisti atzīst, ka mākslīgās skropstas var piemērot ikvienai sejai, tās var līmēt absolūti visas sievietes jebkurā vecumā, taču ir jāievēro zināmi nosacījumi – tām jāatbilst dabisko skropstu krāsai, izliekumam un plakstiņa formai.

Kā pareizi līmēt mākslīgās skropstas?

Untitled 10.jpg - 54.17 KBPats pirmais un galvenais uzdevums – novērtēt savas skropstas. Ja tās ir biezas un garas, iespējams, nav nozīmes līmēt mākslīgo skropstu pušķīšus, bet uzreiz jāizvēlas izteiksmīgāka vienlaidus līnija. Ja savukārt dabīgās skropstas ir īsas un smalkas, tad bieza skropstu rinda var radīt ļoti samākslotu efektu – tad ieteicams mākslīgās skropstas pirms līmēšanas izretināt. Jebkurā gadījumā jārēķinās, ka, pielīmējot mākslīgās skropstas, mainīsies redzeslauks – skropstas būs biezākas, smagākas un kā priekškars vairāk aizsegs skatienu.

Vispirms skropstas jāpielaiko. Tām precīzi jāatbilst plaksta līnijas garumam. Ja mākslīgo skropstu līnija ir garāka, tā jānogriež, bet tas jādara no ārējās malas – tur, kur dabiski skropstas ir garākas. Ja mākslīgo skropstu rinda ir īsāka, to līmē, pielīdzinot acs ārējam kaktiņam. Normāla jeb atbilstoša garuma mākslīgās skropstas sāk līmēt no acs iekšējā stūrīša, pēc tam nostiprina centru, visbeidzot – acs ārējo kaktiņu, kur vajadzības gadījumā var celt skropstu līniju uz augšu. Jācenšas precīzi pielīmēt skropstas jau ar pirmo reizi, citādi tiks sabojāts grims un arī pašas skropstas izskatīsies samocītas.

Ar līmi noklāj tikai mākslīgo skropstu pamatni, ne plakstu. Līmei ieteicams ļaut pāris sekundes apžūt, tad tā labāk piesaistās skropstām.

Mākslīgās skropstas līmē tad, kad grims jau ir pilnībā gatavs – kad ir atliektas un nokrāsotas savas skropstas un uzklātas acu ēnas. Vizāžisti neiesaka savas skropstas krāsot kopā ar mākslīgajām skropstām, jo tas ir grūti izdarāms, jo liekās skropstas traucē piekļūt īsto skropstu saknēm. Turklāt, neuzmanīgi rīkojoties, mākslīgās skropstas var tikt norautas un sabojātas. Pēc mākslīgo skropstu pielīmēšanas var pielabot tikai kontūrlīniju vai uzklāt tušu pieliktajām skropstām.

Mākslīgo skropstu līme. Līmes ir dažādas: baltās pēc skropstu pielīmēšanas kļūst caurspīdīgas, bet pelēkās nožūstot kļūst melnas. Iesākumā grima meistari iesaka lietot caurspīdīgo līmi – ja mākslīgās skropstas pielīmē neprecīzi, tas nav tik uzkrītoši redzams. Atšķiras arī līmes noturība. Permanentā līme domāta atsevišķiem matiņiem un skropstu pušķīšiem, ar ko var staigāt vairākas dienas. Vienlaidus skropstu rindu parasti līmē ar lateksa līmi, kas nožūstot iegūst gumijotu konsistenci, ir pietiekami stipra, bet tajā pašā laikā – viegli noņemama. Visbiežāk visas līmes, ar ko nostiprina mākslīgās skropstas, ir ūdensizturīgas un nav alerģiskas.
 

Komentāri (2)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
ir kaitīgi ja pārcenšas
17.07.2009. plkst. 17:03
monika
vai tas nau kaitigi
17.07.2009. plkst. 16:53

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 18. augustā Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Kofeīns paaugstina aspirīna citu pretsāpju līdzekļu iedarbību, tāpēc tas ir atrodams dažos medikamentos

Pasākumi

Drakula. Svešās asinis

Dzimis no tālās Transilvānijas leģendām, iemūžināts šausmu literatūras klasikā un kļuvis par kino ikonu, grāfa Drakulas tēls Dailes teātra izrādē būs ievīts apokaliptiskā...