Skaistas rokas un nagi

Skaistas rokas un nagi

Roku un nagu kopšana aizsākās 3. gadu tūkstotī pirms Kristus. Senajā Ēģiptē roku kopšanai un nagu krāsošanai bija liela nozīme, tā norādīja uz piederību noteiktam sabiedrības slānim. Augstdzimušajiem bija tumši sarkana vai zelta nagu krāsa, bet zemākiem slāņiem – bālāka nagu krāsa. Manikīrs bija daļa no skaistumkopšanas kulta. Tā galvenokārt bija aristokrātu privilēģija, ne tikai naudas dēļ, bet arī tāpēc, ka skaistumkopšana kalpoja tam, lai viņus padarītu tuvākus Dieviem, kuru āda un nagi arī bija zeltīti.

Rokas ir visnodarbinātākā ķermeņa daļa – tās ātrāk noveco ūdens, mazgāšanas līdzekļu u.c. ārējo faktoru ietekmē.

Lai gan nagi pēc to izmēra ir salīdzinoši nelieli, sievietes to izdaiļošanai pievērš lielu uzmanību un ir gatavas stundām ilgi sēdēt pie manikīra, lai atkal un atkal atjaunotu savus nadziņus. Nagi ir kā vizītkarte – paskatoties uz tiem var redzēt, kā cilvēks par sevi rūpējas, kāds ir tā veselības stāvoklis. Turklāt nagi pilda arī aizsargfunkciju, proti, pasargā pirkstu galus no traumām un uzlabo pirkstu veiklību.

Nagi sastāv no vairākiem olbaltumvielas keratīna slāņiem, kuri nosaka, cik veselīgi ir nagi. Katru nagu veido vairākas daļas: naga plātne – tā ir redzamā cietā naga daļa (nags), to no trīs pusēm ieskauj āda, naga plātne atrodas naga gultnē – tā ir āda zem naga, no kuras sāk veidoties naga plātnes pamats. Nagam piegulošos audus sauc par kutikulu, tā aizsargā jaunās keratīna šūnas, kas lēni pagarina nagu, vēl zem naga plātnītes pie naga pamatnes atrodas balts mēnestiņš.

Vesela naga virsma ir gluda un līdzena, tiem ir vienveidīga krāsa, nav plankumu.

Nagu augšana sākas no slāņiem, kas atrodas zem kutikulas, veidojoties jaunajām šūnām nags aug, vecākās šūnas kļūst cietākas un blīvākas, jaunās šūnas „grūž” vecākās uz priekšu, līdz tās pārsniedzas pāri naga gultnei un veidojas balti nagu gali, kas sniedzas pāri pirkstu galiem. Naga ataugšanas process ilgst apmēram sešus mēnešus, bet nagu augšanas ātrums ir apmēram 3 mm mēnesī.

Gan sievietēm, gan vīriešiem svarīgi veikt manikīru, kura mērķis ir viens – koptas rokas. Atšķirība ir tā, ka vīriešiem, vīlējot nagus, tos neatstāj garus.

Pareiza nagu kopšana
padomi.jpg - 6.46 KBNeviens nagu kopšanas līdzeklis viens pats nespēj nodrošināt veselīgu nagu izskatu, tomēr, ievērojot nagu kopšanas pamatprincipus, nagu izskatu var būtiski ietekmēt.
Saaudzējiet savus nagus – pasargājiet tos no bojājumiem;
Negrauziet nagus un nebakstiet kutikulu;
• Pasargājiet nagus un roku ādu, izmantojot cimdus, ja strādājiet ar ķīmiskām
• vielām un dezinfekcijas līdzekļiem;
• Regulāri veiciet manikīru;
Mitrināšana ir nepieciešama ne tikai roku ādai, bet arī nagiem, tādēļ ieziežot roku ādu ar krēmu, neaizmirstiet arī par nagiem;
• Ieteicams regulāri un kārtīgi saberzēt un sarīvēt rokas, pamasēt pirkstus — masāža veicina asinsriti;
Mazgājot veļu ar rokām, jālieto pulveris, kas paredzēts tikai mazgāšanai ar rokām. Lai rokas saudzētu, tūlīt pēc mazgāšanas var uzlikt roku masku vai ieziest tās ar olīveļļu.

10 padomi nagu kopšanai
1.Nelietojiet acetonu saturošu nagu lakas noņēmēju, tas samazina nagu mitrumu. To vietā ieteicams izmantot acetonu nesaturošus līdzekļus;
2.Rokas ieziež ar roku krēmu pēc katras roku mazgāšanas. Krēma sastāvā esošās taukvielas palīdz saglabāt roku ādas mitrumu;
3.Mīkstu nagu cēlonis visbiežāk ir roku ilgstoša atrašanās ūdenī, tāpēc, mazgājot traukus, ieteicams lietot gumijas cimdus;
4.Izteikti trauslus nagus nostiprina, uzklājot caurspīdīgu laku arī zem brīvās nagu maliņas;
5.Nagus ātri nožāvē, iegremdējot rokas aukstā ūdenī;
6.Aizlūzušu nagu labo, ar nagu līmi uz lūzuma vietas uzlīmējot sīku strēmelīti tējas paciņas vai kafijas filtra papīra. Kad līme nožuvusi, papīru noņem un uz līdzenā naga uzklāj laku;
7.Gatavojoties dārza vai citiem līdzīgiem darbiem, pārvelk ar nagiem pār ziepju gabalu. Ziepes iekļūst zem nagiem, kur citādi sakrātos netīrumi;
8.Tinti un krāsas no pirkstu galiem notīra, lietojot zobu suku un zobu pastu;
9.Nagus nevīlē uzreiz pēc vannas, jo tad tie ir trauslāki un vieglāk lūst;
10.Nagu tīrīšanai izmanto vates kociņu ar asu galu, tas ir maigāks nekā manikīra komplektā esošais nagu tīrāmais.

problemas.jpg - 29.1 KBNagu un roku ādas problēmas
Lūst un šķeļas – iemesli šādai problēmai visbiežāk ir vitamīnu trūkums, stress, mehāniskas traumas, medikamenti.

Nagu sēnīte - lipīga infekcijas slimība, kura ir ļoti grūti ārstējama, pat ar visefektīvākajām metodēm, galēja izārstēšana var iestāties tikai pēc gada. Nav ieteicams mēģināt sēnīti apārstēt ar dažādiem plaši reklamētiem preparātiem. Nagu sēnītes galvenās pazīmes: nagu plāksnīte kļuvusi biezāka, nagi – dzeltenīgi vai pelēcīgi, nelīdzeni, sāk niezēt.

Sausa roku āda – cilvēki ar raupjām rokām ir pakļauti lielākai iespējamībai inficēties ar sēnīšu slimībām. Arī elkoņi vasarā bieži paliek raupji no saules un smiltīm. Lai tos mīkstinātu, elkoņus var mērcēt divās siltas eļļas bļodiņās. Pēc 5–10 minūtēm nosusina ar salvetīti un vēlreiz apstrādā, ierīvējot ar citrona pusītēm. Ieteicams vismaz reizi nedēļā ieziest rokas un nagus ar olīveļļu – tā tiešām ir lieliska metode!

Sasprēgājušai sausai roku ādai izmēģiniet lavandas krēmu. Lavanda satur apmēram 200 aktīvu vielu un ir neaizstājams ādas mitrinātājs. Tā ne tikai remdē un dziedina, bet arī lieliski smaržo. Pagatavojiet roku krēmu pašas un būsiet drošas, ka sastāvdaļas ir svaigas un nesatur ķīmiskas vielas, tikai visas sastāvdaļas iegūt gan nebūs nekāds nieka darbiņš.
20g kakao sviesta;
2 ēd.k. boraka;
175ml lavandas ūdens;
5 ēd.k. mandeļu eļļas;
4 ēd.k. bišu vaska granulās;
8 pilieni dabīgās lavandas eļļas.

Bišu vasku, kakao sviestu un mandeļu eļļu ieliek bļodiņā karsta ūdens peldē. Maisa, līdz visas sastāvdaļas ir sajaukušās. Atsevišķā katliņā, ļoti lēni sildot, lavandas ūdenī izšķīdina boraku. Nepārtraukti maisot, lavandas un boraka mikstūru pievieno iepriekš sagatavotajai masai. Kad sastāvdaļas ir pilnīgi sajaukušās, noņem mikstūru no uguns un ļauj atdzist. Vēl remdenai pievieno lavandas eļļu un labi samaisa. Mikstūru ielej stikla traukā un glabā ledusskapī. Vēlams izlietot 3 nedēļu laikā.

Roku svīšana - visu gadu, bet jo īpaši vasarā nepatīkama problēma var būt roku svīšana. Izmēģini rokas mērcēt ozolmizu novārījuma vanniņā, arī kumelīšu un ozolmizu novārījumā vai ābolu etiķī, kas atšķaidīts ar ūdeni.

Ikdienišķa programma Tavām rokām
Pīlings
1–2 reizes nedēļā būtu ieteicams veikt roku pīlingu. Tiek piedāvāti skrubji, kas darbojas uz ķīmiskās bāzes (skābes), un mehāniskas iedarbības pīlinga krēmi, kuru pamatā ir dažādas lobošas daļiņas, piemēram, riekstu čauliņas, ūdens augi, auzu pārslas utt. Pēc pīlinga vajadzētu iemasēt speciālo eļļu ap nagiem, bet rokas ieziest ar krēmu. Pīlingu nav vēlams veikt, ja rokas ir iekaisušas un sarkanas.
Speciālisti par visefektīvāko līdzekli atzīst pīlingu ar kafijas biezumiem. Līdzvērtīgu rezultātu un efektu var sasniegt ar maltām auzu pārslām.

Krēms
krems_hand.jpg - 19.14 KBSastopami triju veidu roku krēmi:
1. Barojošais krēms – domāts jebkuram ādas tipam, lieto, lai nelobītos sausā āda;
2. Aizsargkrēms – aizsargā no ķīmiskām vielām. Ikdienas lietošanai nav paredzēts;
3. Abrazīvais krēms (skrubis) – attīra poras un ādu no atmirušajām šūnām. Lieto 1 vai 2 reizes nedēļā.

Vasarā vismaz vienu reizi dienā pēc mazgāšanas rokas jāieziež ar krēmu, kura sastāvā ir A un E vitamīni, vai arī ar losjonu, kam ir vieglāks sastāvs. Barojošo roku krēmu siltajā sezonā nav vēlams lietot.

Maskas
Rokas ik pa laikam vēlams palutināt ar vitamīnu maskām — vislabāk ar jūras augu vai fitomaskām. Tāpat rokas var bagātīgi ieziest ar krēmu, kam pievienots A vitamīns eļļā, uzvilkt kokvilnas cimdus un turēt apmēram 2 stundas. Rokas var palutināt arī ar siltas eļļas kompresi. Uzkarsē eļļu, iemērc rokas un patur, kamēr tas atdziest. Pēc tam viegli apslauka, uzklāj roku krēmu, nepieciešamības gadījumā uzvelk arī cimdus.

Parafīna vanniņa
vannina.jpg - 10.78 KBLai gan parafīna vanniņas procedūra visvairāk tiek ieteikta rudenī un pavasarī, ja roku āda ir stipri ieplaisājusi un sausa, to var veikt arī vasarā. Siltuma ietekmē paplašinās asinsvadi, un maska, kas uzklāta rokām pirms iemērkšanas siltajā parafīnā, iedarbojas daudz dziļāk un efektīvāk. Lai radikāli uzlabotu roku ādu, procedūras ieteicamas kursa veidā ik pārdienu, līdz pat desmit reizēm. Šāda procedūra ilgst pusstundu, bet efekts – fantastisks, to nevar vārdos izstāstīt, tas jāizbauda katram.

Nedaudz uzmanības ik dienas, un katras sievietes rokas kļūs skaistas.

nagus_vile.jpg - 8.72 KBVīlēšana
Nagiem ieteicams piešķirt taisnstūra vai ovālu formu; smailo formu nagi ātrāk lūst. Dziļa stūrīšu izvīlēšana nagus vājina. Vīlē nepārtrauktā līnijā no naga malas uz centru. Klasiskais garums, kas piestāv vairumam roku, ir nedaudz virs pirksta galiņa.

Roku krēms
Katru vakaru rokas būtu vēlams ieziest ar barojošu eļļu vai roku krēmu. Tas palīdz nagiem saglabāt mitrumu un pasargā no plēkšņošanās un lūšanas. Piliens olīveļļas ir laba alternatīva šādos gadījumos.

Kutikulas
Ar cietām, pāraugušām kutikulām jāapietas ļoti saudzīgi. Daudzas manikīres neatzīst kutikulu griešanu ar šķērēm, jo tā var inficēt nagu saknītes. Kutikulu mīkstināšanas nolūkā nagus samitrina ziepjūdenī. Ieziež nagus ar kutikulu mīkstinošu krēmu vai gēlu, atmirušās ādas plēksnītes atbīda ar manikīra piederumu vai tīru vates kociņu.

Franču manikīrs
Franču manikīrs neatkarīgi no modes tendencēm ir aktuāls vienmēr. Tas nozīmē tīrus, svaigus un veselīgus nagus un piestāv jebkurai kosmētikai.

french_manikirs1.jpg - 29.21 KBFranču manikīra pamatā klāj divas kārtas gaiši rozā lakas. Sekojot profesionāļu ieteikumiem, laku uzklāj ar trim triepieniem – vienreiz pa naga vidu un vienreiz pa katru no malām. Tā klāta laka nesalīp. Laku klāj divās kārtās, katrai no tām ļaujot labi nožūt. Franču manikīru var pārvērst par amerikāņu, ja rozā laku aizstāj ar smilškrāsas laku.

Uz nagu augšējās maliņas uzklāj baltu laku. Ja to ir grūti izdarīt ar brīvu roku, izmanto tieši šim nolūkam domātos nagu aizsargus, kuri atrodami daudzos franču manikīra komplektos. Aizsargu piespiež naga saknītei, atstājot augšējo maliņu brīvu. Uzklāj balto laku, - lai tā nenotecētu, to neņem pārāk daudz. Ļauj nagiem nožūt, turot rokas nekustīgi uz stabilas virsmas.

Kad baltās maliņas ir nožuvušas, uzklāj kārtu caurspīdīgas lakas nagu virsmas nolīdzināšanai.

Manikīra veidi
Ja esi nolēmusi apmeklēt manikīri, šis tas par šo procedūru būtu arī jāzina.

Klasiskais manikīrs
manikirs.jpg - 15.72 KBKlasiskais (apgriešanas) manikīrs ietver nagu apvīlēšānu, tad uz ādas ap nagiem tiek uzlikts speciāls šķidrums vai krēms kutikulas mīkstināšanai. Rokas tiek vannotas siltā ūdenī, pēc tam kutikula tiek atbīdīta ar lāpstiņu un apstrādāta ar šķērītēm. Manikīra beigās āda ap nagiem tiek ieziesta ar speciālu krēmu. Ir ieteicama arī masāža, izmantojot eļļas un speciālus krēmus, taču tas ir pēc klienta izvēles.

Eiropas manikīrs
To sauc arī par sauso manikīru. Galvenā atšķirība – kutikulas raga kārtiņa tiek noņemta nevis ar šķērītēm, bet gan ar speciālu šķidrumu, kura sastāvā ietilpst pienskābes un augļskābes. Šī metode ir droša un ļoti noderīga tiem cilvēkiem, kam ir plāna āda un asinsvadi atrodas tuvu ādas virspusei.

Aparāta manikīrs
Tā ir roku apstrādes metode neizmantojot ūdeni. Galvenais instruments – slīpēšanas uzgaļi naga virsmas un ādas apstrādei. Lieto portatīvo elektrisko aparātu ar daudzām papildierīcēm, kuras izmanto ādas slīpēšanai vai kutikulas apstrādei. Šīs metodes galvenā priekšrocība - drošās un higiēniskās manipulācijas.

SPA-manikīrs
SPA manikīrs tas ir ārstniecisks komplekss – atjaunojoša aprūpe rokām un nagiem. Tā ir nokļūšana greznības un svētlaimes pasaulē. Tiem, kas vēlas, lai viņu rokas nenodod patieso vecumu, lieliski noderēs preparāti, kas satur šķīstošos keramīdus, kas mīkstinās, mitrinās, atjaunos ādas elastību.Vispirms rokas tiek iegremdētas silta ūdens peldē, kas bagātināts ar aromātiskajām eļļām. Tad rokās iemasē atvēsinošu krēmu. Pēc tam āda tiek apstrādāta ar skrubi, kas tiek noskalots ar vēsu ūdeni. Beigās rokas sasmērē ar mitrinošu krēmu. Ja nagi nav ilgi kopti, tad vispirms tiek veikts sausais manikīrs.

Ja ar šiem manikīra veidiem nepietiek un vēlaties veidot garus un pamanāmus nagus, tad, protams, jādodas pie manikīra pēc mākslīgajiem nagiem! Mākslīgie nagi ( gēls vai akrils) ir lielisks risinājums arī tiem, kam no dabas nav doti skaisti nagi.


Kad manikīrs uztaisīts, jāizvēlas nagu laka un vēlamā krāsa. Ja dodieties uz veikalu, lai iegādātos nagu laku, nepieciešams pievērst uzmanību detaļām:
laka.jpg - 27.56 KBLaka
Nagu lakas pudelītei nav nekādas nozīmes, savukārt lakai būtu jāiztur šāds tests: ja no pudelītes izvilktai otiņai uzreiz notek pilīte – laka ir laba. Tālāk pārbaudām tās caurspīdīgumu, labai lakai jāveido necaurspīdīgs pārklājums pēc 1-2 lakojuma reizēm. Lakas kvalitāti uzlabo sastāvam pievienoti “Pērļu putekļi”. Tie ir tik smalki, ka to daļiņas ir gandrīz nemanāmas, bet kopumā rada spīduma efektu vai arī dod atspīdumu citā tonī.

Otiņa
Otiņai jābūt no vienādām, kopā guļošām bārkstiņām. Labi ja šīs bārkstiņas būs garākas (krāsojums būs līdzenāks). Otiņa nedrīkst būt pārāk mīksta, savādāk nevarēsiet novilkt precīzu līniju, kā arī tā nedrīkst būt pārāk cieta, jo nevarēsiet līdzeni uzklāt laku – klājumā būs garenas līnijas.

Ieteikumi krāsu izvēlēnagu_lakas.jpg - 16.48 KB
Gariem, smalkiem pirkstiem piestāv jebkuru toņu naku lakas, ieskaitot tumši sarkanos, rūsganos un burgundiešu toņus;
Īsiem nagiem visieteicamākās ir gaišās un smilškrāsas lakas;
• Gaišas krāsas piestāv arī platiem nagiem. Nagi izskatīsies šaurāki, ja to sānu maliņas nenolakos;
Dienai piemērotākas ir bezkrāsainas vai ļoti gaišu toņu lakas, bet vakaram – spilgtākas. Vakaram ieteicams izvēlēties arī gaiši pērļainu laku – tā vakara gaismā noslēpumaini spīguļos.;
• Ja roku nagiem piesātinātās krāsas šķiet pārāk uzkrītošas, tās var izmēģināt uz kāju nagiem. Valkājot vaļējus apavus, šie toņi izskatīsies ļoti labi. Sajaucot nedaudz koši sarkanās lakas ar melno, iegūst ekstravagantu toni;
Koraļļu krāsas un pērļainās lakas lieliski izceļ roku un kāju iedegumu.

Roku kopšana ziemā
ziema.jpg - 37.54 KBRokām nepieciešams pamīšus lietot gan mitrinošus, gan barojošus krēmus. Siltā laikā no rīta rokas jāieziež ar mitrinošu krēmu, bet vakarā jālieto barojošs krēms, savukārt aukstā laikā var izlīdzināties tikai ar barojošu krēmu.

Rokas jāsasmērē ar krēmu vismaz pusstundu pirms došanās laukā. Ja darīsiet to pēdējā brīdī, krēms nepaspēs iesūkties ādā. Aukstumā rokas nosalst, āda kļūst sausa, sāk sprēgāt un plaisāt.

Galvenais nosacījums – rokām vienmēr jābūt sausām! Pēc mazgāšanas tās rūpīgi jānoslauka, un, ja iespējams, jāieziež ar krēmu. Mitras rokas ātri aprauj vējš, tāpēc, lai saglabātu pievilcīgas rokas, gan dārza darbu laikā, gan ziemā jāvalkā cimdi.
Veselīga ir 15 minūšu ilga roku pelde citronu sulas un vīnogu eļļas maisījumā. Tā atveseļos arī trauslus un neveselīgus nagus.

Ja rokas jāmazgā bieži, labāk izvēlēties maigākas ziepes, piemēram, ar glicerīnu.

Strādāji dārzā?
Pats pirmais un vienkāršākais līdzeklis, kā sastrādāto roku ādu pabalināt, īpaši, ja kārtīgi ravētas nezāles – noplūkt pāris ķekaru jāņogu, un ar tām sparīgi mazgāt rokas.

Ko vēsta tautas gudrības?

Kam šauri pirksta ienadži, tas ir sīkstulis./K. Jansons, Plāņi./
Cilvēks, kam nagu gali ir plati, būšot bagāts./L. Aizpurve, Libāna./
Ja roku pirkstiem nagi ir platāki kā garāki, tad tas ir
slikts cilvēks./M. Driņķe, Ranka./
Ja nagi ir cieti, tad tas cilvēks ir stiprs./M. Šķipsna, Gulbene./

Komentāri (10)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Ļoti vērtīgi padomi!
14.09.2007. plkst. 23:39
Ļubova Adijane
...nu biezaak mn sanaak meer pietureeties pie taa klasiskaa manikiira! Tachu raksts tiesaam loti noderiigs!
13.09.2007. plkst. 18:25
Es ļoti reti krāsoju nagus, jo negribu lai viņi bojājas.
13.09.2007. plkst. 14:49
Sola
Ņemot vērā to, ka mēs ikdienā pievēršam uzmanību otra cilvēka rokām un it īpaši nagiem, pilnīgi atbalstu, ka arī vīriešiem sevi jākopj...jo savādāk kā gan viņi iedomājas mums pieskarties?
13.09.2007. plkst. 12:07
Mēģināšu vairāk Eiropas manikīru .
13.09.2007. plkst. 08:41

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 13. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Smiekli samazina stresa hormonu līmeni un stiprina imūnsistēmu

Pasākumi

Akcija "Ziemassvētku dāvana mazuļiem un viņu vecākiem" noslēgusies

Īpašs sveiciens un pārsteigums māmiņām un viņu mazuļiem!
Sadarbībā ar "Jaunais zvaigzņu teātris" esam sagatavojuši lielisku Ziemassvētku dāvanu visiem mazajiem...