Kādu labumu mums dod greipfrūtu sula?

Greipfrūts – īsta ārstniecisko vielu krātuve. Greipfrūtu dzimtene ir Centrālamerikas subtropi, taču lielais pieprasījums pēc šiem vērtīgajiem augļiem mudināja tos sākt audzēt arī citās zemēs – Izraēlā, Grieķijā, Spānijā. Šķirnes Duncan augļiem mīkstums ir dzeltenā krāsā, Star Ruby – sarkanā, bet Red Blash šķirnes augļiem – rozā krāsā. Dzeltenīgie greipfrūti ir ar saldskābu garšu, diezgan biezu mizu, sarkanie ir daudz saldāki. Greipfrūts, iespējams, ir apelsīna un pampelmūzes krustojums.
Nosaukums cēlies no tā, ka tie aug ķekaros, līdzīgi vīnogām (grapes).
Greipfrūti ir brīnišķīgi augļi, kas ļauj organismam pārciest vitamīnu trūkumu ziemas periodā. Vidēji liels auglis nodrošina organismu ar nepieciešamo C vitamīna diennakts devu, pasargājot to no saaukstēšanās un infekcijas slimībām. Greipfrūti ir arī bagātīgs pektīna avots, kas sekmē holesterīna līmeņa pazemināšanos asinīs. Greipfrūta augļos ir īpaši daudz C vitamīna, kas ir galvenais imūnsistēmas sabiedrotais, kā arī piedalās bioķīmiskās reakcijās kā biokatalizators. Augļa mīkstumā ir bioflavonoīdi, kas 20 reižu paaugstina C vitamīna efektivitāti un ārstnieciski ļoti efektīvi iedarbojas uz asinsvadiem. Augļos ir arī daudz folijskābes, kas ir B grupas vitamīns un ir ļoti nepieciešama šūnu veidošanās procesā. Šo īpašību dēļ greipfrūtu sulu ieteicams lietot bērniem un pusaudžiem.
Greipfrūti stiprina arī imūnsistēmu, veicina hormonu veidošanos, sekmē ķermeņa svara samazināšanos, uzlabo ādas struktūru, stimulē matu augšanu, uzlabo garastāvokli un novērš celulītu.
Organisma stiprināšanai dienā ieteicams dzert viena augļa sulu. Tā kā šī sula ir skāba un stipra, tai var pievienot saldākas sulas – apelsīnu, ābolu, burkānu.
Uzmanību - pārmērīga greipfrūtu sulas lietošana var izraisīt dedzinošu sajūtu kuņģī!!!
Jābūt uzmanīgiem arī lietojot dažādus medikamentus. Ir pierādīts, ka greipfrūtu sula tiešā vai netiešā veidā var mijiedarboties ar lielu skaitu medikamentu. Tā bloķē īpašus enzīmus tievo zarnu sieniņā, kuri noārda daudzus medikamentus, novēršot to absorbciju organismā. Tādā veidā organismā nonāk mazāks daudzums zāļu vielas nekā ir uzņemts. Kad šī enzīma darbība ir bloķēta, organismā nonāk lielāks zāļu vielas daudzums, palielinās zāļu vielas koncentrācija asins plazmā. Tas var novest līdz pat toksiskām reakcijām, kuras izraisa medikamenti. Viena glāze greipfrūtu sulas izraisa maksimālo bloķējošo efektu uz enzīmiem, tas var ilgt pat vairāk par 24 stundām, tādēļ greipfrūtu sulu nevajadzētu lietot vienlaicīgi ar medikamentiem. Cilvēkiem, kuri lieto kādus medikamentus ikdienas, vajadzētu atturēties no greipfrūtu sulas lietošanas uzturā vispār. Jāņem vērā gan arī tas, ka ne visiem medikamentiem ir mijiedarbība ar greipfrūtu sulu un tos var droši lietot kopā un neskaidrību gadījumā nepieciešams konsultēties ar ārstu vai farmaceitu.
02.01.2018. plkst. 11:46
09.09.2016. plkst. 17:17
15.04.2011. plkst. 14:11
19.09.2007. plkst. 13:49
14.08.2007. plkst. 00:47