Arnis Bikšus gadu nelietos alkoholu...

Arnis Bikšus gadu nelietos alkoholu...

Vairāku Vecrīgas krogu īpašnieks, pazīstamais uzņēmējs Arnis Bikšus pēc kārtīga plosta apņēmies gadu nelietot alkoholu. Grūti neesot, tikai pavedinātāju apkārt gan pārāk daudz...

Ar kuru dzērienu vasarā vislabāk veldzēties?
Droši vien, ka ar minerālūdeni. Šīs vasaras lielā mode ir aukstā tēja no burciņām, pudelītēm vai kā nu vēl viņas tur pārdod. Ja runājam par alkoholiskajiem dzērieniem, tad droši vien vislabākais būs tradicionālais alus. Un jau vairākus gadus cilvēki ļoti iecienījuši kokteili Mojito.


Vai tu pats lieto alkoholu?
Alkoholam pateicu — nē! Biju aizbraucis uz vienu mūzikas festivālu, kurā sanāca piedzerties pārlieku daudz. Divas dienas mocījos un pēc tam pats sev nosolījos, ka gadu nedzeršu. Tās nebija nekādas derības. Grūti nav atturēties no grādīgajiem dzērieniem, grūti ir atteikt cilvēkiem, kas nemitīgi piedāvā iedzert. Kā nekā es visu laiku atrodos sabiedrībā.


Zinu, ka tev patīk kāpt kalnos. Kādu dzērienu parasti liec somā pirms ceļa?
Nekādu. Kalnos nedrīkst lietot alkoholu. Kad grupa nokāpj lejā, tad gan pieliek mūli tā, kas maz neliekas, bet kāpjot kalnā — nekādā gadījumā. Pakājēs pat ir uzraksti ar lieliem burtiem, ka alkohols un kalni nav savienojamas lietas. Augšā jau tāpat ir maz skābekļa, bet alkohols to patērē vēl vairāk. Alpīnisti gan nereti kādu aliņu pamanās iešaut.


Kā mainās cilvēku dzērienu izvēle dažādos gadalaikos?
Ziemā uz urrā iet siltie dzērieni — dažādas tējas, upeņu dzēriens, balzāms ar upenēm un tamlīdzīgi. Savukārt vasarā visiem gribas atvēsināties un tad daudz dzer burbuļdzērienus ar ledu. Jo vairāk, jo labāk. Bet nu — cik tad mums te tā vasara ir. Divas nedēļas pakarsēja, pēc tam vēl nedaudz un viss.

Vai tavā zāļu skapītī stāv alus?
Kā jau slavenajā dziesmā par trīs lietām un zāļu skapīti, arī man mājās stāv alus. Turklāt veselas trīs pudeles Bauskas gaišā alus. Tikai neviens tās nedzer.

Ar kādu dzērienu tu salīdzinātu savu mīļoto sievieti?
Sievu vai... (smejas)? Sieva (aktrise Santa Didžus) man tāda baigi sīvā. Varbūt balzāms ar kolu.

Vai bieži saskaries ar cilvēkiem, kas pārāk daudz uzņēmuši uz dūšas?
Jā, tādus cilvēkus pāris reizes esmu saticis (smejas). Ja nopietni, ar tādiem nākas saskarties regulāri. Nekāda īpašā komunikācija ar viņiem nav vajadzīga — viens taisnais, policija un uz mājām. Patiesībā ir tā, ka ar džekiem kompromisu daudz maz normāli var atrast. Kad balerīnas sadzeras, tad gan nav labi. Skandalē, iet prom, nāk atkal atpakaļ, bārsta tekstus, ka es tur rīt vairs nestrādāšu un tamlīdzīgi. Viņām grūti kaut ko ieskaidrot.

Vai ir kāda recepte, kā vislabāk tikt galā ar paģirām?

Ui, par šo tēmu es veselu grāmatu varētu sarakstīt. Esmu pieteicies pat veidot televīzijas raidījumu. Tā ir vesela māksla — vispirms nevajag tik traki dzert, lai būtu paģiras. Bet ja nu esat nonākuši līdz pilnīgā pāļa stadijai, tad pirms gulētiešanas jāsadzeras daudz ūdens. Tik daudz, ka iekšā viss klunčājas. Kaut vai negribas ūdeni, ir jāmēģina iedzert vēl mazliet, vislabāk būtu negāzēts, bet, ja tāda nav, derēs arī gāzēts. Kad lietojat alkoholu, labāk ir nevis uzkost, bet gan uzdzert, lai organismā būtu daudz šķidruma. Ja tomēr no rīta ir drūmās pohas, tad jāprasa kādam, lai aizved uz ARSU (medicīnas sabiedrība) un tur jūsu organismu izskalos tā, ka viss atkal būs normāli.

Komentāri (17)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Atturamies visi no alkohola !;
31.10.2007. plkst. 09:44
Atteikt iedzert kopā ir tiešām ļoti grūti ,
26.10.2007. plkst. 11:10
Arnis mums riktīgais plostu laidējs , varbūt tagad nu drusku mazāk ;
16.10.2007. plkst. 12:36
Varbūt tiešām visi labāk no alkohola atturēsimies ?
13.10.2007. plkst. 17:12
nav tā bijis ka jātiek līdz ARSAM ,
04.10.2007. plkst. 09:57

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies


Translate

Šodien

2019. gada 15. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Kad benediktiešu mūks Dom Perignon pirmo reizi nobaudīja šampanieti, viņš izsaucies: „Nāciet ātri, es nogaršoju zvaigznes”