11 lieliski šampanieši Jaunā gada svinībām

11 lieliski šampanieši Jaunā gada svinībām

Pieņemts, ka šampanietis ir svinību vīns. Tas pasaulē liek kuģot miljoniem kuģu, tas ir bijis neskaitāmu kāzu un svētku liecinieks un, protams, tas ir neatņemams ikviena cilvēka Jaunā gada svinību atribūts.

Brīvdienu sezona tuvojas strauji un, ja vēlaties svinēt ar stilu, šis Francijā radītais vīns ir īstais jūsu sabiedrotais. Tomēr izvēlēties starp 12 000 šampanieša un dzirkstošā vīna marku ir grūti. Bailes pie malas – mēs jums palīdzēsim.
Izlasiet īso ieskatu vesturē, informāciju par burbuļotajiem dzērieniem un mūsu rekomendācija, un jūs padarīsiet savas svinības neaizmirstamas.

Ieskats zvaigžņotajā vēsturē

Šampanieša vēsture datējama ar 17. gadsimtu. Dēļ samērā īsās vīnogu audzēšanas sezonas, Francijas reģiona Šampanjas mūki saskārās problēmu – kā izvairīties no oglekļa dioksīda vīnā? Šiem mūkiem dzirkstošais vīns nepavisam nelikās luksusa prece, bet gan kas tāds, kas liecināja par viņu neveiksmi. Bieži dēvēts par „trako vīnu”, dzirkstošais vīns nemaz netika lietots.
1688. gadā mūki nolīga Pjēru Perinjonu, lai tas aplūkotu viņu vīnu pagrabus un darītavu. Tieši Perinjona uzdevums bija uzraudzīt vīna darīšanas procesu, lai Francijas karaliskajam galmam piedāvātu alternatīvas sarkanajiem burgundiešu vīniem. Tā kā viņam neizdevās mūku vīnus atbrīvot no burbuļiem, viņš izveidoja īpašu vīnu, kurā burbuļi bija neatņemama sastāvdaļa. Šis dzēriens guva plašu atsaucību galmā. Kad viņš pirmo reiz nogaršoja savu lolojumu, Pjērs izsaucās : „Es garšoju zvaigznes!”. Pārejais jau ir vēsture. Vīns kļuva slavens galmā arī Anglijā un drīz vien tika eksportēts uz visu Eiropu. Šodien to ciena visu sociālo slāņu ļaudis visā pasaulē.

Šampanietis un dzirkstošais vīns

Saskaņā ar likumu, tikai Šampanjas reģiona vīndari savus dzirkstošos vīnus var dēvēt par šampaniešiem – visur citur pasaulē jālieto apzīmējums „dzirkstošais vīns”. Un, kamēr daudzi snobi rauc degunus un uzskata, ka pieminēšanas vērts ir tikai oriģinālais šampanietis, ne par matu sliktāki dzirkstošie vīni tiek ražoti arī ASV, Kanādā un citur pasaulē.
Vīna eksperti uzskata, ka starp šampaniešiem un dzirkstošajiem vīniem nav vērā ņemamu atšķirību. Atšķirības parādās, runājot par augsnes un klimata iezīmēm, kas raksturīgas tieši Francijai, kas var ietekmēt vīnu (piemēram, tā salduma pakāpi, garšas kompleksitāti un augļainumu). Tomēr, kā jau vīna nozarē pieņemts, tas viss ir dziļi subjektīvi, jo katram vīna baudītājam ir sava gaume un pieredze.

Pasniedzot šampanieti

Kā jau jums tas ir zināms par ikvienu baltvīnu, arī šampanietis ir jāpasniedz atdzesēts, bet tikai mazliet. Ideālā temperatūra ir no 6 līdz 9 grādiem pēc Celsija, jo vēsāks šampanietis neatklās visas savas garšas nianses. Pareiza vīna atdzesēšana jau pati par sevi ir māksla. Eksperti iesaka neatvērtu pudeli ievietot dzesēšanas traukā, kas piepildīts ar ledu un ūdeni uz apmēram 20 līdz 30 minūtēm. Šampanietis jāpasniedz garās un šaurās glāzēs, lai ļautu burbuļiem skraidīt un aromātam izplatīties. Pašas glāzes nevajag atdzesēt. Atverot pudeli, nevajadzētu izšaut korķi, bet gan to noņemt lēnām, lai nezaudētu vērtīgos burbuļus.
Visbeidzot, atvērtu pudeli var glabāt vairākas dienas, izmantojot speciālo šampanieša pudeles aizbāzni, kas nopērkams veikalā.

Šeit būs neliels saraksts ar šampaniešiem un dzirkstošajiem vīniem, kas papildinās ikvienas svinības. Cenu ziņā ir pieejams viss, atliek izvēlēties gadījumam un apstākļiem atbilstošāko.

Hillebrand Trius Brut

Trius.jpg

Veids un reģions : dzirkstošais vīns (Kanāda)
Garša: viegls citronu un augļu aromāts, ilga pēcgarša
Pasniegšana: kopā ar jūras veltēm un citām uzkodām, vai arī kā aperitīvu
Aptuvenā cena: 12 LVL

Freixenet Cordon Negro Brut

hillebrand.jpg

Veids un reģions: dzirkstošais vīns (Spānija)
Garša: sauss, ar citrona garšas niansi; svaiga pēcgarša
Pasniegšana: kopā ar jūras veltēm un uzkodām; arī kā aperitīvu
Aptuvenā cena : 6 LVL

Henkell Trocken

henkel.jpg

Veids un reģions: dzirkstošais vīns (Vācija)
Garša: viegla ābolu un meloņu garša, spirgta pēcgarša
Pasniegšana: kā aperitīvu vai spirdzinošu vīnu
Aptuvenā cena: 6 LVL

Jansz Premium Cuvee Brut

Veids un reģions: dzirkstošais vīns (Austrālija)
Garša: kompleksa, tīra, vīģes garšas nianse, sausa pēcgarša
Pasniegšana: kā aperitīvu vai spirdzinošu vīnu
Aptuvenā cena: 20 LVL

Taittinger Champagne Brut Reserve

taitinger.jpg

Veids un reģions: šampanietis (Francija)
Garša: viens no klasiskajiem šampaniešiem; laba augļu garšas buķete
Pasniegšana: viegli ēdieni (jūras veltes, vistas gaļa); malkojams vīns
Aptuvenā cena: 30 LVL

Perrier Jouet Grand Brut

perrier.jpg

Veids un reģions: šampanietis (Francija)
Garša: lieliska ogu nokrāsa ar ābolu aromātu un garšu, spirdzinoša pēcgarša
Pasniegšana: viegli ēdieni (jūras veltes, vistas gaļa); malkojams vīns
Aptuvenā cena: 30 LVL

Veuve Clicquot Brut

veuve.jpg

Veids un reģions: šampanietis (Francija)
Garša: augļains, citrona un vīģes garšas nianses; sauss un labi sabalansēts
Pasniegšana: kā aperitīvu; kopā ar jūras veltēm
Aptuvenā cena: 40 LVL

Krug Grande Cuvee Champagne Brut

krug.jpg

Veids un reģions: šampanietis (Francija)
Garša: viens no klasiskajiem franču šampaniešiem, lieliska tekstūra; vaniļas, kokosriekstu un ingvera garšas nianses
Pasniegšana: izcils spirdzinošais vīns; pasniegt kopā ar ēdieniem, kam nepiemīt izteikti asa garša
Aptuvenā cena: 130 LVL

Bollinger Special Cuvee

bollinger.jpg

Veids un reģions: šampanietis (Francija)
Garša: grauzdētu riekstu un citronu garšas nianses
Pasniegšana: vienu pašu vai kopā ar vieglām uzkodām
Aptuvenā cena: 50 LVL

Moet&Chandon Dom Perignon

dom_perign.jpg

Veids un reģions: šampanietis (Francija)
Garša: īsta šampaniešu klasika. Citronu garšas nianses;ilga, spirdzinoša pēcgarša
Pasniegšana: kopā ar austerēm un citām jūras veltēm; kā aperitīvs
Aptuvenā cena: 100 LVL

Louis Roeder Brut Rose 1998

Veids un reģions: šampanietis (Francija)
Garša: sarkano augļu garšas nianses
Pasniegšana: kā aperitīvu vai kopā ar vieglām uzkodām
Aptuvenā cena: 45 LVL

Sviniet ar gaumi!

Ir tik daudz šampaniešu un dzirkstošo vīnu, ka tos var atļauties ikvienas pirktspējas cilvēks jebkurām viesībām. Sekojiet senam likumam – pieskaņojiet vīnu notikuma un ēdienam. Vienalga, vai tās ir Jaunā gada svinības, vai romantisks vakars divvientulībā – šampanietis padarīs mirkli neaizmirstamu.

Komentāri (15)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Elvis
Vai vēlaties pārdot savu nieru? vai Vai jūs meklējat iespēju pārdot savu nieru par naudu, jo jums nav finanšu līdzekļu, un jūs nezināt, ko darīt, tad sazinieties ar mums šodien un mēs jums piedāvāsim labu summu Jūsu nierei. Mans vārds ir (doktors Elvis Whyte), kas esmu mūsu slimnīcas specializētajā slimnīcā, un mēs arī nodarbojamies ar nieru pirkšanu un transplantāciju ar dzīvo donoru. Lai iegūtu vairāk informācijas, sazinieties ar e-pastu: doctorelviswhyte@gmail.com vai whatsapp mums +2347083629144
19.07.2019. plkst. 18:45
Didzis
You can start your own buisnes from here. I always will be behind you to help make money. In this link you can start and find me personaliy http://my.xango.de/didzisozols/
25.01.2012. plkst. 13:37
Bruti skaitas pasi labakie
18.10.2008. plkst. 20:09
Martini Asti vienalga ir labāks! :)
23.04.2008. plkst. 08:22
Taittinger Champagne Brut Reserve ir atsvaidzinošs un "draudzīgs" šampanietis! Sajūta kā vienkāršīgs un atklāts, neatvietojams tūvu cilvēku kompanijā ar dejam,jautrību un jokiem.Pokali kļust pilni ar dzirkstošo vēsu nektaru,bet sirdi tika piepildījas ar patiesu prieku un vieglumu. Trokšņainā draugu sabiedrībā Taittinger Champagne Brut Reserve radīja svētku atmosferu bez iepriekšējas sagatavošanās. Izbaudiet!
14.12.2007. plkst. 15:40

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 09. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Vīna glāzei nekad nevajadzētu būt pilnākai par pusi. Iemesls tam ir tāpēc, lai vīnu varētu paskalināt glāzē, lai atbrīvotu tā garšu

Pasākumi

Daiņa Lesiņa keramikas izstāde Kāpnes

Raksturojot Daiņa Lesiņa radošo veikumu keramikas jomā, jāuzsver, ka viņa darināto priekšmetu primārā funkcija nav lietojamība, bet gan to spēja raisīt skatītājos emocijas, vēlmes,...