Kā pareizi turēt vīna glāzi?

Kā pareizi turēt vīna glāzi?

Eksistē veids, kā pareizi turēt vīna glāzi. Iespējams, daudziem diskusija par šo tematu šķiet pilnīgi lieka, tomēr eksistē veids, kā turēt vīna glāzi pareizi un arī veids, kā to darīt nepareizi. Atšķirība ir jūtama, turklāt sabiedrībā pēc tā, kā jūs turat glāzi, par jums tiks izdarīti secinājumi.

Vīns parasti tiek pasniegts stikla traukā ar kājiņu, jo temperatūrai, kādā dzēriens tiek pasniegts, ir vistiešākā ietekme uz tā garšas niansēm un līdz ar to arī sniegto baudu. Vīna glāze vienmēr jātur aiz kājiņas, jo rokas izdalītais siltums sasildīs glāzē esošo šķidrumu, ja turēsiet to aiz korpusa.

Ja vīns kļūs siltāks par vēlamo pasniegšanas temperatūru, tad tas noteikti vairs nesniegs tos patīkamos baudas mirkļus, pie kuriem tā cienītājs ir pieradis. Ja vīns tiks pasniegts siltāks, izteiktāki jūtama kļūs alkohola garša, līdz ar to atņemot dzēriena baudītājam iespēju izjust visas garšas slēptās nianses.

Tāpēc turiet vīna glāzi aiz kājiņas, ja vien tikai vīns nav pasniegts pārāk auksts - šajā gadījumā ieteicams glāzi ņemt aiz korpusa un apmēram minūti tā paturēt, lai vīns mazliet uzsilst.

Komentāri (9)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Dodiet tik to romantiku , tad jau arī glāzi noturēšu ;
30.10.2007. plkst. 13:09
musdienas reti kurš pasākums ir ar tik striktām prasibam!diemzel!musdienas viss notiek pa prostomu :(
30.10.2007. plkst. 08:28
Galvenais - turēt romantiski.
15.09.2007. plkst. 18:47
Tā jau arī izskatās feināk.....romantika
06.09.2007. plkst. 22:58
Būtu tik ko saliet , tad jau arī saturēsim pareizi,
22.08.2007. plkst. 19:43

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 12. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Pēc Persiešu leģendas vīns tika nejauši „atklāts” tagadējās Irānas teritorijā, kad Šaha Džamšida sieva nejauši iedzēra sarūgušu vīnogu sulu, mazliet apreiba un viņai tas iepatikās

Pasākumi

Dīvām savs singls

Dziedātāja Amber (Aija Vītoliņa), kura ir viena no dziedošajām dīvām, kuras 29. maijā uzstāsies Dzintaru koncertzālē notiekošajā “LaFleur DĪVU NAKTĪ”, ir ierakstījusi speciālu...