Carignane

Carignane

Carignane vīnogu šķirne ir viena no izplatītākajām visā pasaulē. Tās popularitāte skaidrojama gan ar lielo ogu ražu, gan arī ar īpašībām, ko šīs ogas piedod vīniem. Vīnam, kas ražots no šīs šķirnes ogām, pārsvarā ir sarkanajiem augļiem raksturīgas īpašības, tumši violeta un purpura krāsa, stingra miecvielu struktūra un augsts alkohola saturs. Reizem šie vīni ir visai piparoti, gluži kā Syrah vīni. Visas šīs īpašības kalpo par pamatu tam, ka Carignane tiek izmanotas kā pamatvīnogas izcilos galda vīnos visā pasaulē, veidojot šo vīnu pamatīpašību kopumu. Piejauktās šķirnes vīniem papildina garšas buķeti.

Uzskata, ka Carignane vīnogulāji cēlušies no Spānijas ziemeļiem, tiem ļoti patīk Vidusjūras klimats. Tāpēc tos plaši audzē tieši tajās valstīs, kas robežojas ar Vidusjūru (Francijā, Itālijā, Spānijā un Alžīrijā). Carignane ir izplatītākā šķirne Francijā, tomēr to audzē turpat vai katrā pasaules valstī, kurai ir sava vīna industrija.

Par spīti izcilajiem Carignane vīnu panākumiem visā pasaulē, tos tomēr uzskata par zemākās kārtas vīniem, nekā tos, ko ražo no Pinot Noir vai Cabernet Sauvignon vīnogu šķirnēm. Tas ir tāpēc, ka Carignane vīni ir labi, bet ne izcili. Tā rezultātā Carignane vīnogulāju platībām ir tendencde lēni samazināties, jo, tā kā mūsdienās patērētājs aizvien biežāk izvēlas augstākās kvalitātes dzērienus, Carignane tiek aizvietota ar citām šķirnēm.
Pasaulē Carignane pazīst arī ar citiem nosaukumiem: Carignan, Carignano, Carinena, Mazuelo un Monestel.

Komentāri (1)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
izskatās intresanti.
10.07.2007. plkst. 11:04

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 23. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Vīna glāzei nekad nevajadzētu būt pilnākai par pusi. Iemesls tam ir tāpēc, lai vīnu varētu paskalināt glāzē, lai atbrīvotu tā garšu

Pasākumi

MTV un Coca-Cola atklāj garāžu grupu konkursu Soundwave 2009

MTV un Coca-Cola izsludina garāžu grupu konkursu Coca-Cola Soundwave, kura ietvaros tiek meklētas jaunas, talantīgas un vēl neatklātas mūzikas grupas, dodot tām iespēju parādīt sevi...