Gunārs Jākobsons par alkoholiskajiem dzērieniem

Gunārs Jākobsons par alkoholiskajiem dzērieniem

Leģendārā radio žurnālista Gunāra Jākobsona tēzes par alkoholiskajiem dzērieniem:

1. Mans uzskats ir tāds — ja lieto alkoholu, tad tādu, kas ir virs 40 grādiem
2. Vīnu nelietoju nemaz — ne sarkanu, ne baltu.
3. Liķieris — jaunībā mazliet iedzēru, bet tagad manā skatījumā tie ir maz kvalitatīvi.
4. Šampanieti vispār nevaru ciest. Protams, atvainojos dāmām, bet es nesaprotu, kā var tādu dzērienu lietot. Lai gan — tādēļ jau to sauc par dāmu dzērienu.
5. Alu nedzeru nemaz. Karstajās vasaras dienās Vecrīgas āra kafejnīcās sēž resnie vācu kungi, kas sūc vienu alus kausu pēc otra. Es to kaifu nesaprotu, goda vārds. Ja jau pasaule pēc alus tā alkst, droši vien savs smeķis tur ir, bet es to neesmu ieraudzījis. Kad Vitālijs Gavrilovs vēl bija «Aldara» prezidents, vienā pieņemšanā es viņam teicu: «Gavrilova kungs, tās jūsu reklāmas ir jaukas, bet vai jūs man, alus nedzērājam, varētu to noreklamēt tā, lai es pirktu un sāktu lietot.» Viņš vispārīgi mēģināja stāstīt, ka ir labs un garšīgs, bet neizdevās.
6. Konjaks un viskijs jau arī ir zem 40 grādiem. Agrāk, kad viskijs pie mums nebija tik viegli dabūjams, mani pacienāja ārzemēs. Viebdamies pamēģināju un man kāds kungs aizrādīja, ka es neko nesaprotot. Viskijs, redz, esot karalisks dzēriens.
7. «Rīgas balzams»? Savulaik man bija tas gods no «Rīgas balzāma» taisīt reportāžu par «Rīgas balzamu», toreiz tas bija jaunums, neviens nezināja, kas tur par zālītēm iekšā. Balzama cehā mani pacienāja ar balzamu nevis no pudeles, bet gan milzīga kubla. To garšu atceros vēl tagad, tas gan bija labs. Pudelēs tāds nekad nav bijis.
8. Esmu beidzis juristus. Universitātē viens pasniedzējs izteica tādu domu: ja tu, jurists būdams, lieto alkoholiskos dzērienu, tev jāzina, kur tu to dari, kad tu to dari, ar ko tu to dari un cik tu lieto. Ja māk ievērot šo formulu, alkoholu var lietot. Ja nemāk, labāk dzert limonādi.

Komentāri (21)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Justin Williams
Kam tas var attiekties Mēs piedāvājam personīgos, komerciālos un biznesa kredītus ar ļoti minimālām gada procentu likmēm līdz pat 3% laikā no 1 gada līdz 50 gadu ilgam atmaksas termiņam uz jebkuru pasaules daļu. Mēs izsniedzam aizdevumus no € 10 000 līdz € 100 000 000. Mūsu aizdevumi ir labi apdrošināti, lai nodrošinātu maksimālu drošību, ir mūsu prioritāte. Ieinteresētajām personām vajadzētu sazināties ar mani pa e-pastu Aizdevēja vārds: Justine Williams Aizdevēja e-pasts: unique2aal@gmail.com INFORMĀCIJA PAR LAUKSAIMNIECĪBU NAME: KREDĪTU SUMMA: ILGUMS: PHONE #: VALSTS: Piezīme. Lai saņemtu plašāku informāciju, visi e-pasta ziņojumi jānosūta uz mūsu e-pasta adresi unique2aal@gmail.com
23.09.2017. plkst. 16:37
silva
Pēdējais teikums: "Ja nemāk, labāk dzert limonādi", diemžēl, attiecas tieši uz Jēkabsona kungu. Bet žēl, kādreiz tiešām bija ļoti labs sporta komentētējs, tagad vairāk tādu nav, ir tikai nesakarīgi vāvuļotāji.
08.01.2012. plkst. 14:55
Cienu Gunāru;
31.10.2007. plkst. 09:16
Lai ar atbalstam radio leģendas tēzes !,
26.10.2007. plkst. 11:06
galva tiešām sirma, un arī dzīves pieredze ar alkoholu droši ka ievērojama;
16.10.2007. plkst. 12:32

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies


Translate

Šodien

2019. gada 22. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

1870.gadā ASV neapzināti eksportēja filokseru (sīku kukaini, kas nodara nopietnu kaitējumu vīnogu stādiem, uzbrūkot to saknēm) uz Eiropu, kur šis kukainis praktiski iznīcināja visus Eiropas vīna dārzus. Rezultātā visi Eiropas vīna dārzi bija spiesti pārstādīt amerikāņu vīnogu kultūru, kas ir imūni pret filokseru

Pasākumi

Mumiy Troll jauno albumu laimēja...

Sveiks, lasītāj!
IrLaiks.lv sadarbībā ar "Platforma Music" aicina piedalīties konkursā un laimēt Mumiy Troll jauno dubultabumu, kurš pārdošanā nonāks šodien (17.oktobrī) plkst. 17:00....