Bordeaux pret Kalifornijas vīniem – kurš pārāks?

Bordeaux pret Kalifornijas vīniem – kurš pārāks?

Atcerieties pēdējo reizi, kad cepeškrāsnī gatavojāt lielveikalā pirktu saldētu picu? Zinot, ko pērkat, jūs bijāt apmierināts ar rezultātu. Bet, ja runa ir par labu picu no Pica Lulū, tad saldētā versija kļūt otršķirīga, jo jums ir pavērušies jauni garšas apvāršņi...

Līdzīga situācija bija 1976. gada Parīzes vīnu konkursā, pirms kura galvenie favorīti bija franču vīni, savukārt no Kalifornijas nākušie – pilnīgi nezināmi dzērieni. Taču toreiz laurus plūca amerikāņi, frančus atstājot „jaņos”. Kopš tā laika amerikāņu vīni ir kļuvuši ļoti populāri, franču pārsvaru pasaulē krietni iedragājot.

Taču abas valstis vīnu darīšanā ir attīstījušās savādākos virzienos – ja Bordeaux vīni ir krietni balansētāki, niansētāki un atturīgi, tad Kalifornijas ražojumi – biezāki, ar lielāku alkohola saturu un saldāki.

Bordeaux ir krietni dārgāki, tāpēc patriotiskie amerikāņi to uzskata par izšķirošo faktoru, kāpēc viņu vīni ir labāki. Taču Bordeaux tradīcijas un reputācija ir kas tāds, ko Kalifornijas vīniem nekad neiegūt.

Tātad – kuri ir labāki? Mēs ļausim jums izlemt pašiem, iesakot vairākus vīnus dažādās cenu kategorijās no abām nometnēm un ļaujot salīdzināt.

Kalifornija: Stag’s Leap Wine Cellars (LVL 30 - LVL 90)

StagsLeapwine.jpg - 8.76 KB

1973. gada Stag’s Leap cabernet uzvarēja slavenajā Parīzes konkursā. Šodien vīna darītava ražo vairākus atšķirīgus cabernet, kas pieejami plašā cenu amplitūdā. Artemis ir vislētākais, savukārt Cask 23 Estate – visdārgākais!

Bordeaux: Chateau Valandraud (LVL 150)

chateauValandraud.jpg - 10.23 KB

Šī mazā vīna darītava no Bordeaux reģiona apgabala St. – Emilion tiek uzskatīta par vienu no „garage” vīnu pionieriem reģionā. Jau kopš tās darbības pirmsākumiem 90. gadu sākumā vīna eksperti ir slavējuši šo vīnu bagāto, pārpilno būtību un cenu pieejamību. Kopš tā laika cenas ir kāpušas augstu, kopā ar kritiķu vērtējumiem!

Kalifornija: Ridge Monte Bello (LVL 60)

RidgeMonteBello.jpg - 10.6 KB

1971. gada raža, kas izmantota šajā vīnā, piedalījās slavenajā Parīzes konkursā, taču neuzvarēja (lai arī izpelnījās augstu novērtējumu). Vīns joprojām tiek ražots izcilā kvalitātē un, pēc ekspertu viedokļiem, joprojām ieturēts Vecās pasaules stilā. Monte Bello vīna dārzi atrodas Santa Cruz kalnos, uz dienvidiem no Sanfrancisko.

Bordeaux: Chateau Gracia (LVL 80)

ChateauGracia.jpg - 10.08 KB

Līdzīgi kā Valandraud, arī Gracia tiek minēts starp „garage” vīnu pirmajiem radītājiem. Vīnu dārzu īpašnieks arī pats atzīst, ka šobrīd viņa vīni vairāk līdzinās Kalifornijas izstrādājumiem, nevis Bordeaux, jo pārsvarā izmanto izteikti gatavas ogas.

Kalifornija: Clos du Val 2005 (LVL 15)

ClosduVal.jpg - 13.36 KB

1972. gada ražas vīns ieņēma 8. vietu Parīzes konkursā 1976. gadā. Iespējams, šī iemesla dēļ tā cena joprojām ir vidēji augsta. Vīna darītavu izveidoja francūzis un tajā daudzus gadus darbojās franču eksperts. Napa ielejas sauvignon stila ziņā bija visai atturīgs un ne tik salds un bagātīgs kā liela daļa reģiona vīnu. Taču kopumā šis vīns ir labs apliecinājums franču tradīciju iesakņošanai Kalifornijā.

Bordeaux: Chateau Beau-Sejour Becot (LVL 45)

ChateauBeaySejourBecot.jpg - 7.27 KB

Slavenais franču vīnu speciālists – žurnālists George Taber – aprakstīja šo St. – Emilion apgabala vīnu kā Kalifornijas tradīcijas iemiesojošu. Tam ir mīksta, tūlītējai dzeršanai piemērota garša, kas nav tipiski Bordeaux vīniem, bet raksturīgāk tieši Kalifornijas izstrādājumiem. Šī pudele maksā tik dārgi tāpēc, ka 2005. gada raža tiek uzskatīta par vienu no izcilākajām reģiona vēsturē! Lētākas pudeles meklējiet ar gada skaitļiem no 2001 līdz 2004.

Bordeaux: Chateau de Reignac (LVL 12)

ChateauDeReignac.jpg - 9.31 KB

Šis vīns ir izpelnījies labu reputāciju, jo sevišķi 2005. gada ražas pārstāvis. George Taber atzīmē, ka salīdzinājumā ar citiem Bordeaux vīniem šajā ir izteikti daudz merlot šķirnes, kas padara to piemērotu dzeršanai bez ilgas uzglabāšanas un noturēšanas. Taču „jaukteņi”, kuros dominē Cabernet, prasa mazliet vairāk laika, kurā nobriest miecvielām.

Kalifornija: Robert Mondavi Private Selection Vinetta (LVL 6)

RobertMondavi.jpg - 8.29 KB

Neviens nesaka, ka šis vīns liks zaudēt prātu aiz sajūsmas, tomēr masu produkcijas kategorijā šis ir viens no labākajiem piedāvājumiem. Labs vienkārša, sausa, mazliet miecvielas saturoša sarkanā vīna paraugs no Kalifornijas, kas pēc savas būtības gan ļoti atgādina vienkāršos Bordeaux sarkanvīnus.

Kalifornija: Hess Collection California Select (LVL 8)

HessCollection.jpg - 10.65 KB

Hess, gluži kā Stag’s Leap, ražo plašu vīnu gammu, sākot no lētiem produktiem un beidzot ar ekskluzīviem eksemplāriem. Vīns ir nedaudz pikants, kas parasti kaliforniešiem nav raksturīgi, turklāt arī cena ir pārsteidzoši laba.

Bordeaux: Chateau d’Arsac 2005 (LVL 20)

ChateauDArsac.jpg - 6.79 KB

Šis vīns ir ļoti labs piedāvājums, ņemot vērā 2005. gada ražu. Lai arī nevarējām noteikt pārāk lielas atšķirības starp šo un Clos du Val, šis vīns garšas ziņā ir mazliet stiprāks, vairāk atgādinot Kalifornijas ražojumus.

Komentāri (1)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Elvis
Vai vēlaties pārdot savu nieru? vai Vai jūs meklējat iespēju pārdot savu nieru par naudu, jo jums nav finanšu līdzekļu, un jūs nezināt, ko darīt, tad sazinieties ar mums šodien un mēs jums piedāvāsim labu summu Jūsu nierei. Mans vārds ir (doktors Elvis Whyte), kas esmu mūsu slimnīcas specializētajā slimnīcā, un mēs arī nodarbojamies ar nieru pirkšanu un transplantāciju ar dzīvo donoru. Lai iegūtu vairāk informācijas, sazinieties ar e-pastu: doctorelviswhyte@gmail.com vai whatsapp mums +2347083629144
19.07.2019. plkst. 18:37

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 12. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Slikta augsnes kvalitāte ļauj iegūt labākus vīnus. Triks ir „izaicināt” vīnogulājus „strādāt” smagāk

Pasākumi

“G-Unit” izdod otro albumu

Izbaudījuši solo karjeras veiksmes un nedienas, 2.jūlijā Ņujorkas reperi 50 Cent, Lloyd Banks un Tony Yayo atgriežas ar otro “G-Unit” albumu “T.O.S.: Terminate on Sight” jeb...