Veselas kājas – laba garastāvokļa ķīla

Veselas kājas – laba garastāvokļa ķīla

Ziemā kājas atrodas slēgtos apavos, tāpēc tās biežāk svīst, aktivizējas sēnīšu infekcijas. Daiļā dzimuma pārstāvēm noteikti labāk zināms, ko nozīmē, ka pēc garas darba dienas vai ilgākas pastaigas kājas „deg”. Šī sajūta tiešām spēj sabojāt pat vislabāko garastāvokli.

Daudzām sievietēm darbā visu dienu vai nu jāstāv vai arī jāstaigā. Šādos brīžos ir īpaši svarīgi, lai kājas būtu veselas, bez varžacīm, jo no tā ir atkarīgs darba ražīgums un pašsajūta. Kā gan var priecāties, ja galvā tikai viena doma, kā novilkt jaunās un skaistās kurpītes!

Augstais papēdis, kas bieži vien labi papildina elegantu tērpu, neļauj vienmērīgi sadalīt uz kājām ķermeņa svaru. bike-heels.jpg - 36.5 KBTieši tāpēc sievietēm gaita nereti kļūst nedroša un līgana. Tas redzams vēl uzkrītošāk, ja kurpes ir stipri izgrieztas un kājai nav atbalsta. Ja svars pārnests tikai uz kāju pirkstiem, kājas sāk sāpēt, sevišķi, ja daudz jāstaigā.

Visas dāmas droši vien ir piedzīvojušas sajūtu, kad liekas, ka kājas „deg”. Mēs zinām arī, kas ir tulznas, varžacis, pietūkušas potītes un paplašinātas vēnas. Ja daudz jāstaigā, labāk tomēr kājās vilkt kurpes ar zemu vai vidēju papēdi. Kurpes bez papēža arī nav nekāda „Dieva dāvana”, jo tās valkātāju spēj novest pie plakanās pēdas. Lai kājas būtu veselas, ir ļoti svarīgi izvēlēties pareizus apavus. Tāpēc, lai gan darba specifika liek staigāt augstpapēžu kurpēs vai Tu bezpapēžu kurpēs nejūties vairs sievišķīga, izvēlies kurpes, kuras ir uz vidēja vai zema papēža. Tā tu saglabāsi veselas kājas un nesabojāsi savu garastāvokli.

Kājas vajag arī kopt – regulāri taisīt pedikīru. Arī tu pati vari kopt savas kājas: taisīt vanniņas, masāžu, ieziest ar krēmu, apkopt nagus un izdarīt speciālus vingrinājumus.

Daži vingrinājumi veselām kājāmUntitled 2.jpg - 27.39 KB

  • Ar vingrošanu jānodarbojas regulāri, jo tā likvidē nogurumu, gaita kļūst dabiska, viegla un skaista.
  • Nostājies taisni un atbalsties ar rokām pret krēsla atzveltni. Lēni pacelies uz pirkstgaliem un paliec šāda stāvoklī dažas sekundes. Nolaižoties pārnes svaru uz pēdu ārējām malām.
  • Noliec uz grīdas grāmatu! Nostājies uz abām kājām tā, lai papēži atbalstītos pret grāmatu, bet pēdas priekšējā daļa pret grīdu. Lēni celies pirkstgalos un tāpat lēni nolaidies atpakaļ.
  • Apsēdies, pagriez kājas ar pēdām uz iekšu un vairākas reizes cieši saspied kopā.
  • Vai vari izplest kāju pirkstus? Tas ir ļoti labs vingrinājums – pamēģini!
  • Ir ieteicams pieradināties laiku pa laikam sēdēt ar sakrustotām kājām. Šāds stāvoklis ir daudz veselīgāks nekā mūžīgā kāju pārmešana vienu pār otru.

 
Kāju vanniņas un nagu kopšanaUntitled 4.jpg - 54.59 KB
Ja gribi uzlabot asinsriti un izvairīties no apsaldējumiem, jāiegremdē kājas pārmaiņus siltās un aukstās vanniņās. Kāju kustināšana ūdenī nāk par labu gan muskuļiem, gan asinsvadiem. Pēc vannošanās ieteicams ieziest kājas ar olīveļļu; masāžās jādara virzienā no lejas uz augšu. Ieziežot kājas ar krēmu, neaizmirsti arī par pirkstiem.

Ja ziemas apavos vai karstajā vasaras laikā svīst kājas, pret kāju svīšanu labi palīdz ozola mizu novārījums, kā arī vāja etiķa vai sāls šķīduma vanniņas, ļoti patīkama ir masāža ar mitru citrona miziņu. Visvairāk šī nelaime nomoka pusaudžus, taču arī pieaugušajiem var pastiprināti svīst kājas. Var lietot arī staipekņu putekšņus, kas sausina pēdu. Mājās var pagatavot losjonu, kas palīdz gan pret svīšanu, gan pret kāju sēnītēm. Vienādās daļās sajauc glicerīnu (iegādājams aptiekā) un galda etiķi. Ar losjonu ieziež kājas reizi dienā pēc mazgāšanas. Vēl kājās jāvelk tikai sausi apavi un katru dienu jāmaina zeķes.

Visstiprākās sāpes iešanas laikā sagādā varžacis
– plakani, pārragojušies ādas laukumiņi ar vienu vai vairākiem centriem, kas izveidojas ap ādas dziedzeriem. No varžacīm „cietušo” ātri un efektīvi atbrīvos pēdas aprūpes kabineta speciālisti. Ja ir vēlme tikt galā pašam, lietojot plāksterus, jābūt ļoti uzmanīgiem, lai, tos liekot, nesabojātu apkārtējos audus. Sevišķi, ja varžacs ir starp kāju pirkstiem. Tad plāksteris var noslīdēt. Zāles jāliek tieši uz varžacs. No tautas līdzekļiem pret varžaci der ceptu sīpolu vai zaļu, rīvētu kartupeļu komprese.
Ja uz pēdas radies kāds veidojums, piemēram, kārpas, arī tad jānāk uz pēdas aprūpes kabinetu, lai noteiktu, kas tas ir un kā to ārstēt.

Kāju sēnītei, kas parādās pirkstu starpās, ir raksturīgi sarkani, mitri perēkļi
. Dažreiz tiem apkārt ir pūslīši; sēnītes parādīšanos bieži vien pavada sāpīgu plaisu izveidošanās starp pirkstiem un zem tiem. Stipra nieze liek kasīt iekaisušās vietas, un rezultātā ādā iekļūst mikrobi, dažreiz parādās pat roze. To ārstēt var vienīgi ārsts. Ārstēšanas procedūra katrā ziņā jānoved līdz galam un arī pēc tam katru dienu jāskalo kājas skābos šķīdumos, jāmaina zeķes un kurpes, jālieto speciāli pūderi. Sēnīte bieži vien atkārtojas. Pilnīga izveseļošanās ir vēlama ne vien pašam, bet vēl jo vairāk apkārtējiem, jo tā ir ļoti lipīga. Tāpēc nebūtu ieteicams valkāt citu cilvēku kurpes vai čības, tāpat nav ieteicams basām kājām skraidīt pa sporta laukuma zālīti vai sporta klubā bez apaviem izmantot dušu.

Ja tev ir paplašinātas vēnas vai traucēta asinsriņķošana, nevalkā pusgarās zeķes vai zeķes ar gumiju. Untitled 6.jpg - 34.31 KBIeteicams nodarboties ar peldēšanu un riteņbraukšanu. Ieteicams staigāt arī basām kājām, īpaši pa ūdeni.

Ja ir sāpes kājas locītavās, nepareiza asinsriņķošana, apsaldējumi, paplašinātas vēnas vai plakanā pēda, noteikti jāgriežas pie ārsta.

Rūpējoties par savām kājām, mēs rūpējamies arī paši par savu garastāvokli. Galu galā kājas taču ir mūsu lielākais pārvietošanās līdzeklis, tāpēc tās ir pelnījušas īpašu uzmanību un gādību no saimnieku puses.

Komentāri (8)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Chalortte Macott
Sveiki, es esmu šeit, lai izplatītu šo labo ziņu visai pasaulei par to, kā es dabūju savu sievu atpakaļ. Es biju traks, kad mana sieva pagājušajā mēnesī atstāja mani pie cita vīrieša, bet, kad es satikos ar draugu, kurš mani iepazīstināja ar galveno dr. Pārtikušo Lielais vēstneša orakula kalpotājs, kuru viņš kalpo, es stāstīju savai problēmai priekšniekam Dr Wealthy par to, kā mana sieva mani pameta. Viņš man teica tikai to, ka esmu nonācis pareizajā vietā, ja man sirds vēlēsies bez jebkādas blakusparādības. Viņš man teica, kas man jādara, pēc tam, kad tas tika izdarīts. Nākamo 2 dienu laikā mana sieva man piezvanīja pa tālruni un teica, ka žēl, ka dzīvoju pirms manis tagad un arī nākamās nedēļas laikā pēc tam, kad sieva mani piezvanīja lūdziet piedošanu. Es esmu tik laimīga un satriekta, ka man tas ir jāpasaka visai pasaulei par to, kā priekšnieks Dr. Pārtikušie man palīdz apmierināt sirds vēlmes. Ja jums nepieciešama jebkāda veida palīdzība, sazinieties ar priekšnieku Dr Wealthy, izmantojot šo e-pasta adresi: wealthylovespell@gmail.com vai zvanot pa tālruni +2348105150446. Viņš arī izteicis tik daudz pareizrakstības vārdus, kā, piemēram, (1) Ja vēlaties savu bijušo atpakaļ (2), jums ir nepieciešams šķiršanās jūsu attiecībās. (3) Jūs vēlaties tikt paaugstināta amatā. (4) Jūs vēlaties, lai sievietes un vīrieši skrietu pēc jums. (5) Ja vēlaties bērnu. (6) Jūs vēlaties būt bagāts. (7) ) Jūs vēlaties, lai jūsu vīrs un sieva būtu jūsu mūžīgi. (8) Ja jums nepieciešama finansiāla palīdzība. (9) Zāļu kopšana. Sazinieties ar viņu šodien pa e-pastu: wealthylovespell@gmail.com vai zvaniet pa tālruni +2348105150446, un jūsu problēmas tiks atrisinātas.
14.11.2019. plkst. 02:01
Elvis
Vai vēlaties pārdot savu nieru? vai Vai jūs meklējat iespēju pārdot savu nieru par naudu, jo jums nav finanšu līdzekļu, un jūs nezināt, ko darīt, tad sazinieties ar mums šodien un mēs jums piedāvāsim labu summu Jūsu nierei. Mans vārds ir (doktors Elvis Whyte), kas esmu mūsu slimnīcas specializētajā slimnīcā, un mēs arī nodarbojamies ar nieru pirkšanu un transplantāciju ar dzīvo donoru. Lai iegūtu vairāk informācijas, sazinieties ar e-pastu: doctorelviswhyte@gmail.com vai whatsapp mums +2347083629144
19.07.2019. plkst. 18:13
lol
ha slimie azi ;D
04.07.2013. plkst. 19:43
es
nestaigasu vairak
30.05.2009. plkst. 11:12
ivarene
nu man arī sākās problēmas,kājās kaut kādi bumbyļi-jāiet pie ārsta-izskatās kā celulīts,pret sāpēm smērēju kastaņa ziedus izmērcētus spirtā-palīdz labi.
21.05.2009. plkst. 11:05

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 12. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Bija laiks, kad vīns bieži vien tika izrakstīts kā zāles pret bronhītu un gripu

Pasākumi

Akvaparks „Ventspils” gatavs uzsākt sezonu

Trešdien, 10.jūnijā, savu astoto darba sezonu atsāks viens no Ventspils populārākajiem aktīvās atpūtas objektiem Akvaparks „Ventspils”. Sezonas laikā, kas ilgs no jūnija līdz...