Čīles vīna reģions

Čīles vīna reģions

Rezultāti, kurus pēdējo gadu laikā ir sasnieguši Čīles vīndari, ir tiešām apbrīnojami un vērā ņemami!  Šajā valstī ražotos vīnus bieži vien mēdz dēvēt par „Dienvidamerikas Bordo stila vīniem”. Iespējams, ka tas ir saistīts ar to, ka labākie sarkanie vīni, tāpat kā Francijā, tiek ražoti no Cabernet Sauvignon vīnogu šķirnes. Netiek aizmirstas arī Bordo ļoti populārās Merlot, Sauvignon Blanc, kā arī gandrīz izzudušās Caramenere vīnogas. Diezgan plaši tiek kultivētas arī Čīlē tradicionālās vīnogu šķirnes Pais un Moscatel Alejandria, Sauvignon (pamatā Sauvignon Vert vai Sauvignon Gris), Sauvignonasse un Torontel, tās gan vairāk izmanto vietējā patēriņa vīna ražošanā.

Čīles teritoriju no rietumiem apskalo Klusais okeāns, bet no austrumiem to ieskauj Andi, kas, savukārt, ļoti labvēlīgi ietekmē vīna ražošanas attīstību: kalnu virsotnes aizsargā vīnogulājus no pārmērīga gaisa mitruma, ko rada okeāns, un vienlaicīgi arī “mīkstina” samērā karsto Čīles klimatu. Vīnogulāju irigācijai vienmēr ir pietiekoši “ko dzert” ūdens, kas rodas no kūstošā sniega kalnos. Ne velti pazīstamais spāņu vīndaris Miguel Torres nosauca Čīli par „vīna darīšanas paradīzi”.

Paši prestižākie vīnogulāji atrodas Centrālajā ielejā, netālu no valsts galvaspilsētas Santjago. Klimats ielejas austrumdaļā, kura atrodas blakus Andiem, ir saulaināks un sausāks nekā tās rietumdaļā. Īpaši lielu lomu spēle četri rajoni: Rapel, Maule, Bio-Bio un par Čīles „zvaigzni” uzskatāmais  rajons Maipo. Tur ražo gan baltvīnu, gan sarkanvīnu, kuru pagatavošanā izmanto Cabernet Sauvignon, Sauvignon Blanc un Semillon vīnogu šķirnes.

casablanca.jpg

Casablanca vīna darīšanas reģions, Cīle

Turpretī  par pašu raženāko Čīles vīnu darinātāju (aptuveni 120 miljonu pudeļu gadā, no kurām puse tiek eksportēta uz ārzemēm) ir atzīts Concha y Toro rajons.

conchaytoro.jpg

Concha y Toro"Casillero del Diablo" 2003 Cabernet Sauvignon

Rapel rajons specializējas uz sarkanvīna ražošanu no Cabernet Sauvignon un Pinot Noir šķirnēm. Ievērojamus sasniegumus šajā jomā ir sasniegušas tādas tur esošās saimniecības kā Porta, Santa Emiliana, Santa Monica un Vina Gracia.

porta.jpg

Porta, Reserve, Carmenerè Chardonnay

Curico un Maule rajonos klimats ir diezgan vēss, tāpēc, kaut arī tur tiek ražots gan baltvīns, gan sarkanvīns, tomēr par daudz kvalitatīvāku  tiek uzskatīts baltvīns (Chardonnay un Sauvignon Blanc šķirnes).

maule.jpg

Maule ielejas Cabernet Sauvignon

Akonkaguā (Aconagua) reģions atšķiras no pārējiem ar karstu un sausu klimatu, tāpēc vietējās saimniecības specializējas galda vīnu ražošanā. 

Kasablanka (Casablanca) -  ir atzīts par labāko Čīlē baltvīna pagatavotāju no Chardonnay un Sauvignon Blanc vīnogām. Starp atzītākām vietējām  vīna darīšanas saimniecībām var minēt Santa Carolina, Miguel Torres, Montes, Vina Casablanca un Franciscan Villard.

migueltorres2.jpg

Miguel Torres vīnu piedāvājums

Paši lielākie vīnogulāji Čīle (1200 ha) pieder kompānijai San Pedro, kura atrodas Moline. Kompānija San Pedro ļoti lielu nozīmi piešķir ekoloģijai. Tā, piemēram,  sadarbībā ar Valparaiso universitāti tika izstrādāts īpašs mēslojums, kura pamatā  bija izmantotas vīnogu mizas. San Pedro ražo dažāda spektra vīnus. Gato Blanco un Gato Negro sastāda aptuveni ceturtdaļu no visa ražošanas apjoma. Tie ir vienkārši, bet  tajā pašā laikā labi baudāmi dzērieni. Šodien San Pedro ir viens no lielākajiem Čīles vīna ražotājiem un otrais (pēc Concha y Toro kompānijas) eksportētais, kurš piegādā savu produkciju vairāk nekā 55 pasaules valstīm visos 5 kontinentos.

gatoblanco.jpg

San Pedro reģiona vīna etiķete

Tiklīdz kā Čīles vīnu nosaukumi sāka parādīties starptautiskajā tirgū, tā ārzemju investoriem radās interese par šo valsti. Vīna darīšanas kompānijas no Francijas, Spānijas un ASV sāka iepirkt vietējās vīna darīšanas  saimniecības un tur organizēt vīna ražošanu, izmantojot savas tradicionālās tehnoloģijas.

Piemēram, Chateau Lafite-Rothschild ieguva saimniecību Los Vascos, Chateau Margaux – Vina Aquitania (šeit ražotie vīni, pēc enologa Felipe de Solminjaka vērtējuma, ir domāti kolekcionāriem un vīnziņiem). Roberta Mondavi kompānija no ASV nodibināja partnerattiecības ar vīna darīšanas saimniecību Caliterra.

Pēc pieņemtajiem Čīles likumiem, lai vīns varētu saņemt etiķeti uz pudeles ar vīnogu šķirnes un rajona norādījumu, tam ir jābūt 75% apjomā ražotam no tās šķirnes, kas tiek kultivēta konkrētajā rajonā. Tādu nosaukumu izmantošana uz etiķetes kā Reserva, Gran reserva, Reserva especial vispār neregulējas. Tāpēc šajā gadījumā ir pilnīgi jāpaļaujas uz pašu vīna ražotāju godprātību, kuri vēlas norādīt uz to, ka pagatavotais vīns ir prasījis īpaši daudz „pūļu”.

Tomēr daudzi speciālisti uzskata, ka Čīles vīni, neskatoties uz visām to labajām īpašībām, tomēr vēl joprojām atpaliek no labākiem Eiropas un Amerikas paraugiem, lai gan jau tagad daži no tiem pilnīgi atbilst pasaules standartiem. Piemēram, vīns Don Melchor (Konča-i-Toro) ražots no Cabernet Sauvignon; Sauvignon Cuvee Alexandre (Kasa Lapostolle) no Merlot un Cabernet, vīns ar nosaukumu Finis Terrae (Cousino Macul), kā arī Sena (Roberta Mondavi un Kaliterra kopražojums).

DonMelchor1.jpg

1999 Don Melchor Cabernet Sauvignon Concha y Toro

Čīles vīni piesaista uzmanību ne tikai ar savu ne īpaši augstu cenu, bet arī ar brīnišķīgajām garšas un aromāta īpašībām. Un, pat ja dažreiz tie šķiet ne īpaši pārsteidzoši, tomēr jāņem vēra, ka to kvalitāte nemitīgi  turpina augt!

 

Komentāri (5)

Interesē šī tēma? Pievieno favorītiem!
Justin Williams
Kam tas var attiekties Mēs piedāvājam personīgos, komerciālos un biznesa kredītus ar ļoti minimālām gada procentu likmēm līdz pat 3% laikā no 1 gada līdz 50 gadu ilgam atmaksas termiņam uz jebkuru pasaules daļu. Mēs izsniedzam aizdevumus no € 10 000 līdz € 100 000 000. Mūsu aizdevumi ir labi apdrošināti, lai nodrošinātu maksimālu drošību, ir mūsu prioritāte. Ieinteresētajām personām vajadzētu sazināties ar mani pa e-pastu Aizdevēja vārds: Justine Williams Aizdevēja e-pasts: unique2aal@gmail.com INFORMĀCIJA PAR LAUKSAIMNIECĪBU NAME: KREDĪTU SUMMA: ILGUMS: PHONE #: VALSTS: Piezīme. Lai saņemtu plašāku informāciju, visi e-pasta ziņojumi jānosūta uz mūsu e-pasta adresi unique2aal@gmail.com
23.09.2017. plkst. 19:10
Dina
Don Melchor самые вкусные вина!!!
31.01.2011. plkst. 23:21
Kāzu Viesis
Kurš ir tas, kurš baro tautu ar tik neprecīzu un neprecīzi tulkotu tekstu ??? Nosauc sevi, ak tumsoni ...
09.12.2008. plkst. 01:57
Kad tikšu līdz Čīlei , tad apskatīšu arī šos reģionus.
14.09.2007. plkst. 09:17
Red Fox
Paši labākie sausie vīni!!! :)
10.09.2007. plkst. 15:07

Visi komentāri

Pievienot komentāru

 Reģistrējies

Translate

Šodien

2019. gada 20. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Baltais vīns iederas pie „baltās” gaļas (vistas, tītara, zivs, delikatesēm no jūras veltēm, piena sivēnam)

Pasākumi

Teatrāls vakars

23. jūlijā klubā “Art and Music Bakery” “Sapņu teātris” ielūdz uz teatrālo vakaru.

Programmā apvienības "Sapņu teātris" dalībnieku uzstāšanās, kur viņi ir ne...