Dekoratīvā acu kosmētika

Dekoratīvā acu kosmētika

Acu kosmētika ir vispopulārākais kosmētikas veids – pat niecīga skropstu tušas kārtiņa liek acīm iemirdzēties, bet sīks ietonējums tās pārvērš pārsteidzoši. Neatkarīgi no sievietes acu formas un krāsas tām vienmēr var radīt iespēju izskatīties brīnišķīgi.

Pamatprincipi
Tikai nedaudz sieviešu mēdz eksperimentēt ar acu kosmētiku, jo tas ir visai laikietilpīgs un sarežģīts process. Plašais acu kosmētikas līdzekļu klāsts veikalu plauktos padara to vēl apgrūtinošāku. Tomēr, apgūstot acu kosmētikas pamatprincipus, rodas iespēja variēt savu izskatu – no visvienkāršākā līdz visneparastākajam.

Uzacu akcentēšana
Uzacis ir ļoti svarīgs personas vizuālā tēla un stila elements. Bieži vien sievietes uzacis pietiekami nenovērtē vai vēl ļaunāk – pārlieku izrausta. Uzacīm acu kosmētikā ir ļoti būtiska loma – tās piešķir sejai līdzsvarotības efektu. Jūs varat nekrāsot acu plakstiņus vai nelietot tušu, bet uzacīm vienmēr jābūt formā. Ieteicams uzacu formu veidot un koriģēt pie speciālista, taču, kad „amats” ir rokā, korekciju varat veikt pati. Uzacu korekcija nepieciešama apmēram reizi nedēļā. Uzacu kopšana nav sarežģīta, taču tas jādara pareizā laikā. Pareizais laiks ir vakars, pēc tīrīšanas un tonizēšanas, bet pirms mitrināšanas un nakts krēma uzklāšanas.
eyebrow-graph.jpg - 6.5 KBVeidojot uzacu formu jāņem vērā sejas forma. Ja jums ir apaļa sejas forma, uzacīm derēs lauzta, jumtiņveida līnija. Savukārt garenai sejai veido lēzenākas un taisnākas uzacis. Ja sejai ir kantaina forma, uzacu līnijai jābūt maigākai, līdzsvarojot žokļa izteiktās kontūras. Trīsstūrainai sejai der apaļīgāki uzacu loki. Masīvu degunu maskē biezākas uzacis. Ja acis ir ļoti lielas un apaļas, nav ieteicamas ļoti šauras uzacis.
Arī vīriešiem tiek koriģēta uzacu forma. Viņiem neveic klasisku uzacu korekciju, bet retina ik pa diviem līdz trijiem matiņiem, saglabājot vīrišķīgo formu.

Dabiskas uzacis
suka.jpg - 8.89 KBĀtri un nevainojami uzacis var sakopt, ja tās vispirms izsukā ar suku, notraucot pūdera vai bāzes krēma atliekas. Uzacis sukā virzienā uz augšu un uz āru. Tādējādi acis izskatās lielākas. Formas akcentēšanai uzacis viegli pārklāj ar gēlu.
Pirms uzacu formas veidošanas notīriet tās ar spirtā samērcētu vates tamponu. Nepieciešams arī labs apgaismojums un spogulis. Turiet ādu stingri starp īkšķi un rādītājpirkstu; raujiet pa vienam matiņam to augšanas virzienā. Raujiet tikai no uzacu lejasdaļas un vidus. Beidzot darbu ar pinceti notīriet uzacis ar tonizējošā šķīdumā samērcētu vates tamponu.

Uzacu krāsa
zimulis.jpg - 20.35 KBUzacu iezīmēšanai var izmantot uzacu pūderi vai zīmuli. Pūderi pārklāj ar uzacu slotiņu, cenšoties neskart ādu ap uzacīm, tā uzklāts pūderis rada dabiskuma efektu. Sīku līniju ievilkšanai pūdera vietā var izmantot rūpīgi noasinātu zīmuli. Ar vates kociņu pārvelk pār tikko iezīmētajām sīkajām līnijām un padara tās neuzkrītošākas. Uzacu krāsai nav jāsaskan ar skropstu krāsu.

Kontūrzīmuļa kontūras
Dažādas acu iezīmēšanas metodes mainās līdz ar modi. Kontūrzīmuļa lietošanas pamatideja tomēr saglabājas. Tas akcentē jebkuras formas un lieluma acis. Kontūrzīmuli ieteicams izmēģināt pat tām sievietēm, kuras nekad agrāk to nav lietojušas, kuras uzskata, ka viņām tas noteikti nepiestāvēs. Jāapsēžas pie labi apgaismota spoguļa un jāņem tik rokā kontūrzīmulis. Rokas elkonis stabili jāatbalsta pret galdu. Papildus var atbalstīt mazo pirkstiņu pret zodu. Kontūras ievelk pēc ēnu uzklāšanas un pirms skropstu tušas uzlikšanas.

Šķidrie kontūrzīmuļi
konturzimulis.jpg - 3.03 KBTie ir šķidras konsistences zīmuļi ar vāciņā iestiprinātu otiņu. Šķidrie kontūrzīmuļi nav tik viegli lietojami kā daudzveidīgie „tintnīcas” tipa sūklīši. Ja smalkas līnijas ievilkšanai otiņa šķiet par biezu, tās sarus izrausta ar pinceti. Velkot līniju, jāskatās spogulī, lai neizsmērētu krāsu. Pēc līnijas uzvilkšanas dažas sekundes ļauj krāsai pilnīgi nožūt.

Acu kontūrflomāsteri
flomasters.jpg - 67.42 KBTie ir nepieciešamie līdzekļi vienkāršākajam acu akcentēšanas veidam. Flomāsterus lieto kontūru ievilkšanai gar acu augšējām un apakšējām skropstām. Starp lietošanas reizēm flomāsterus jāasina, ne tikai lai tam būtu zīmēšanai nepieciešamais asais galiņš, bet arī lai izvairītos no baktērijām. Uzvelk vieglu līniju gar skropstām. Ja tas šķiet par grūtu, līniju vispirms iepunktē, tad punktiņus savieno. Pārvelk flomāstera līniju ar aplikatoru.

Acu ēnas kontūrzīmuļu veidā
Grima mākslinieki kontūru ievilkšanai bieži izmanto acu ēnas. Ar to palīdzību var iegūt ļoti maigi dūmakainu efektu. Ēnu uzlikšanai uz apakšējiem plakstiņiem un augšējo plakstiņu akcentēšanai izmanto mazo otiņu, ar to klājot ēnas iespējami tuvāk skropstām. Maigāku un modernāku efektu var radīt, pārvelkot ēnai ar vates kociņu.

Skropstu tuša
Ja, dodoties uz neapdzīvotu salu, sievietēm ļautu paņemt līdzi tikai vienu dekoratīvās kosmētikas līdzekli, lielākā daļa izvēlētos skropstu tušu. Tās spēja pārvērst skropstas trīsuļojošā bārkstiņu apmalītē ir novērtējama. Pārsvarā skropstu tušu klāj ar rullīti – ērti un ātri. Dažu tušu sastāvā ietilpst sastāvdaļas, kas padara skropstas garākas un biezākas. Var izvēlēties arī ūdensizturīgu skropstu tušu, un, to lietojot, nav jābaidās no asarām, dušas un peldēšanās. Ūdensizturīgai skropstu tušai nepieciešams piemērots acu kosmētikas noņēmējs, jo tā stiprāk nekā jebkura cita tuša pielīp pie skropstām. Pērkot tušu, pievērsiet uzmanību tās birstītei. Izliekta birstīte piemērota acs formai un izveidota tā, lai varētu uzkrāsot visas skropstas ar vienu kustību. Ar kuplu birstīti ideāli krāsot plānas un ne pārāk garas skropstas. Birstīte ar kupliem, bet cietiem sariņiem palīdzēs izstiept biezas un spurainas skropstas. Birstīte ar retiem sariņiem vispiemērotākā biezām skropstām, lai tās pārāk nesaķepinātu.

Tušas uzklāšana
tusa.jpg - 5.29 KBIr daži vienkārši norādījumi nevainojami skropstu iegūšanai. Tušu klāj uz augšējās skropstas – vispirms virzienā uz leju, tad – no apakšas uz augšu. Klāj vieglām zigzaga kustībām, tā izvairoties no skropstu saķepšanas. Ar rullīša galu izķemmē apakšējās skropstas, velkot to no vienas puses uz otru. Rokai, klājot tušu, jābūt stabilai, un kamēr tuša nožūst, acis nemirkšķina. Izķemmē skropstas ar skropstu ķemmīti, notraucot tušas atliekas un neļaujot skropstām salipt. Efekta pastiprināšanai divus iepriekšējos norādījumus atkārto vēl divas reizes vai vairāk, katrai tušas kārtiņai ļaujot dažas minūtes nožūt.

Acu ēnu izvēle
enas.jpg - 97.06 KBJa vēlas panākt smalkāku efektu, var vai nu izvēlēties neitrālu toni, vai arī eksperimentēt ar plašo acu ēnu toņu spektru.
Izmēģiniet dažādas kombinācijas, un jūs būsit pārsteigta par iegūto rezultātu.
zilas acis — acu ēnas melnā, pelēkā, tēraudzilā, jūras zilā, pelēkzilā, rozā, ziloņkaula, baltā, ķieģeļu, vara, perlamutra baltā, sudraboti baltā, rozā krāsā;
dzeltenīgi zaļas acis — acu ēnas kastaņbrūnā, smilškrāsas, dzeltenbrūnā, salmu, ziloņkaula, bronzas zaļā, smaragdzaļā, liepu zaļā, koraļļu, oranžā, ķieģeļu, vara, baltā, violetā, perlamutra zeltītā, zaļā, vara tonī;
kastaņbrūnas acis — acu ēnas kastaņbrūnā, smilškrāsas, zeltītā, pudeļu zaļā, smaragdzaļā, egļu zaļā, ziloņkaula, salmu dzeltenā, baltā, violetā, oranžā, perlamutra baltā, zaļā, vara krāsā.

Iespējas ar acu ēnu krāsām
Baltā: Izgaismo skatienu. Izceļ to plaksta daļu, kur tās ir uzklātas, piešķir apjomu; Melnā: Samazina tās daļas reljefu, kur uzklātas, un to padziļina;
Pelēkā: Paspilgtina acu skatu, padara to samtainu;
Smilškrāsas: izgaismo acu skatienu, spilgtos toņus padara maigākus;
Rozā: izgaismo acu skatienu.
Zilā un zaļā: nav ieteicams lietot tīru toni, jo tas var padarīt acu izteiksmi aukstu un skarbu;
Violetā: tās nav ieteicams lietot, ja jums ir izteikti loki ap acīm;

Pūderveida acu ēnas
puderveida_enas.jpg - 7.86 KBVispopulārākās ir kompaktās pūderveida ēnas ar parasto vai sūkļveida aplikatoru. Ēnu toni var izvēlēties no tikko manāma līdz ļoti iespaidīgam. Ja vēlas intensīvu toni vakaram, ēnas klāj ar mitru aplikatoru vai sūklīti.

Krēmveida acu ēnas
kremveida1.jpg - 32.4 KBTās ir eļļas saturošas acu ēnas, kas nopērkamas mazos trauciņos vai pūdernīcās. Krēmveida acu ēnas klāj vai nu ar aplikatoru, vai ar pirkstu galiem. Tās ieteicamas sausai un vecākai ādai, kurai nepieciešama papildus mitrināšana.

Ēnu zīmuļi
acu_enas_zimulis.jpg - 25.45 KBParasti tie ir vasku saturoši zīmuļi plakstiņu krāsošanai. Pirms tos iegādāties, pārliecinieties, vai zīmuļu sastāvā ir krēms, kas nepieciešams, lai āda krāsojot netiktu staipīta.

Šķidrās acu ēnas
Tās parasti pieejamas mazās pudelītēs ar sūkļveida aplikatoru. Ieteicams izvēlēties krēmveida vai pūderveida ēnu savienojumu. Tās klāj kā šķidrumu, bet rezultātā tās izskatās kā samtains pūderis.

Atkarībā no tā, kādas krāsas acu ēnas jūs lietojat un kā tās uzklājat, jūs pilnībā varat izmainīt acu formu.
lai padarītu acis lielākas - "izslaukiet" ēnas uz ārējo malu, gar acu kaulu, zem apakšējā plakstiņa;
lai padarītu acis dziļākas - uzklāt lielu daudzumu acu ēnu augšējā plakstiņa locījuma vietā. Izvairīties no blāviem toņiem;
lai padarītu acis vairāk atvērtas - uzklāt ēnas gar visu plakstiņu, daudz krāsas augšējā plaksta locījuma vietā;
lai padarītu acis mazāk apaļas - uzklāt ēnas tikai uz plakstiņa, no ārējā acu iespaidu;
matētās acu ēnas palīdz izcelt acis un piešķir skatienam dziļumu;
perlamutra ēnas tiek lietotas, lai piešķirtu acīm mirdzumu un tās izgaismotu;
matētās ēnas var uzklāt uz visa plakstiņa, bet perlamutra liek tikai noteiktā plakstiņa punktā, parasti augšējā plakstiņa vidusdaļā, lai to izgaismotu;
svarīgs ieteikums: ja plakstiņš ir krunkains, perlamutra ēnas jālieto minimāli citādi krunciņas tiks izceltas un izskatīsies neglīti.

Komentāri (20)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Džīna
• lai padarītu acis lielākas - "izslaukiet" ēnas uz ārējo malu, gar acu kaulu, zem apakšējā plakstiņa; UN TAGAD LATVISKI, LŪDZU!
24.03.2011. plkst. 10:35
Zane
Ja ir nepieciešama uzacu korekcija, meitenes, iesaku Jums salonu Gernetic (http://www.gernetic.lv/). Prasmīga meistare, kas vēl sniedz padomus, laipna apkalpošana un labas cenas! :)
30.06.2010. plkst. 20:01
Gribētu,lai kāds uzkrāso,bet ne spilgti.....
11.09.2007. plkst. 17:17
skaists ir viss kas dabiigs
20.07.2007. plkst. 17:14
Kaut nu sievietes pārāk daudz gan ar šo kosmētiku neaizrautos , jo dabiskais jau ir tas skaistākais ))))))))))))))))))
03.07.2007. plkst. 13:05

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 21. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Ja uzturā lietosiet pārāk daudz sparģeļus, urīns kļūs spilgti dzeltens

Pasākumi

Jauno mākslinieku darbu izstāde “Karstā laikmeta pērles”


Karstā laikmeta pērles. Brīdis, kad dzīvojam un kad esam pasaules telpā ir tik īss - kā uzplaiksnījums, kā mirklis, kad no nemirstības dzīlēm saules gaismā iznirst un iemirdzas...