Acu kontūras – vienmēr aktuālas

Acu kontūras – vienmēr aktuālas

Speciālisti sejas kosmētikā arvien no jauna atklāj acu kontūras. Vienmēr aktuāls būs acu kontūru kosmētiskais variants: tieva, tikko samanāma līnija gar skropstu augšējo malu. Tā ir laba iespēja atturīgi pasvītrot acis un ļauj skropstām izskatīties kuplākām.

Kā novilkt kontūru?

Plakstiņam jābūt pēc iespējas attaukotam. Ādu var mazliet nopūderēt, piemēram, ar acu ēnām ādas krāsā.

No otiņas vienmēr noslauka lieko krāsu. Ja krāsas uz otiņas ir par daudz, kontūras sākums neiznāk pietiekoši smalks.

iezime_augsejo plakstinu.jpg - 11.79 KBAcu kontūru sāk vilkt no acu iekšējā kaktiņa un nobeidz vienā virzienā. Vai arī sāk plakstiņa vidū, velk uz āru un nobeidz ar iekšējo daļu.

Ja roka trīc, tad uz plakstiņa vispirms uzliek punktiņus, un savieno tos savā starpā.

ar_pirkstiem_tur.jpg - 15.23 KBPapildus atvieglojums būs, ja ādu pie augšējā plakstiņa ārpusē viegli savilks ar diviem pirkstiem.

Līdzīgi ir ar astīti acu kaktiņā: ja ādu ar pirkstiem viegli paceļ līdz uzacīm, tad iegūst īpaši skaistu izliekumu.

Kosmētisku acu kontūru gar augšējo plakstiņu velk tikai tad, kad acis jau nokrāsotas – tātad pēc acu ēnu uzklāšanas un nokrāsošanas ar tušu.


Ar ko vislabāk novilkt acu kontūras?

liquid_eyeliner_full.jpg - 214.46 KBKlasiskie preparāti ir Eyeliner pudelītēs vai krāsu tablete, uz kuras krāsu sajauc ar ūdens pilienu. Abos gadījumos kontūras novelk ar tievu un smailu otiņu.

 • Ērtāks ir patronveida iesaiņojums, kas izskatās kā skropstu tuša un ir pildīta ar šķidru krāsu. Ļoti vienkārši lietojami ir acu kontūrzīmuļi, kas darbojas līdzīgi flomāsteriem. Velkot kontūru, krāsa automātiski satek galā un ir labi dozēta.
 • Kosmētiskās līnijas ar acu kontūrzīmuli veidojas dabiskākas nekā ar šķidro krāsu.


Kontūrzīmulis Eyeliner vietā

Acu kontūrai pie apakšējā plakstiņa malas Eyeliner ir par biezu. Te var būt runa tikai par kontūrzīmuli. Arī pie augšējā plakstiņa kontūra izskatās maigāka, ja to novelk ar kontūrzīmuli. Moderns kontūrzīmulis ir tūbiņā iepresēta krāsas masa. Tam nav nekā kopēja ar indiešu un arābu Khol no saberztiem kristāliem, ko hipiju laikos novilka uz augšējā plakstiņa un kas eksotiski apmaloja acis.
Mūsdienu zīmuļi ir vai nu izbīdāmi ar resnu, noslīpētu kodola malu flomitis.jpg - 17.29 KB(īpaši piemērots apakšējam plakstiņam), vai arī izskatās kā uzacu zīmulis ar dažāda cietuma kodoliem: mīksti apakšējiem plakstiņiem, cietāki augšējā plakstiņa kontūrai. zimulis.jpg - 3.03 KBJa nav skaidrs, kam zīmulis paredzēts, to var pārbaudīt uz plaukstas virspuses: ja kodols skrāpē, tad tas plakstiņam ir par cietu (katrā ziņā cieti ir uzacu zīmuļi).

Paņēmieni, krāsojot ar kontūrzīmuli

 • Balti, gaiši pelēki un miesas krāsas kontūrzīmuļi paredzēti apakšējam plakstiņam. Kontūras uz plakstiņu iekšējās malas optiski palielina acis.
 • Tumšs kontūrzīmulis uz apakšējā plakstiņa optiski samazina acis. Bez lielas, tumšas kontūras acis izskatās izteiksmīgākas.
 • Ja nevar atļauties samazināt acis, bet tomēr vēlas tās mazliet konturēt, tad lieto brūno, pelēko vai krāsaino kontūrzīmuli, bet pirms kontūras uzvilkšanas pārvelk pār plakstiņu ar samitrinātu vates tamponu. Rezultātā pie skropstu saknēm paliks mazliet krāsas.
 • Ne gluži izdevušās acu kontūras pie augšējā plakstiņa var mazliet izpludināt un pārklāt ar acu ēnu pūderi tādā pašā krāsā. Kontūras efekts (kontūras uzsvēršana) pie tam paliek.
 • Acu kontūru pie apakšējā plakstiņa arī var pārklāt ar acu ēnu pūderi. Tas pastiprina iedarbību un padara krāsu noturīgāku.
 • Ja acu kosmētikai jāizskatās ļoti dabiskai, tad kontūru pie augšējā plakstiņa var aizvietot arī ar acu ēnām. Kontūru tikai mazliet izziež.
 • Pie apakšējā plakstiņa acu kontūru nevelk pilnīgi līdz acu iekšējam kaktiņam. Taču ārējo kaktiņu apvelk pilnīgi.
Acu kontūrai jāpieskaņojas acu formai00330m.jpg - 35.16 KB

 • Kontūrai būtu jāseko acs formai un jābeidzas pie acu ārējā kaktiņa.
 • Ja acis ir ļoti apaļas, izskaties glītāk, ja kontūru pagarinās par dažiem milimetriem aiz acu kaktiņiem. Ja acu kaktiņi ir nokārušies, kontūras galu noteikti jāvelk uz augšu. Ja acis atrodas pārāk cieši kopā, kontūru velk, sākot no plakstiņa vidus. Tur tai jābūt ļoti tievai, pie acu ārējā kaktiņa – platai, nobeidzoties virzienā uz augšu.
 • Izteikta acu dekoratīvā kosmētika ar melnu kontūru uz augšējā un apakšējā plakstiņa piestāv tikai tumšām dienvidnieciska tipa sievietēm. Bet uzmanību arī šeit: tumšas kontūras padara acis mazākas.
 • Balta kontūra uz apakšējā plakstiņa malas palielina acis. Efektu var kāpināt, ja iepriekš starp apakšējā plakstiņa skropstām novelk šauru, tumšu līniju vai uzklāj ēnas.
 • Tumšu kontūrzīmuli dažreiz var izmantot arī lūpu kontūru novilkšanai. Svarīgi, lai kontūra būtu ļoti tieva un ar vates tamponu rūpīgi izziesta uz iekšu. Tikai tad uzklāj lūpu zīmuli vai lūpu spīdumu.Komentāri (22)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Arī man - acu kontūras - vienmēr aktuālas !
30.06.2008. plkst. 14:28
njā... laikam jau visas sievietes zin, cik daudz laika paņem rūpīgi un skaisti uzlikta kosmētika...
29.08.2007. plkst. 12:58
šad tad no mājas izeju diezgan extrēmā paskatā . Apmēram tā kā helga raksta "apvelk visapkaart ar neruupiigu biezu melnu liiniju" kaut gan tas nu nemaz nav nerūpīgi ar biezu melnu zīmuli.. dažreiz tas tiešām prasa pamatīgu laiku un pacietību... gluži melnas es gan nekrāoju, bet nu gadās.. par Kontūrzīmuļiem runājot.. ir nācies tā IEPIRKTIES ka kaut acis dur ārā bet uzvilkt neko nevar tikai ieskrāpēt.. baig labais ir tas mitrais kontūrvilcējs... tiesa-prasa treniņu..
17.08.2007. plkst. 13:42
Pāris gadu atpakaļ krāsoju gan no apakšas, gan no augšas- bet tīri akkurati. Tagad tikai no augšas. No apakšas jau neprotu:( Agrāk tik labi sanāca- katru dienu treniņš:) Bet no augšas bez spoguļa arī varu:) Man patīk kā Džonijam Depam bija filmā Karību jūras pirāti. Kad braucu uz jūru ar velo, tad krāsoju apmēram tapat, lai acīs no saules pēc tam nebūtu sarkani. Es ap acīm ar melno zīmuli zīmeju nevisas apreizas līnijas un tad ar tumši brūnām ēnām (ar spīdumu) virs. Pēc tam ar otiņu virsu. Sanāk smuki, turējas ilgi. Peldējos:)
13.08.2007. plkst. 11:42
es ja kaut kur ejot neuzlieku acu kontūru jūtos kā bez acīm :D
13.08.2007. plkst. 00:37

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 25. augustā Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Banāni sastāv no 75% ūdens. Tie aug sakneņos, nevis kokos. Ja regulāri lietojat uzturā banānus, jums būs lielāka iespēja kļūt par upuri moskītiem

Pasākumi

Dziedātāja Emi pavedina futbolistus

Šī gada 23.maijā izklaides un atpūtas centrā Riga Plaza norisinājās Ielu Futbola turnīru atklāšana. Pasākumā kopumā piedalījās 48 komandas. Tas ir sociāls projekts, kura mērķis ir...