Epilācija vai depilācija – šī brīža aktuālākais jautājums

Epilācija vai depilācija – šī brīža aktuālākais jautājums

Ir kāda problēma, kas vienmēr uztrauc sievietes un pat dažu labu vīrieti. Vēsturnieki apgalvo, ka tā bijusi aktuāla visos laikos un pat senās ēģiptietes un romietes cīnījušās ar to. Vari uzminēt par ko ir runa? Tā ir liekā apmatojuma problēma.
Liekā apmatojuma jautājums īpaši svarīgs laikā, kad saulīte sāk spīdēt arvien spožāk, cilvēki sāk ģērbties plānāk – kā reiz tagad!

Cilvēka lieko apmatojumu var likvidēt dažādiem veidiem – radikāliem un sarežģītākiem, lētākiem un dārgākiem, nesāpīgiem un sāpīgiem. Lai izvēlētos visoptimālāko liekā apmatojuma veidu, jāatbild uz jautājumiem, vai vēlaties gludu ādu uz ilgāku laiku vai tikai īslaicīgi. Ja vēlaties no liekā apmatojuma atbrīvoties uz ilgāku laiku vai pat visiem laikiem, tad jums jāveic epilācija (pilnīga matiņu, arī mata sīpoliņa, likvidēšana). Ja no liekā apmatojuma vēlaties atbrīvoties īslaicīgi, tad iesakām veikt depilāciju (atbrīvo tikai no matiņa virsādas daļas, sakne paliek neskarta).

Depilācija – saudzīgā pieeja

Skūšana joprojām ir viens no populārākajiem veidiem, kā atbrīvoties no matiņiem uz kājām, padusēs un bikini zonā. Nav arī brīnums, jo tas ir vienkārši, lēti, pieejami un nesāpīgi, turklāt neprasa daudz laika.
Untitled 2.jpg - 37.01 KBVienīgais trūkums – procedūra jāatkārto ik pēc 2 – 3 dienām, jo matiņi ataug ātri, ir rupji un nepatīkami asi. Taču skūšanās „upuri”, panikas pārņemti, bieži dodas pie speciālista, un ne jau tāpēc, ja traumējuši sevi. Iekaisums, ieauguši matiņi un folikulīts – tas viss ir nepareizas rīcības rezultāts. Piemēram, speciālu mitrinošu putu vietā dāmas bieži izlīdzas ar ziepēm, kas sausina ādu un padara to ļenganu. Kājas skuj nevis virzienā no apakšas uz augšu, bet, kā pagadās, pēc procedūras nomierinoša losjona vietā ieziež kājas ar taukainu krēmu, kas aizsprosto poras un provocē matiņu iekaisumu. Par pīlingu aizmirst vai veic to neregulāri. Tam visam klāt vēl netīrs skuveklis – īsts baktēriju perēklis.

Untitled 4.jpg - 39.09 KBDepilācijas krēmi un losjoni ļauj 10 - 15 minūšu laikā tikt vaļā no matiņiem uz kājām, gar bikini līniju un uz muguras, kas īpaši aktuāli ir stiprajam dzimumam. Šie līdzekļi satur ķīmiskus komponentus, kas atmiekšķē un izšķīdina mata zvīņu keratīnu. Tie ir ērti un vienkārši lietojami – reizi 3 – 5 dienās uzklāj uz ādas un tad noņem vai nomazgā ar siltu ūdeni.
Šai metodei ir arī savi riski. Krēmiem un losjoniem ir ne tikai specifiska smarža, bet tie var radīt apsārtumu, arī alerģisku reakciju, izvairīties no tā var pavisam vienkārši – līdzeklis jāuzklāj uz neliela ādas laukuma un jāpavēro, kāda ir reakcija.

Balināšana nelikvidē matiņus, bet tikai padara tos nemanāmus. Šis ķīmiskais veids ir ideāli piemērots smalkiem, tumšiem matiņiem uz sejas un rokām. Krēmu vai šķidro balinātāju uzklāj uz ādas un pēc noteikta laika nomazgā. Pēc ūdeņraža pārskābes un tās darbību pastiprinoša viegla sārma iedarbības matiņi kļūst ne tikai mazāk redzami, bet arī trausli un lūstoši. Tas notiek tāpēc, ka balināšanas procesā izdalās skābeklis, kas iekļūst mata serdes šūnās un novājina tās. Efekts saglabājas 2 – 4 nedēļas. Balināšana īpaši ieteicama jaunietēm līdz 21 – 25 gadu vecumam, jo organisma dzimumnobriešanas periodā nav vēlams lietot ķīmiskos depilācijas krēmus (depilācijas efekts būs drošāks, kad būs nostabilizējusies hormonālās sistēmas darbība). Labāk šo procedūru ļauj veikt speciālistam, pretējā gadījumā var sanākt iegūt ādas iekaisumu un apdegumu.

Epilācija – bez žēlastības!

Untitled 6.jpg - 47.36 KBEpilatoriem priekšroku dod arvien vairāk cilvēku, kas tīko iegūt maigu un gludu ādu uz ilgāku laiku. Šīs nelielās ierīces daudzie rotējošie metāla diski – pincešu sistēma - var likvidēt pat ļoti sīkus matiņus (līdz 0,5 mm). Griešanās ātrumu izvēlas atkarībā no matu tipa: īsiem, smalkiem matiņiem – mazāku, bet gariem un cietiem – lielāku. Pašlaik var iegādāties depilatorus ar vibromasieri, noņemamu skuvekļa galviņu, trimmeri, pīlinga uzgali, utt. Pēc procedūras āda saglabā gludumu līdz pat trim nedēļām. Tomēr šī metode ir samērā sāpīga. Īpaši tas attiecas uz bikini zonu un padusēm, kur nervu galiņu ir vairāk nekā uz rokām un kājām.

Šo procedūru nevar veikt uz sejas un bikini zonā, bet tikai tur, kur āda ir bieza un mazāk jūtīga. Vispirms ādu iztvaicē, lai mazinātu jūtīgumu. Depilatora rotējošie ritenīši izrauj matiņus ar visu sakni. Lai ciešanas būtu mazākas, aparāts ir aprīkots ar uzgaļiem, kas nomierina ādu. Procesa laikā ādai jābūt sausai, matiņiem īsiem, bet aparātam cieši jāpieguļ ķermenim. Apsārtumu noņems mitrinošs krēms pēc skūšanās, bet no matiņu ieaugšanas pasargās speciāls losjons un regulārs pīlings. Nav saprātīgi tūlīt pēc epilācijas doties uz solāriju, trenažieru zāli vai pludmali. Šim epilācijas veidam ir kontrindikācija – paplašinātas varikozas vēnas epilācijas zonā.

Bioepilācija ir nevēlamā apmatojuma likvidēšana ar cieto vai mīksto vasku un priežu sveķiem ar augu eļļu un ekstraktu piedevām, kā arī ar cukura šķīdumu.
Untitled 8.jpg - 50.82 KBMīksto vasku izmanto matiņu likvidēšanai mazāk jūtīgās zonās – uz rokām un kājām. Vasku uzsilda īpašā sildītājā un uzklāj matu augšanas virzienā, pēc tam noplēš ar speciālu papīra strēmeli pretēji augšanas virzienam. Pēc procedūras vaska pārpalikumus noņem ar speciālu eļļu, kas vienlaikus arī nomierina ādu.

Cieto vasku izmanto visjūtīgākās vietās: bikini, paduses, seja. Sakarsētu sastāvu (38 - 42C) uzklāj matu augšanas virzienā. Procedūras laikā āda uzsvilst, poras atveras, un matiņus reizē ar vasku viegli izrauj.

Bioepilācijas procesā tiek traumēts mata sīpoliņš, un jauni matiņi izaug tikai pēc 2 – 3 nedēļām, turklāt tie ir daudz smalkāki un retāki. Šī metode ir piemērota kājām, padusēm, bikini zonai un sejai. Ar to var veidot arī „intīmās frizūras”.

Unikāla ir bioepilācijas tehnika ar cukura pastu. Tas ir vislabākais risinājums, lai atbrīvotos no matiņiem uz sejas un ķermeņa. 100% dabīga pasta satur tikai ūdeni un cukuru, tā nerada alerģisku reakciju vai ādas kairinājumu. Nedaudz siltu cukura pastu uzklāj uz ādas pretēji matu augšanas virzienam. Tās iedarbība ir tik maiga, ka to iespējams uzklāt vairākas reizes. Sastāvs iekļūst folikulā un apņem matiņus. Tas pielīp tikai matiņiem un maigi attīra atmirušās šūnas. Pastu noņem pretēji augšanas virzienam. Pēc procedūras āda ilgu laiku paliek gluda. Matiņi var būt tikai 1 – 2 mm gari, vēl jo vairāk – ar šo tehniku var likvidēt arī ieaugušos matiņus.

Fotoepilācija
Untitled 12.jpg - 36.46 KBŠobrīd visefektīvākais un drošākais veids, kā iegūt gludu ādu uz vairākiem gadiem vai pat visu mūžu. Tā princips ir šāds: ar datorprogrammu izvēlas individuālu režīmu, tad ādu ieziež ar atvēsinošu želeju un caur kalnu kristālu uzgali tiek novadīti gaismas impulsi. Mata pigments uzkrāj siltuma enerģiju, līdz sasniedz tādu temperatūru, ka tiek bojāts folikuls, un mats aiziet bojā. Procedūra ir praktiski nesāpīga, retos gadījumos iespējama alerģiska reakcija, apsārtums vai tūska. Šī procedūra prasa laiku un naudu, pilnībā atbrīvoties no visiem nevēlamajiem matiņiem var vidēji 4 – 8 seansu laikā. Šai metodei ir virkne kontrindikāciju: dermatoloģiskās slimības, cukura diabēts, varikoze iedarbības vietā, smagas hipertonijas un sirds išēmiskās slimības formas, ļaundabīgi audzēji, kā arī infekcijas slimības un grūtniecība.

Elektroepilācija radās ASV, tās laikā matiņus iznīcina ar elektriskās strāvas palīdzību. Šī metode ir piemērota sejai, krūtīm un vēderam. Elektrolīzes laikā mata sakni uznīcina ar elektroķīmijas reakcijas palīdzību. Termolīzes pamatā ir sildīšana, ar šīs metodes palīdzību sīkos matiņus var likvidēt viena seansa laikā. Untitled 141.jpg - 46.49 KBGalvenie mīnusi – ilgums un sāpīgums. Dažos gadījumos iespējams apsārtums, iekaisums, apdegums vai rētas.

Ultraskaņas epilācijai nepieciešams ne tikai aparāts un speciāla želeja, bet arī vasks. No sākuma veic vaksāciju, jo turpmākā iedarbība notiek uz mata folikulu. Pēc šīs sagatavošanas procedūras ādu apstrādā ar želeju vai speciālu sastāvu, ko uzglabā ampulās. Ultraskaņa nogādā tā molekulas un jonus ādas dziļajos slāņos, kur tie kavē šūnu dalīšanos un matiņu augšanu, kā arī daļēji iznīcina to saknes un sārmaino Ph. Ultraskaņas epilācija nav ieteicama bikini zonā, jo tas var negatīvi atsaukties uz sieviešu dzimumorgāniem, bet spirāles gadījumā dažkārt notiek tās pārbīde.

Untitled 21.jpg - 38.09 KBLāzerepilācija atšķiras no ultraskaņas epilācijas ar to, ka nebojā apkārtējos audus. Gaismas stars iedarbojas tikai uz melanīna šūnām, respektīvi, tieši uz mata sīpoliņu. Kājām vajadzīgas 2 stundas, virslūpai – tikai 10 minūtes. Lāzerepilācija piemērota jebkurai ķermeņa daļai. Tomēr vislabāk ar šo metodi likvidēt tumšus matus uz gaišas ādas. Iedegušām blondīnēm un tumšmatēm šī procedūra nebūs tik efektīva. Matiņus pilnībā var iznīcināt vidēji 3 – 5 seansu laikā ar 2 – 3 mēnešu intervālu. Vasarā to labāk nedarīt, jo pēc lāzerepilācijas nedrīkst sauļoties.
Topošajām māmiņām un tiem, kam ir hroniskas ādas slimības, ieteicams cits epilācijas veids.

Cerams, ka izlasot šo rakstu, tev kļuva skaidrāks, kuru epilācijas vai depilācijas veidu izvēlēties, lai pludmales sezonā tava āda un tu pati būtu neatvairāma.

Komentāri (15)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
anina
Laikam piekritīšu, ka fotoepilācija, man vismaz ir vispieņemamākā atbrīvošanās no matiņiem metode. Tagad vēl lielāka izvēle modeļos, ievadi google - fotoepilators un viss! piem. www.fotoepilators.lv
31.05.2014. plkst. 22:03
Vita_K
Mans mājas fotoepilators gan strādā labi. Pirms nepilna gada nopirku fotoepilators.lv veikalā Sensepil. Nesūdzos. Pa rudeni un ziemu izgāju pilno kursu un tagad jau trešo mēnesi nekas nekur neataug. Ceru, ka arī neataugs kādu laiku. Protams, gan jau rezultāts nebūs mūžīgs, bet nu pagaidām gludums turas pietiekami ilgi, lai es nenožēlotu ieliktos pūliņus. Tā kā pagaidām piekrītu rakstā teiktajam, ka tas ir visefektīvākais veids gludas ādas iegūšanai.
25.06.2013. plkst. 21:11
Ina
Pamēģiniet jauno krēmu Frenesies: www.frenesies.com
05.04.2013. plkst. 04:15
Digna
Pilnigi piekritu pirmajam rakstam, jo esmu ari iegadajusies fotoepilatoru, lai proceduru veiktu majas apstaklos un izmetu ne maz naudas par to visu, bet rezultata tapat nekada.... Tikai naudas izdosana liela par tam kasetem...
03.03.2013. plkst. 15:32
Saule
Šitas viss ir bizness, nav vēl izdomāts neviens līdzeklis kā iznīcināt matu! Šo informāciju vajadzētu zināt katram cilvēkam un zināt ka jūs čakarē un pelna naudu uz jūsu naivumu!!!!!!!!!!!!!!!!!Veselības centrā4 , endokrinologs un vēl daudzus ārstus esmu izstaigājusi izmetusi nenormālu naudu lai uzzinātu patiesību.Ārsti viennozīmīgi teica matus iznīcināt nevar!!! Ir dakteri kuri melo un šiem dakteriem vajadzētu liegt strādāt medicīnā par pacientu maldināšanu, kā arī saukt pie atbildības salonu īpašniekus kuri pavairo apmatojuma problēmu un nesniedz patyiesas ziņas par esošo situāciju!
22.07.2010. plkst. 12:06

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2018. gada 20. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Izsaki viedokli

Vai Tu vēlies, lai sadaļa "Iegūsti ideālu figūru" tiktu atstāta arī pēc konkursa beigām?

Interesanti fakti

Olas satur ne tikai daudz vitamīnu, minerālvielu un olbaltumvielu, bet arī holesterīnu, tāpēc ir prātīgi to lietošanu uzturā samazināt līdz 3 – 4 nedēļā

Pasākumi

Akcija "Laimē ielūgumu uz Scorpions koncertū" noslēgusies

Sveiks, lasītāj!
4.novembrī multifunkcionālajā halē „Arēna Rīga” savas 2008.gada turnejas ietvaros koncertēs rokmūzikas veterāni - pasaulslavenā vācu rokgrupa Scorpions.  ...