Forums

andris1982 andris1982 Kādi būtu Jūsu ieteikumi UB izvēlē?
Labdien, trenējos pāris mēnešus, mans mērķis šobrīd nomest liekos taukus,
kuru ir diezgan daudz. :( Tajā pašā laikā gribētu lielākus muskuļus uz savām tievajām rokām. Esmu 1m86, svars 95kg, vecums - 28.
Šobrīd lielāko uzsvaru lieku uz kardio - pēc dzelžiem vēl 30-40min minos uz velotrenažiera. Šādi trenējos 3 reizes nedēļā.

Jautājums - vai gadījumā, ja cenšos nomest lieko svaru, jūs ieteiktu lietot no rītiem proteīna kokteiļus? Ja jā, tad kādu ieteiktu man kā iesācējam?

23.03.2010. plkst. 17:39
trainer trainer Pirmkārt jāsadala aerobā un anaerobā slodze - visieteicamākais sadalīt dzelžus no tauku dzīšanas. Ja pēc dzelžiem minies ar velotrenažieri, nolūkā nomest lieko, tad efekts nebūs - organisms nepārslēgsies no anaerobās uz aeirobo slodzi. Pirms dzelžiem vari aerobo taisīt, pēc - tikai atsildīšanos.

Pirmkārt sāc ar savas ikdienas ēdienkartes pārskatīšanu, jo nebūs liela jēga no UB, ja ēdīsi eļļā ceptas cūkas karbonādes ar majonēzes mērci, vakarā šokolādes cepumus utt.

Aerobā slodze tauku nodzīšanai jābūt vismaz 1h, jo pirmās 40 minūtes organisms nodedzina ogļhidrātus un tikai tad ķeras klāt taukiem. Tavā vecumā sirdsritmam jābūt ~125-130 sitieni minūtē pie aerobās slodzes.

Skaties, lai pietiekami uzņem olbaltumvielas (2g uz 1kg tava svara). No šejienes izriet , ka tev vajag no UB proteīna kokteili + amionoskābes vai 2 vienā - kokteili ar bagātīgu aminoskābju izlasi.

24.03.2010. plkst. 13:07
andris1982 andris1982 Trainer, paldies par atbildi un padomu. Nē, kūkas un ceptas karbonādes neēdu, no rīta ēdu auzu pārslu biezputru, dienā - vistas fileju ar rīsiem, vakarā - biezpienu. No taukainiem un ceptiem ēdieniem izvairos. Izskatās, ka olbaltumvielas dienā tiešām uzņemu par maz.

Kā Tu domā, vai man kā iesācējam derētu - Ultra Whey Pro Universal Nutrition vai tomēr vajadzētu kaut ko labāku? Cik paskatījos netā, šim ultra whey šomēnes atlaide, tāpēc šis tā iekrita acīs.

24.03.2010. plkst. 14:57
andris1982 andris1982 Un vēl viens jautājums par šo pašu tēmu - lai efekts būtu iedarbīgāks, varbūt man vienkārši būtu labāk jāpaņem papildus 2-3 dienas, kurās vienkārši to stundu vālēju uz velotrenažiera, bet pārējās 3 dienas darbojos tikai ar dzelžiem? Kopā sanāks 5-6 treniņu dienas, bet ja normāli ēdīšu, gulēšu, tad varbūt tas nebūs par traku? Tātad - pirmdien , trešdien, piektdien - dzelži, bet otrdien, ceturtdien, sestdien - aerobā slodze.

Izdomāju, ka labāk paprasīšu padomu, nekā mācīšos no savām kļūdām pēc pārpūles vai sačakarētas veselības. :)

24.03.2010. plkst. 15:08
trainer trainer Kā proteīns šis ir normāls, bet klāt jārēķina obligāti aminoskābes. Ir variants ņemt proteīna kokteili, kurš ir bagātināts ar visām nepieciešamajām aminoskābēm, piemēram, MHP Probolic.

Doma par 6 dienām ir apsveicama no entuziasma viedokļa, taču skaties, lai nepārtrennētos. Miegam jāveltī vismaz 8h diennaktī, lai atjaunotos un, protams, jāuzņem pietiekoši olbaltumvielu (reāli ar tavu ēdiena plānu, proteīna kokteili būtu jādzer 3x dienā) kopā jāsanāk 5-6 ēdienreizēm.
Man šķiet, ka 6dienas ilgi nepavilksi, tāpēc labāk, piemēram, 4dien ieliec atpūtu un ej 6dien, jo 1 atpūtas diena nedēļā un 6dienas pēc kārtas var būt psiholoģiski smagi un reāla iespēja, ka pametīsi treniņus, tāpēc labāk lēnāk un pamazām.

Iekļauj ēdienkartē tunci savā sulā, riekstus, dārzeņus (tomātus, spinātus), daudz dzer ūdeni.

Iesaku velo nomainīt pret soļošanu kalnā uz skrejceļa ar kardio jostu pie konstanta sirdsritma 125-130bpm un 1h30.

24.03.2010. plkst. 15:48
andris1982 andris1982 Trainer, milzīgs paldies par informāciju. Prieks, ka atšķirībā no citiem portāliem, šeit nenolej ar mēsliem tikai par to, ka esi iesācējs un varbūt daudz ko nezini, bet dalās informācijā.

Nezinu, vai tas ir iespējams, bet mans ieteikums, kā uzlabot šo www. irlaiks.lv foruma sadaļu, - varbūt var uztaisīt meklētāju, un tādi cilvēki kā es, pirms jautāt, varētu atrast konkrētas atbildes (Forumā, nevis googlē) par interesējošu tēmu. Pieņemu, ka tie jautājumi bieži atkārtojas, tāpēc šāds meklētājs ietaupītu laiku gan jautātājiem, gan arī Tev, atbildot uz vieniem un tiem pašiem jautājumiem.

Pirms pajautāju, centos atrast atbildi uz saviem jautājumiem šeit pieejamā jautājumu-atbilžu arhīvā, bet pārlasīt tūkstošiem atbilžu nav pārāk ērti. :)

24.03.2010. plkst. 16:11
1-6 (6 atbildes)
Translate

Šodien

2019. gada 22. septembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Pasākumi

Atbalsti Valmieras jaunos talantus! Ziedo Valmieras Mūzikas skolas kosmētiskajam remontam!

JCI Latvia organizē starptautisku labdarības projektu „Atbalsts Valmieras Mūzikas skolai” ar mērķi – veidot harmonisku un skaistu mācību vidi. Projekta pirmās daļas rezultātā...