Pareiza vīna glabāšana

Pareiza vīna glabāšana

Ikvienam vīna cienītājam tā glabāšana ir ļoti svarīgs process. Eksistē vairāki vienkārši principi, kas jāsaprot, lai radītu ideālus vīna glabāšanas apstākļus. Tos var iedalīt trīs grupās: principi, kas jāievēro, glabājot vīnu īsu laiku; principi, kas jāievēro, glabājot vīnu ilgāku laiku un principi, kas jāievēro, glabājot jau atvērtu vīnu.

Principi, kas jāievēro, glabājot vīnu īsu laiku
Šī informācija attiecas uz vīniem, kurus paredzēts dzert sešu mēnešu laikā. Tās var būt pudeles, kas tikko iegādātas veikalā, kā arī pudeles, kas bijušas paredzētas ilgai glabāšanai, bet dažādu apstākļu dēļ ir ieplānotas ātrai izmantošanai. Jo ciešāk ievērosiet visus nosacījumus, jo labāk vīnu uzglabāsiet. Tiesa, daudzās situācijās apmierinošu rezultātu sasniegsiet, vīnu glabājot labi noslēgtā kārbā.

Glabājiet pudeles tā, lai

  • korķis vienmēr būtu valgs;
  • vīnam vienmēr būtu zemākā temperatūra, kas neietekmē tā stāvokli;
  • vīns nav pakļauts vibrācijai;
  • glabāšanas vietā neatrodas citas lietas ar spēcīgu aromātu.


Noteikti nav ieteicams glabāt vīnu ledusskapī, jo šī vieta ir gaiša un pakļauta vibrācijai.

Principi, kas jāievēro, glabājot vīnu ilgu laiku
Šī informācija attiecas uz vīniem, kurus plānojat glabāt ilgāk par 6 mēnešiem. Laba vieta glabāšanai parasti ir tumša, brīva no vibrācijas, ar augstu gaisa mitrumu un zemu, stabilu temperatūru. Ideāli apstākļi ir apmēram 12 grādi pēc Celsija un vismaz 70% augsts gaisa mitrums. Augsts gaisa mitrums ir nepieciešams, jo tas pasargā korķus no izžūšanas un minimizē iztvaikošanu. Vienīgā gaisa mitruma problēma ir tā, ka tas sekmē dažādu nogulumu veidošanos uz etiķetēm, kā arī tā dēļ parasti atlīmējas etiķetes, kas līmētas ar ūdens neizturīgu līmi.

Ja gaisa temperatūra ir zemāka par 12 grādiem pēc Celsija, tas tikai palēninās vīna nogatavošanos. Skotijā, ļoti vēsos pagrabos, ir atrasti vīni, kas ir ideāli saglabājušies un nav tik ļoti nogatavojušies, kā tie, kas glabāti pieņemamā temperatūrā. Jāgādā par to, lai temperatūra būtu pēc iespējas stabilāka.

Kas attiecas uz gaismu, tad vairumam mūsdienās ražotu pudeļu ir UV filtri, kas iestrādāti stiklā un palīdz aizsargāt pudeļu saturu no ultravioletajiem stariem. Tomēr neraugoties uz to, glabājot vīnu ilgu laiku, UV stari tomēr spēj pārvarēt šo filtru un tādejādi ietekmēt dzērienu. Tā rezultātā tiks ietekmētas garšas nianses un vīns smaržos pēc mitra kartona. Jo sevišķi tas attiecas uz baltvīniem un dzirkstošajiem vīniem. Tā var notikt, glabājot šampanieša pudeli spilgtā gaismā apmēram mēnesi.

Regulāra vibrācija, ko izraisa pumpji, motori vai ģeneratori, arī atstāj negatīvu iespaidu uz vīnu. Tāpat jāizvairās no vīna glabāšanas kopā ar citām lietām, kurām piemīt spēcīgs aromāts, jo tādā veidā vīns var aizgūt šo lietu aromātu nianses.

Ja jums nav piemērots vīna pagrabs, uzglabāšanas nolūkiem derēs arī tā sauktie „vīnu ledusskapji”. Tie atšķiras no parastajiem ledusskapjiem ar to, ka ir spējīgi nodrošināt augstākas temperatūras un neaizkavē gaisa mitrumu. Tāpēc labas kvalitātes „vīna ledusskapis” lieliski var aizstāt vīna pagrabu.

Principi, kas jāievēro, glabājot jau atvērtu vīnu
Šī informācija attiecas uz vīniem, kas jau ir atvērti, bet nav pilnībā izdzerti. Ir daudzas metodes, kā paildzināt atvērta vīna mūžu, tomēr pat vislabākā no tām spēj tikai aizkavēt tā degradāciju. Šīs metodes attiecas tikai uz galda vīniem, jo stiprinātajiem deserta vīniem un dzirkstošajiem vīniem ir cita specifika.

Gāzes sistēmas: piepildot atvērtu pudeli ar gāzi (nitrogēnu vai argonu), var panākt pozitīvu efektu, tomēr šis process ir dārgs, turklāt laika gaitā tas pat var radīt vairāk problēmu. Ja tomēr izvēlaties šo veidu, tad centieties izvairīties no oglekļa dioksīda iekļūšanas vīnā.

Vacu-vin: sistēma ir vienkārša – tā sastāv no gumijas korķa un vakuuma pumpja, kas palīdz radīt pudelē vakuumu un tādejādi aizkavēt vīna degradāciju. Lai arī šo veidu ir iecienījuši daudzi, ir cilvēki, kas uzskata, ka šāds uzglabāšanas veids tomēr ietekmē dzēriena garšu un aromātu, jo ierīce vienkārši krietni pazemina spiedienu pudelē, nevis rada īstu vakuumu. Tas nozīmē, ka netiek izvadīts viss skābeklis, līdz ar to pilnībā neapturot oksidāciju.

„Puspudeles”, kā arī karafes: šie veidi tikai aplīdz aizkavēt gaisa nonākšanu kontaktā ar vīnu. Labu efektu var panākt, vīnu ātri pārlejot un tad atdzesējot.

Komentāri (14)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
jean-
aizdevuma piedavajums 5000 eiro 150,00000000 eiro e-pasta Adresi: jean-pierrekorny@hotmail.com whatsapp numurs: +33756874868 Paldies
26.03.2019. plkst. 22:08
pamela
KĀ PIEŅEMT KREDĪTU Mans vārds ir Pamela, Vācijas pilsonis. Mani tika apvainoti trīs dažādi starptautiskie aizdevēji internetā, un visi mani aizdeva dažas algas, kas nedotu neko un nekādus pozitīvus rezultātus. . Es zaudēju savu grūti nopelnīto naudu, kas kopā veidoja 11 598 eiro. Kādu dienu, kad es acis skatījos internetā ar asarām, es nonācu pāri krāpnieciskam cilvēkam, kurš galu galā tika piesaistīts likumīgai aizdevuma sabiedrībai CREDIT FAST INTL (capitalsfundingprestamos@gmail.com). visbeidzot, kur viņš ieguva savu kredītu. Tāpēc es nolēmu sazināties ar to pašu aizdevēju, un es nolēmu viņiem stāstīt par savu stāstu par to, cik daudzi aizdevēji mani sagrauj un neko nedara, bet mani apmāca. Es to izskaidroju uzņēmumam pa pastu un viss, ko viņš teica, bija pārtraukt raudāt, jo es ar viņiem ņemšu kredītu un tajā pašā laikā es izdarīju pareizo izvēli, lai sazinātos ar viņu. Viņi man deva 100% apdrošināšanu. Sākumā es baidos no iepriekšējās pieredzes, bet es riskēju un apgalvoju, ka esmu 76 000 eiro. Eiro Lūdzu, sazinieties ar CREDIT FAST INTL, ja jums ir nepieciešams aizdevums, lai izvairītos no sazināšanās ar šiem sliktajiem cilvēkiem un zaudētu savu naudu, kā iepriekš. Kā es saņēmu kredītu internetā. Vai jums ir nepieciešams aizdevums ātri, ātri un pieklājīgi?e Josiah Eugley kungs E-pasts: (info.loanswithcreditfast@financier.com) E-pasts2: (capitalsfundingprestamos@gmail.com) Tīmekļa vietne: http://creditfastloan.int-en.com/ TEL: +1 334 377 4582 WhatsApp: +1 631 386 8061
09.01.2019. plkst. 03:42
Fernada kredit
Labdien / labvakar Patiesa liecība par aizdevuma piedāvājumu starp konkrētu godīgu sievieti visur, kur es nodošu, es teiktu, ka tas padara mani par nesalīdzināmu ar citiem, kas mani vilina kopš Man negodīgi nebūtu slavēt to, kas ļāva mani saņemt naudas aizdevumu. pagājušajā nedēļā man vajadzēja naudu, lai glābtu tēva dzīvi. Sākumā es neticēju uz brīdi, bet mana zinātkāre uzstājām mani mēģinātu beidzot man bija iespēja iegūt šo aizdevumu, ka mana izeja no šī strupceļa, kurā es dzīvoju, es pieņēmu visus pakalpojumu sniegšanas un bez liekas birokrātijas, mans kontā tika ieskaitīti 70 000 eiro, ko es pieprasīju. Viņiem, kuriem ir nepieciešams aizdot, lūdzu, sazinieties ar M. GONSALO viņas e-pasta adresē: fernadagonsalo33@gmail.com. Paldies, ka darījāt līdzīgi man, un nosūtiet savu pieprasījumu, lai saņemtu savu kredītu maksimāli 72 stundas. Te ir atkal viņa  E-pasts: fernadagonsalo33@gmail.com
26.09.2018. plkst. 16:30
ELLINASFinances@gmail.com
Do you need a loan to consolidate your debt? Do you need a loan to finance or expand your business? Or for the purchase of cars, the purchase of a house and other personal loans ETC we give you a long term loan of five to fifty years maximum with an interest of 2%. You are 100% guaranteed. Contact us through the email address: ((ELLINASFinances@gmail.com)),,,
23.02.2018. plkst. 20:39
alice volta
Aizdevumi privatpersonam jus, kas velas sanemt kreditu, lai atrisinatu savas problemas. Šeit ir risinajums: atrs, uzticams aizdevumu tiešs un drošs. tikai 72 stundas. - iegadajoties automašinu; Maja; dzivoklis; - investicijas; radišana, uznemumu un citu atri sazinaties ar aizdeveju Alice Volta gut labumu. sazinieties ar e-pastu: alicevolta9@gmail.com
01.08.2017. plkst. 20:06

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 23. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Armēņi apgalvo, ka Noass pirmos vīnogu stādus iestādīja viņu valstī

Pasākumi

VERSIJA VERA Filma par tēlnieci Veru Muhinu

Studija KINOLATS uzsākusi pilnmetrāžas dokumentālas filmas  VERSIJA VERA  ražošanu, kas stāsta  par vienu no izcilākajām 20. gadsimta  tēlniecēm, rīdzinieci Veru Muhinu....