Forums

oscar oscar Proteīnu pulvera lietošanas daudzums
Sveiki. Sākšu ar īsu situācijas izklāstu -
Man ir 16 gadi, sveru 73 kg, uz sporta zāli eju 3 reizes nedēļā. Brokastīs ēdu lielu porciju ar auzu pārslām un pienu, arī dažādas maizītes un jogurtu, pusdienās skolā parasti ēdu makaronus/kartupeļus ar cūkgaļas karbonādi un dārzeņu salātus, vēlāk dodos uz sporta zāli, uzreiz pēc treniņa izdzeru "Powerbar" 92% proteīnu kokteili (itkā skaitās labs, jo sastāv no trīs dažādu veidu proteīniem un arī brīvajām aminoskābēm) un izdzeru multivitamīnu/minerālvielu tableti "Dynamisan" un mājās vakariņās notiesāju vairākas vistas karbonādes vai arī vairākas novārītas olas. Protams starp ēdienreizēm lietoju arī dažādus augļus, dārzeņus un dažreiz pagadās arī pa kādam saldākam našķim.

Uzreiz varu pateikt, ka trenējos ar nolūku ļoti manāmi palielināt muskuļu izmēru (skatoties tieši no vizuālā viedokļa) liekot pamatīgu uzsvaru uz krūšu muskuļiem, bet nejau tāpēc lai būtu lielākais "izsitējs" ciemā, bet gan jo tādi ir mana ārsta norādījumi. Lieta tāda, ka man krūtīs ir ievietots metāla stienis (implants), jo man bija izveidojusies pamatīga krūšu bedrīte, kas izskatījās ļoti nepievilcīgi (krūšukurvja deformācija) un tas tika labots ar ķirurģisku iejaukšanos. Un šobrīd ar šo implantu krūtīs man būs jāsadzīvo vēl divi gadi, un ārsts skaidri un gaiši pateica, ka jo lielākus muskuļus es uzaudzēšu, jo drošāk varēšu justies par savu veselību (piemēram kautiņu vai kritienu laikā šis implants netiks izkustināts un neradīs lielus draudus maniem iekšējiem orgāniem)

Tātad man ir daži jautājumi:

1) Uz mana proteīnu pulvera iepakojuma ir norādīts, ka tas ir jādzer trīs reizes dienā, katru reizi pa 30 gramiem. Lieta tāda, ka tas man izmaksātu nenormāli dārgi, jo 600 gramu iepakojums ar šo pulveri maksā 24 ls. Tātad, vai pieļaujams, ka es dienas laikā izdzeru tikai 1 porciju, uzņemot 30 gramus šī proteīnu pulvera, un vai tas maz dos man kādu labumu (kā jau teicu - mērķis ir iegūt pēc iespējas lielākus muskuļus it īpaši uz krūtīm un paralēli tam palielināt arī savu ķermeņa masu.)

2) Vai manā vecumā pietiek ar trīs treniņu reizēm nedēļā, vai varbūt būtu ieteicams apmeklēt sporta zāli vēl biežāk?

3) Vai alkohola lietošana saprāta robežās (samērā reti - apmēram reizi mēnesi vai divos) pamatīgi traucē sasniegt pēc iespējas labākus rezultātus sporta zālē?

4) Vai papildus nodarbošanās ar citiem sporta veidiem (ne regulāra) traucē spēka treniņiem sporta zālē?

5) Varbūt ir vēl kādi ieteikumi no pieredzējušāko sportistu puses, par to kā es pēc iespējas sekmīgāk varētu sasniegt savus mērķus?

Būšu ļoti pateicīgs par jebkādu palīdzību no Jūsu puses.
Jau iepriekš paldies.

19.05.2009. plkst. 22:18
trainer trainer par taviem jautājumiem:
1) šis sports nav lēts, ja vēlies sasniegt labus rezultātus, ir pareizi un daudz jāēd, kas lēti nesanāks. Tu protams, vari dzert vēl taupīgāk to kokteili, bet līdz ar to arī rezultāti izpaliks. 2-3x ir optimums, cik bieži tas jālieto.
2) 3x nedēļā ir OK, ja gribi iespaidīgākus rezultātus, vari iet 4x nedēļā, taču rēķinies, ka jāēd tev būs krietni vairāk, pretējā gadījumā, organisms nespēs atjaunoties un vari ne tikai apstāties progresā, bet pat regresēt.
3) alkohols un sports nav pa ceļam, bet, ja zini mēru, tam nevajadzētu traucēt.
4) viss atkarīgs, no tā, ko gribi panākt - aerobā slodze, piemēram, futbolā, lieliski var papildināt tavu treniņu metodiku, taču - ja neuzņemsi pietiekami daudz kalorijas, sporta zālē var pietrūkt spēka un muskuļi neaugs.
5) ieteikumi - ēd bieži, ja gribi pieņemties svarā, tev jāuzņem vairāk kaloriju nekā tu patērē. Krūtis taisi 2x nedēļā - viens smagais, viens vieglais treniņš. uzreiz pēc treniņa iedzer kokteili, un 2h laikā paēd.


20.05.2009. plkst. 17:45
(2 atbildes)
Translate

Šodien

2019. gada 21. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Pasākumi

Bērnu un jauniešu konkurss festivālam „Rock`n`Roll visām paaudzēm”

Jau otro reizi Liepājā notiks festivāls „Rock`n`Roll visām paaudzēm”. Šogad liepājniekiem 22.un 23.augustā koncertestrādē „Pūt vējiņi” notiks trīs dažādi koncerti, kuros būs...